Pupp: věhlasný hotel v Karlových Varech, který zkrátka musíte navštívit!

Redakce Luxus.cz
02. Srpen 2019

Co mají společného Franz Kafka s Otto von Bismarckem nebo Václav Havel s Napoleonem Bonapartem? Návštěvu věhlasného karlovarského Grandhotelu Pupp. A k těmto slavným osobnostem bychom mohli přidat řadu dalších. Bez Grandhotelu Pupp jako by Karlovy Vary nebyly.

Tato elegantní dominanta zdobí lázeňské město již od roku 1701. A na tomto historickém odkazu, který je pro současné majitele hotelu závazkem, staví i nyní. Návštěvníkům hotelu chtějí dopřát prvotřídní servis, služby na úrovni a tradiční pohostinnost, kterým Grandhotel Pupp proslul. Připojíte-li k tomu genuis loci a vynikající českou kuchyni, stane se pro vás Grandhotel Pupp místem, které zkrátka musíte navštívit.

Malá dvorana

Malá dvorana

Grandhotel Pupp je neodmyslitelně spojen s Mezinárodním karlovarským filmovým festivalem, a to nejen fotografiemi, ale i skutečností, že si ve filmu několikrát „zahrál“. Není divu, že si jej za své působiště vybírají tuzemské i světové herecké hvězdy. Prvotřídní servis zde však poskytují všem hostům, nejen těm známým z červeného koberce. Pokud se chcete aspoň na okamžik cítit jako filmová hvězda, zavítejte sem. Budete se stejně jako ony procházet hotelovými chodbami a obdivovat jeho jedinečnou architekturu s historickým šarmem.

 

Becher´s bar

Becher´s bar

Novinkou Grandhotelu Pupp jsou zrekonstruované prostory Malé dvorany, místa, kde se podávají snídaně a přes den slouží jako bar. Na první pohled vás oslní 800 kg vážící křišťálový lustr, pod nímž se nachází elegantní bar z českého křišťálu zdobený plátky zlata. Celý prostor dotváří autorské fotografie filmových hvězd, které přímo v hotelu při filmových festivalech fotil Tono Stano. Jedinečné koktejly, kvalitní vína a destiláty si můžete vychutnat také v Becher´s baru, kde každý pátek a sobotu zpříjemňuje večer živá hudba.

V Grandhotelu Pupp je několik restaurací. Všechny mají stejný gastronomický koncept, jehož autorem je šéfkuchař Pavel Vokoun. Základem jsou pro ně a poctivé suroviny, prověření lokální dodavatelé a tradiční recepty české kuchyně v tom nejlepším provedení. V restauraci Granhotelu Pupp se mohou těšit na skutečné gastronomické zážitky. Pavel Vokoun si pro ně připravil nové menu, které již ocenili takoví gurmáni, jako jsou Pavel Maurer a Lukáš Hejlík.

Do Granhotelu Pupp byste si měli zajít, pokud milujete dezerty. Zakladatel rodu Puppů, Johan Georg byl cukrář, a i dnes, v 21. století, si hotel zakládá na kvalitní, vysoké cukrařině. V Café Pupp tak vás budou čekat punčové řezy, větrníky, kremrole, bábovka a hlavně dort pana Puppa, v němž se snoubí chuť kandované pomerančové kůry s meruňkami a čokoládou. Na své si ale přijdou i ti, kteří sladkému příliš neholdují. Servírují zde totiž tradiční české obložené chlebíčky, polévku nebo obložené preclíky.

Café Pupp

Café Pupp

A co by to byl za karlovarský hotel, kdyby neměl vlastní Spa. Pupp Royal Spa je doslova zhmotněním lázeňské tradice Karlových Varů. V uplynulém měsíci rozšířilo portfolio služeb a už nenabízí pouze bazén, vířivky, sauny, fitness, koupele a lázeňskou péči pod dozorem lékaře. Nově je otevřen Pupp Royal Spa Harfa, ostrov krásy a relaxace v nádherných prostorách se štukovými stropy. Zajít sem můžete na některou z ajurvédských masáží od masérek ze Srí Lanky. Ájurvédské masáže přináší tělu i mysli celkové uvolnění, podporují krevní oběh, detoxikují tělo a uvedou jej do rovnováhy. Jsou ideální, pokud potřebujete načerpat energii a vyčistit si mysli. V Harfě kromě toho můžete zajít na manikúru, pedikúru či kosmetiku.

A to není zdaleka vše, co Grandhotel Pupp nabízí. Nechceme vám ale vše prozradit. Zajeďte sem a okouzlete se sami - jeho službami, gastronomií, komfortním ubytováním i překrásnou polohou.

Pupp Royal Spa

Pupp Royal Spa

Malá dvorana
Becher´s bar
Café Pupp
Pupp Royal Spa