ROLLS-ROYCE LANDSPEED: VZPOMÍNKA NA ZAPOMENUTÉHO HRDINU

12. Červenec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15433

Společnost Rolls-Royce je již více než sto let spojována se světovými rychlostními rekordy na souši i na vodě. Zatímco výkony sira Malcolma Campbella jsou dobře zdokumentované a všeobecně známé, jiný britský hrdina, který vytvořil tři rychlostní rekordy s využitím motorů Rolls-Royce, zůstal v historii přehlížen.

Nyní, po více než 80 letech, si společnost Rolls-Royce připomíná inspirativní a smělé činy tohoto hrdiny. S novou kolekcí Landspeed modelů Wraith a Dawn Black Badge značka odhaluje a vypráví pozoruhodný příběh neohroženého kapitána George Eystona a jeho výjimečného vozu Thunderbolt.

Kolekce Rolls-Royce Landspeed čerpá inspiraci z pozoruhodného života a rychlostních rekordů George Eystona. Má rovněž silné estetické vazby na jedinečnou, nadpozemskou krajinu solných plání Bonneville, kde se kapitán Eyston stal díky Thunderboltu, byť jen nakrátko, nejrychlejším mužem na Zemi. Dvojice modelů z této kolekce je prezentována ve speciálně vytvořeném dvoubarevném provedení, které kombinuje černou diamantovou metalízu s novou zakázkově vytvořenou barvou – modří Bonneville. Tento speciálně vyvinutý odstín má pro kolekci zvláštní význam, neboť jeho barva přechází pod slunečním světlem ze světle modré do stříbrné, což vytváří dojem odrazů bělavých solných plání a rozlehlé oblohy nad Bonneville na hliníkové karoserii Thunderboltu.

Také detaily interiéru připomínají solné pláně Bonneville v Utahu, kde Eyston v letech 1937–38 usiloval o dosažení nových rekordů. Rozpraskanou strukturu dokonale reprodukuje gravírovaná fascia; detaily na volantu napodobují tmavou stopu pneumatik zanechanou na povrchu plání během jízd. Strop kabiny Starlight Headliner věrně vystihuje noční oblohu dne 16. září 1938, kdy Eyston dosáhl svého třetího a posledního rychlostního rekordu 357,497 mil za hodinu.

Výroba vozů z kolekce Landspeed je striktně omezena na pouhých 25 exemplářů modelu Dawn a 35 exemplářů modelu Wraith, z nichž všechny již byly přiděleny zákazníkům.

Galerie