ROLLS-ROYCE ODHALIL NOVÝ GHOST EXTENDED

Redakce
14. Říjen 2020
Čtenost článku je: 13809 [?]

Rolls-Royce Motor Cars představuje nový Ghost Extended s prodlouženým rozvorem, který nabízí požitek z vylepšeného zadního cestovního prostoru bez kompromisů v dynamice celého automobilu. Ghost Extended vychází z dlouhodobých a podrobných konzultací s novou generací klientů Rolls-Royce. Tato globální a dynamická skupina byznysmenů vyjádřila touhu po obchodní limuzíně, kterou během týdne využijí s řidičem, a na víkend se promění v pohodlný a dynamický sedan, který řídí sami zákazníci. Na základě toho pak vznikl Rolls-Royce Ghost Extended. První vozy budou zákazníkům předány během posledního čtvrtletí letošního roku.

DESIGN

Ghost Extended je o 170 mm delší než model Ghost a poskytuje více prostoru pro nohy v zadní části vozu než jakýkoli jiný čtyřsedadlový sedan, s výjimkou modelu Rolls-Royce Phantom Extended. Zaměření na zákazníka formovalo každý krok vývojového procesu. Klíčovým poznatkem bylo, že zákazníci si přejí zachovat čistý minimalistický design, jaký má vůz Ghost. Designeři proto větší délku vozu zamaskovali prodloužením zadních dveří a karoserie kolem zadních dveřních otvorů, aby tak zachovali linie vozu.

TECHNOLOGIE

Řada vylepšení v zadní části vozu odráží flexibilitu Rolls-Royce Ghost Extended. Poprvé si cestující v zadní části kabiny mohou užít volitelnou polohovatelnou sedačku Serenity Seat, která nabízí novou dimenzi komfortu připomínající pohodlné prostředí soukromého letounu.

Zadní kabina také poskytuje dokonalé místo pro přechod od pracovní agendy k volnému času. Mezi zadními sedačkami je dokonce umístěna chladnička na šampaňské, jež byla vyvinuta s důrazem na potřeby klientů Rolls-Royce. Její provedení a funkci konzultovali konstruktéři s profesionálním someliérem. Na základě odborných doporučení má zařízení dva režimy chlazení, 11 °C pro archivní a 6 °C pro nearchivní šampaňské.

Nevtíravé technologie

Ghost je technologicky nejpokročilejší Rolls-Royce, jaký byl kdy stvořen. Pro zákazníky Ghost Extended je přístup k nejmodernějším technologiím a infotainment systémům během pracovního dne klíčový. Technologické funkce však byly implementovány s opatrností, aby zákazníkům kdykoli posloužily, ale zároveň je nevyrušovaly.

Závazek čistoty se týká i vzduchu v kabině. Proto je Ghost vybaven novým systémem pro filtraci vzduchu zvaným MEPS (Micro-Environment Purification System). Tato technologie byla využita k vylepšení stávajícího systému. Vysoce citlivé senzory detekují nečistoty a kvalitu okolního vzduchu a automaticky aktivují přívody čerstvého vzduchu do režimu recirkulace. Pokud senzory zaznamenají nepřijatelnou úroveň znečišťujících látek ve vzduchu, prochází nanofleecovým filtrem, jenž je schopný odstranit téměř všechny jemné nečistoty uvnitř kabiny během dvou minut.

Použité technologie zlepšují zážitek z jízdy po městě i venkově. Mimo jiné k nim patří také laserové světlomety s dosahem více než 600 metrů a významná vylepšení bezpečnosti cestujících včetně asistenta vidění s varováním před divokou zvěří a chodci ve dne i v noci, kontrola bdělosti, systém čtyř kamer s panoramatickým výhledem, viditelností do všech stran a pohledem shora. Dále je to pak aktivní tempomat, varování před srážkou, před křižovatkou i před opuštěním a změnou jízdního pruhu, špičkový head-up displej s vysokým rozlišením 7x3 a automatické parkování. To vše zajišťuje bezproblémovou a příjemnou jízdu bez ohledu na jízdní podmínky.

KONSTRUKCE

Ghost Extended je postaven na tzv. architektuře luxusu, tedy celohliníkovém rámu Rolls-Royce, který zajišťuje dokonale hladkou jízdu a je základem každého nového modelu Rolls-Royce. Charakteristickým prvkem značky je pocit při jízdě, který připomíná plynulý let na létajícím koberci. Ten zajišťuje nový systém odpružení Planar, jenž je výsledkem 10 let důkladného testování a zdokonalování. Základem této převratné technologie, poprvé použité u sériově vyráběného vozu, jsou plynule nastavitelné elektronicky řízené tlumiče pérování, automatický vzduchový podvozek a tlumič přední lichoběžníkové nápravy s horním zavěšením. Ghost Extended také poprvé využívá pohonu a řízení všech čtyř kol.

Pohon automobilu má na starost zážehový agregát s dvojitým přeplňováním o zdvihovém objemu 6.75 l vyvinutý výhradně pro Ghost. Disponuje maximálním výkonem 571 PS a točivým momentem 850Nm. Ticho a klid uvnitř automobilu zajišťuje 100 kg tlumicích materiálů zabudovaných v karoserii, podvozku a pneumatikách. Nový Ghost přináší vzrušující výkon, aniž by narušoval pocit klidu a vyrovnanosti uvnitř.

MATERIÁLY A POSTUPY

Snaha o jednoduchý design vyžaduje velmi složité technické a řemeslné postupy. Propracovaných tvarů interiéru a forem pro součásti karoserie lze dosáhnout pouze pomocí technologií pokročilého 3D tisku. Je to vůbec poprvé, kdy byla tato technologie kombinována s tradiční prací řemeslníků a konstruktérů v Rolls-Royce.

Kovové komponenty jsou na prostorový rám vozu Ghost Extended navařovány paprskem elektronů. Díly vyrobené pomocí vícebodového fúzního 3D tisku a selektivního laserového vrstvení jsou individuálně montovány v domově vozů Rolls-Royce v Goodwoodu.

Tradiční řemesla dostávají současný výraz zavedením dvou nových povrchových úprav dřeva vyvinutých speciálně pro Rolls-Royce. Vzhled Obsidian Ayous je inspirován bohatou paletou barev vyvřelých hornin, zatímco Dark Amber má jemné hliníkové žilkování ve dřevu. Oba designy jsou k dispozici s otevřenými póry, což dřevu dodává prostorovější vzhled.

Rolls Royce

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže