PROHNUTÉ MONITORY SAMSUNG ZÍSKALY POTVRZENÍ OD HARVARDOVY LÉKAŘSKÉ FAKULTY

Andrea Mevaldová
07. Červen 2016
Prohnuté monitory jsou podle výsledků nedávno dokončené studie Harvardovy lékařské fakulty (Harvard Medical School – HMS) šetrnější k očím uživatelů než srovnatelné ploché displeje. Jejich uživatelé si totiž více stěžují na únavu očí, potíže se zaostřením či rozmazané vidění.

Prostřednictvím studie prozkoumali vědci z institutu Schepens Eye Research Institute, Mass Eye and Ear, na HMS zdravotní dopady, které mohou způsobit počítačové obrazovky. Posoudili možnosti snížení příznaků syndromu počítačového vidění (CVS) prostřednictvím používání prohnutého monitoru. Během svého výzkumu požádal tým Harvardovy lékařské fakulty účastníky s ostrostí vidění 20/20 nebo lepší, aby sledovali obsah jak na 34palcovém prohnutém monitoru Samsung SE790C, tak na srovnatelné ploché obrazovce.

Monitory Samsung SE790C vylepšují pozorovací vzdálenost od středu k okrajům, která je běžná u standardních displejů s plochou obrazovkou. Pracují totiž s takřka rovnoměrným rozvržením, aby odpovídaly přirozenému tvaru lidského oka. Toto zakřivení 3000 R umožňuje rozsáhlé a úplné zobrazení, které vtáhne diváky do dění na displeji.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor