Ředitel cestovní kanceláře Radynacestu Martin Šimek

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
04. Listopad 2019

Přinášíme Vám rozhovor s panem Martinem Šimkem, ředitelem cestovní kanceláře Radynacestu, která nabízí zajímavé zájezdy všeho druhu pro každého zájemce. Více se dozvíte v rozhovoru.

logo

Otázka
Mohli byste nám představit, co přesně Vaše společnost Radynacestu lidem nabízí?
Odpověď
Jsme cestovní kancelář s roky zkušeností zaměřující se na zájezdy s poznáním. Naším hlavním posláním je především inspirace - inspirace k objevování nových míst, zvyků, kultur a mnoha dalšího. Na našich zájezdech se pak snažíme přenést na klienty naše nadšení z cestování, ukázat jim skrytá místa, na něž se běžní turisté nedostanou, a zprostředkovat jim autentické zážitky, na které nezapomenou.
Otázka
Nabízíte zájezdy do 47 zemí. Vyjmenujte nějaké?
Odpověď
Jako mladá cestovní kancelář jsme nejdříve začínali s tzv. eurovíkendy a soustředili se především na destinace jako je Anglie, Francie, Itálie a Španělsko. Postupem času nám však začala být Evropa malá a dnes se s námi můžete vydat nejen do USA, na Kubu, do Kanady, Argentiny, SAE, Číny, ale i na Nový Zéland.
Otázka
Jaké zájezdy jsou u Vás těmi neoblíbenějšími? Na které lidé nejčastěji jezdí?
Odpověď
Mezi ty nejoblíbenější se stále ještě řadí čtyřdenní letecké zájezdy v rámci Evropy, kdy se v rozmezí několika málo hodin ocitnete na zcela novém místě a spolu s průvodcem se můžete ponořit do objevování jeho tajů a krás. Na velké popularitě však v posledních letech nabývají rovněž exotické zájezdy, kdy spojujeme chuť po poznání s relaxem. Takovou destinací je například Srí Lanka, Maledivy či Japonsko. Rodiče pak v naší nabídce sahají rovnou po zájezdech pro rodiče a děti. Tyto zájezdy pak mají celkově upravený program tak, aby vyhovoval a zaujal stejnou měrou jak malé dobrodruhy, tak i rodiče.
Otázka
Pro koho jsou Vaše zájezdy určeny?
Odpověď
Naše zájezdy jsou určeny pro nadšené cestovatele, kteří se nebojí vyzkoušet vše na vlastní kůži, poznat danou zemi autenticky bez přetvářky a kromě známých památek navštívit i skrytá místa, tito lidé nechtějí cestovat sami, ale naopak upřednostňují malé skupiny podobně smýšlejících lidí. Zároveň však nechtějí strávit hodiny přípravou, nebo se trápit nad objednáváním letenek a ubytování.
Otázka
Všimli jsme si, že nabízíte i možnost darování zájezdu. Jak to funguje?
Odpověď
Princip darování zájezdu je velmi jednoduchý. Stačí si vybrat zájezd, kliknout na kolonku Darovat zájezd, která je umístěna hned vpravo pod tlačítkem rezervovat. Provedete rezervaci zájezdu a vyplníte potřebné údaje o cestujících. Můžete se rozhodnout, zda budete chtít dárkový poukaz poslat poštou či elektronicky.
Otázka
Na zimu jste si připravili speciální adventní zájezdy. Co byste nám o nich mohli říct?
Odpověď
Adventní zájezdy jsou rok od roku oblíbenější a poptávka po nich neustále stoupá. Kromě klasických zemí, jako je Polsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Německo, se s námi můžete letos vydat také o trochu dál a ochutnat vánoční punč třeba v Anglii, ve Skotsku, Francii, Holandsku či Itálii.
Otázka
Máte i nějaké pobočky, na nichž si můžeme zájezd zakoupit?
Odpověď
Ano, rozhodně. Zájezd si můžete zakoupit na kterékoliv z našich tří poboček, na Chelčického 531/3 v Ostravě, na ulici Vlhká 194/25 a od loňského roku nově také na Vítězném náměstí 577/2 v Praze.
Otázka
Každého při cestování mimo výletů zajímá i pojištění. Jaká pojištění nabízíte?
Odpověď
Cestující, kteří si zakoupí cestovní pojištění u naší CK, jsou pojištěni od společnosti Generali Pojišťovna a.s. Nabízíme dvojí verzi pojištění a to: pojištění Easy, které zahrnuje pouze léčebné výlohy a pak pojištění UNIVERSAL + Storno, které zahrnuje kromě léčebných výloh také pojištění storna ze zdravotních důvodů. V případě pojištění UNIVERSAL + Storno pak pojišťovna proplácí zpět až 80% z uhrazené částky.
Otázka
Pokud se vydáme na zájezd, na nějž se cestuje letecky, ze kterých letišť můžeme odlétat?
Odpověď
V naší nabídce máme zájezdy s odletem z Prahy, Brna, Ostravy, Katowic, Krakowa, Bratislavy a např. do Ruska teď létáme nově také z Vídně.
Otázka
Bude s námi po celou dobu zájezdu delegát či průvodce?
Odpověď
Na výběru průvodců pro naše zájezdy si dáváme maximálně záležet. Jedná se o zkušené průvodce, kteří danou destinaci znají jako své boty a o své nadšení a znalosti se rádi dělí. Naši průvodci jsou Vám k dispozici po celou dobu zájezdu, od odletu až po návrat.
Otázka
Kolik lidí bývá na Vašich zájezdech?
Odpověď
Menší skupiny umožňují průvodcům individuálnější přístup a celkově na zájezdech panuje přátelštější atmosféra. Na našich zájezdech se tak setkáte se skupinou max 15 - 20 lidí.
Otázka
Jaké zájezdy byste Vy sami doporučili?
Odpověď
Osobně doporučuji zájezdy, kde kromě centra města poznáte také nějaká neobvyklá místa. Protože tam můžete objevit ty pravé autentické zážitky.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Luxusní je, když mám na cestování hodně času. Alespoň jednou za rok si ho snažím udělat.
Děkujeme za rozhovor