Restaurace Amano: Kulinářský ráj v srdci Prahy

18. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 23477

Nedávno jsem navštívil Restauraci Amano. Moderní italská restaurace, která se nachází v Praze je skvělou volbou pro milovníky italské kuchyně. Srdcem kuchyně je Josper gril, který dává pokrmům nezaměnitelnou chuť a vůni. Menu nabízí širokou škálu specialit z masa, stejně jako těstoviny, risotto, mořské plody a dolci. Jídlo je připravováno z nejkvalitnějších surovin a každý kousek je dokonale vyvážený.

Interiér restaurace Amano je plný detailů a kreativních vzorů, které prostupují celým prostorem. Design je moderní a elegantní, s mnoha zajímavými prvky, které dodávají místu jedinečnou atmosféru. Restaurace má otevřenou kuchyň, takže můžete sledovat přípravu jídla přímo před vašima očima.

Jako předkrm jsem dostal grilované krevety s omáčkou ze slávek, hráškové lusky a zauzená rajčata. Krevety byly dokonale uvařené a omáčka ze slávek dodala jídlu úžasnou chuť. Hráškové lusky a zauzená rajčata přidaly příjemnou texturu a svěžest.

Dále jsem ochutnal spaghetti s krevetami Gambero Rosso, straciatella di burratta a pikantní ´Nduja a musím říct, že byly naprosto úžasné. Spaghetti byly perfektně uvařené a krevety Gambero Rosso byly šťavnaté a plné chuti. Straciatella di burratta dodala jídlu krémovost a pikantní ´Nduja přidala trochu koření.

Jako hlavní chod, grilovaná chobotnice s čočkou Beluga, divoká brokolice, miso a kaviár z jablek Granny Smith, Bagna Cauda, byl dalším skvělým pokrmem. Chobotnice byla dokonale uvařená a čočka Beluga dodala jídlu příjemnou texturu. Divoká brokolice, miso a kaviár z jablek Granny Smith přidaly zajímavé vrstvy chutí a Bagna Cauda dodala jídlu krásnou hloubku.

Sladkou tečku na konec jsem zvolil fondant z čokolády Michel Cluizel se sorrentským citronem a citronovám gelatem. Fondant byl bohatý a čokoládový, zatímco sorrentský citron a citronový gelato přidaly příjemnou svěžest. Pro milovníky čokolády je tento dezert naprosto skvělý.

Celkově musím říci, že moje zkušenost v restauraci Amano byla vynikající. Pokrmy byly dokonale připravené a plné chuti. Určitě doporučuji návštěvu této restaurace!

Galerie