Richard Mille RM 47 Tourbillon: Vznešený hold tradicím samurajů

12. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16514

Luxusní hodinářský dům Richard Mille odhalil svou nejnovější mistrovskou kreaci – model RM 47 Tourbillon. Tyto exkluzivní hodinky, inspirované samurajskými tradicemi a ikonografií feudálního Japonska, jsou uměleckým dílem s oslňujícím realismem. V srdci této avantgardní kolekce leží duch kodexu Bušido, souboru pravidel cti a etiky, jimiž se řídili samurajští válečníci.

RM 47 Tourbillon jsou vizuální hostinou. Jejich číselník zdobí miniaturní ručně vyrobená soška sokola ze zlata, symbol síly a autority ve starověkém Japonsku. Extrémně kompaktní kalibr těchto hodinek poskytuje prostor pro tuto působivou sošku umístěnou u 6. hodiny. Ruční rytina a propracované detaily dodávají sošce neuvěřitelnou úroveň realismu. Samotné hodinky jsou mistrovskou ukázkou vysokého hodinářství a inovativního designu.

RM 47 Tourbillon vynikají nejen svou dokonalou estetikou, ale také technickou zdatností. Ultralehké pouzdro z titanu s broušením sunray nabízí zvýšenou odolnost a pohodlí při nošení. Safírové sklíčko s antireflexní úpravou poskytuje ničím nerušený pohled na číselník a složitý vnitřní mechanismus. V nitru tohoto uměleckého díla sídlí kalibr RM 47 s ručním nátahem, vyvinutý in-house odborníky Richard Mille. Tento inovativní mechanismus je odrazem technické mistrovské preciznosti značky.

Hodinky RM 47 Tourbillon jsou k dispozici v několika provedeních pouzdra a číselníku, včetně titanu s černým PVD povrchem a vzácného 18karátového růžového zlata. Luxus pokračuje i u řemínku z černé aligátoří kůže vybaveného titanovou sponou.

Kombinace špičkových technologií, dokonalého řemesla a umělecké citlivosti činí z RM 47 Tourbillon skutečný klenot. Více než pouhý doplněk, jsou uměleckým dílem, které vypráví příběh o čestnosti, odvaze a duchu samurajů. Tyto hodinky jsou poctou bohaté historii a kulturnímu významu japonských tradic – oslavou legendární síly a neochvějné disciplíny, která dodnes inspiruje.

Richard Mille RM 47 Tourbillon jsou výjimečné hodinky pro mimořádné jednotlivce. Jejich cena, začínající na 1,5 milionu EUR a dosahující až 2,5 milionu EUR za nejexkluzivnější provedení, odráží mistrovské řemeslo, jedinečný design a omezenou dostupnost.

Galerie