ŘEŠENÍ TAJNÉ ŠIFRY ROLLS-ROYCE ZNAJÍ JEN DVA LIDÉ NA CELÉM SVĚTĚ

20. Červenec 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14456

Sběratelská kolekce vozů Rolls-Royce je poetickým ztvárněním umělecké a řemeslné dovednosti stvořené rukou uznávaných designerů značky. Zobrazují mistrovskou úroveň zakázkového programu Bespoke. Sběratelská edice vozů Rolls-Royce je vyrobena pouze z těch nejkvalitnějších materiálů a může se pochlubit špičkovými moderními technologiemi. Vozy jsou vyráběny pouze v omezeném počtu s důrazem na technickou přesnost a kreativní přístup. Ztvárňují představy klientů z celého světa a navazují na historii těch největších a nejznámějších vozů Rolls-Royce, jaké kdy byly stvořeny.

Design je přirozeným výchozím bodem pro vytvoření tajné šifry. U nové kolekce Wraith Kryptos vedla vášeň jednoho designera pro kryptologii k tomu, že se Wraith stal jeho malířským plátnem pro vytvoření složité tajné šifry. Kolekce Wraith Kryptos bude čítat pouze 50 osobních automobilů, v jejichž interiéru je skryt fascinující labyrint složitých šifer.

Designerka programu Bespoke, Katrin Lehmann, poznamenala: „Název Kryptos je odvozen ze starověké řečtiny a odkazuje na něco neviditelného, skrytého, kódovaného, nebo dokonce mýtického. Šifry lze sledovat napříč historií lidstva. Zachycují představivost těch nejúžasnějších myslitelů světa. Jako designérka jsem byla vždy fascinována představou, že můžete sdělit zprávu úzké skupině lidí prostřednictvím piktogramů a šifer. Cesta za nalezením samotného klíče k rozlousknutí záhady je nedílnou součástí celého procesu, který můžeme považovat za umělecké dílo.“

Kolekce vozů Wraith Kryptos v sobě ukrývá šifru pro pobavení a potěšení klientů, která se vine interiérem celého vozu a vede je v cestě za poznáním. Pro nezasvěcené se tyto šifry mohou jevit jako čistě estetické detaily, které postrádají jakýkoliv hluboký smysl. Avšak pro ty, kteří se na ně podívají z blízka a znají klíč k rozluštění, vyústí v nevšední zážitek vedoucí k poučnému řešení.

Řešení celé šifry je natolik tajné, že jej znají pouze dva lidé z celé továrny Rolls-Royce v Goodwoodu – generální ředitel a designér vozu. Řešení šifry je umístěno v zapečetěné obálce v trezoru generálního ředitele. Klienti budou vyzváni, aby své snahy o prolomení tajné šifry nahráli do zabezpečené aplikace Whispers, která je pouze pro majitele vozů Rolls-Royce.

Dešifrovací záhada začíná u Spirit of Ecstasy, neboli sošky okřídlené dámy na chladiči, která zdobí kapoty vozů Rolls-Royce už více než sto let. Logo Rolls-Royce v zeleném provedení, nacházející se pod soškou, ukazuje šifru spojenou právě s podobiznou okřídlené ženy. Upravený nárazník pak nasměruje pohled dolů a zároveň modeluje tvar a držení vozu Wraith, což dodává tomuto vozu vlastní identitu.

Galerie