Rimowa... Není nad luxusní a kvalitně zpracované zavadlo na vaši dlouhou cestu

15. Prosinec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21928

Společnost RIMOWA, založená v Kolíně nad Rýnem v roce 1898, se stala jedním z typických domů pro prestižní zavazadla, proslulá svým ikonickým designem a snahou o dokonalost. RIMOWA, průmyslový standard německého řemesla a inovací, se neustále snaží inspirovat sofistikované cestovatele k objevování nových obzorů.

IDENTITA

Základem všeho, co RIMOWA dělá, není jen ambice vyrobit výjimečná zavazadla, ale také odvaha zpochybnit status quo. Od svého založení Paulem Morszeckem v roce 1898 pěstuje RIMOWA průkopnického ducha, který je patrný z každého vyrobeného kufru. Byl to Richard Morszeck, který zdědil vizionářský přístup svého otce, který – inspirován počátky letectví – objevil drážkovaný hliník jako ideální lehký materiál pro kufry RIMOWA.

Zrodila se designová klasika. Majitel třetí generace Dieter Morszeck se stejnou vynalézavostí a odvahou jako jeho otec a děd vydláždil cestu k celosvětovému úspěchu RIMOWA. Díky jeho zaměření na nejmodernější technologie, nekompromisní kvalitě a nadčasovému designu se kufry RIMOWA staly celosvětovým společníkem volby pro sofistikovanou klientelu.

Ve společnosti RIMOWA se říká, že hliník má Persönlichkeit neboli osobnost. Jak stárne, vyvíjí se. Je to materiál, který odráží charakter těch, kteří jej používají, záznam osobní cesty. Kufry značky, navržené v Německu, zaznamenaly život v Kolíně nad Rýnem.

Inspirace

Kromě odvahy a zvědavosti je každý průkopnický nápad úzce spjat se svým vlastním zdrojem inspirace. U RIMOWA je to legendární JUNKERS F13 – první celokovové osobní letadlo na světě. Symbol pro novou éru cestování, zkonstruovaný vizionářským inženýrem Hugo Junkersem v roce 1919. Není to jen lehký hliník s ikonickým designem drážek, který inspiroval RIMOWA, ale zároveň odkaz Hugo Junkerse spojující lidi a národy, který nepřestává utvářet dnešní značku RIMOWA.

Spolupráce se značkou SUPREME

Spolupráce mezi těmito dvěma spočívá v tom, že značka streetwear propůjčuje svůj stylový nádech hliníkovým kufrům Check-in L a Cabin Plus od RIMOWA. Design je k dispozici ve dvou velikostech – příruční a dostatečně velké pro odbavení. Tyto dvě značky se poprvé spojily minulý rok na spolupráci na kufru, která se údajně vyprodala za méně než minutu. Toto je poslední ze série spoluprací, do kterých se RIMOWA pustila v posledních letech a uvedla také řady s Off-White , Anti Social Social Club a Fendi.

Galerie