Prostor pro život na cestách: Plně elektrické prémiové MPV Volvo EM90

20. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 20. 12. 2023

V moderním světě plném stresu a nároků je někdy obtížné najít si prostor pro to, co nás naplňuje. S novým prémiovým MPV Volvo EM90, které je zcela elektrické, vám chceme nabídnout prostor pro život na cestách. Tento vůz je navržen tak, abyste měli místo, kde se můžete spojit, zamyslet se nebo si odpočinout. Zároveň zde můžete užívat si společnosti svých blízkých nebo najít klid a pohodu. Jedná se o vůz, který vám zpříjemní váš život.

Nové EM90 vám přináší novou dimenzi prémiových zkušeností, které překonávají vše, co jste od vozu Volvo znali. To vše spojeno s legendárním skandinávským designem, 96letou historií značky, vynikajícím komfortem a nejmodernějšími technologiemi.

Sebejistý vzhled se svítícím logem v masce

S modelem EM90 se snažíme vnést do segmentu MPV nový standard. Interiér je navržen tak, aby se stal vaším obývacím pokojem na cestách. Mezi jeho přednosti patří například skandinávské designové detaily přispívající ke skutečně prémiovému zážitku a maximální komfort, který vám umožní využít čas strávený ve voze co nejpříjemněji. Více informací o designu interiéru vozu EM90 najdete v tomto blogu.

Nicméně při prvním seznámení s modelem EM90 vás přirozeně nejdříve zaujme jeho vnější design. Při pohledu na příď okamžitě zaregistrujete ikonické světlomety v provedení Thorova kladiva, které na jednu stranu nabízejí skvělý rozhled a na druhou stranu podtrhují hrdou a sebevědomou tvář vozu.

Jedním z opravdu působivých prvků je způsob, jakým vás Volvo EM90 přivítá rozsvícenými světlomety včetně svítícího loga značky, které se u vozu Volvo objevuje vůbec poprvé. Příď inspirovaná mrakodrapy a moderním uměním, zpracovaná s řemeslnou precizností, dodává vozu na high-tech vzhledu.  

Svítící nápis na zádi a stylový design zadních světel umocňují mimořádný moderní prémiový design modelu EM90. Vývojem prošly také naše legendární vertikální zadní světlomety. Světelný podpis zadních světel inspirovaný panoramatem moderních měst stoupá nahoru a klesá dolů, přičemž zde jako centrální linie působí kovová lišta.

Konkurenceschopný dojezd a obousměrné nabíjení

Volvo EM90 je plně elektrický vůz, který vám dle testovacího standardu CLTC zajistí dojezd až 738 kilometrů. Jeho 116kWh baterie se dokáže nabít z 10 na 80 % za méně než 30 minut. Jeho elektromotor o výkonu 200 kWh mu umožňuje zrychlit z nuly na 100 km/h za 8,3 sekundy.

Tento vůz je také vybaven hardwarem pro obousměrné nabíjení, stejně jako naše vlajková loď EX90. To znamená, že můžete používat Volvo EM90 jako powerbanku pro jiná elektrická vozidla nebo spotřebiče. Volvo EM90 si můžete vybrat s 19" nebo 20" koly, která jsou navržena tak, aby byla aerodynamicky efektivní a zvýšila dojezd. Volvo EM90 je také bezpečný vůz, který chrání vás i ostatní. Je vybaven naší technologií Safe Space, která využívá naši 96letou tradici a zkušenosti z výzkumu dopravních nehod.

Má také širokou škálu pokročilých bezpečnostních systémů, které využívají výkonné počítačové jádro a sadu senzorů, jako jsou kamery s vysokým rozlišením, kamery pro okolní prostor, radar s milimetrovými vlnami a ultrazvukové radary. Více o bezpečnostních funkcích Volvo EM90 se dozvíte v tomto blogu.

Mimořádný zážitek

Volvo EM90 vám nabízí vysoký komfort díky vynikající zvukové izolaci a technologii snižování hluku způsobeného koly na silnici. Také má dvoukomorové vzduchové odpružení a tiché pneumatiky, které zajistí jemnou a plynulou jízdu pro všechny cestující. Tyto funkce také pomáhají utlumit hluk z vozu na silnici, takže si můžete užít perfektní zvuk 21 reproduktorů Bowers & Wilkins ve vaší osobní mobilní koncertní síni.

Když se usadíte do lounge sedadla, můžete si vychutnat další prvotřídní technologii, která vám usnadní a zpříjemní život. Vůz je vybaven platformou Snapdragon ® Cockpit od Qualcomm Technologies, která poskytuje úžasný výpočetní výkon, a podporuje 5G konektivitu tam, kde je dostupná. V voze EM90 vás čeká skvělý digitální zážitek. Spojení s vozem vám zpříjemní hlasová asistence. Můžete si také prohlédnout vizualizaci s novým avatarem Volvo inspirovaným krásou skandinávské přírody na 15,4" displeji infotainment systému řidiče. Navíc je vůz vybaven dalším 15,6" displejem na střeše, který můžete sklopit, když chcete zabavit rodinu nebo uskutečnit obchodní videohovor.

Systém má také kameru. Displej také umožňuje projekci uživatelského prostředí mobilního zařízení a aplikace třetích stran. Střešní displej je součástí multifunkční sady displejů a inteligentních povrchů, které vám umožňují využívat různé scénáře v kabině. Stačí přepnout spínač nebo říct hlasové asistenci, a můžete proměnit interiér vozu EM90 v divadlo, zasedací místnost nebo ložnici pro cestující na zadních sedadlech. To se projeví na nastavení displejů, sedadel, oken, klimatizace a osvětlení. Volvo EM90 se bude průběžně zlepšovat pomocí softwarových aktualizací na dálku. K vozu a jeho ovládání se snadno dostanete pomocí digitálního klíče a dálkových funkcí aplikace Volvo Cars.

Galerie

Rozhovory