ROLLS-ROYCE PHANTOM ORIBE: ZAKÁZKOVÝ VŮZ VE SPOLUPRÁCI S HERMÈS

Redakce
18. Květen 2021
Čtenost článku je: 15386 [?]

Společnost Rolls-Royce Motor Cars vytvořila ve spolupráci s oděvní značkou Hermès zakázkový vůz Phantom. Phantom Oribe byl navržen a vyroben týmem specialistů z Home of Rolls-Royce v Goodwoodu a značky Hermès v Paříži a odráží osobnost a vášně svého majitele, japonského podnikatele Yusaku Maezawa. Klient si svůj nový vůz představoval jako „pozemní tryskové letadlo“, čímž přenesl klidnou exkluzivitu soukromého létání i na silnici.

Výrazný dvoutónový exteriér vozu ladí s charakteristickými zelenými a krémovými glazurami starožitného japonského nádobí Oribe, jehož významným sběratelem je právě Maezawa. Horní část vozu je vyhotovena v odstínu Oribe Green, což je jedinečná zakázková barva stvořená výhradně pro tohoto klienta. Neobvyklým způsobem zkombinoval Rolls-Royce tuto barvu na voze Phantom s detaily na soukromém letadle klienta. Barva byla odborníky v centru povrchových úprav v Goodwoodu vyvíjena po mnoho měsíců a dokonale zachycuje lesklou tmavě zelenou glazuru, která je pro tuto keramiku ze 16. století charakteristická. Efekt krásně dotváří krémová bílá barva ve spodní části.

Barevná škála inspirovaná nádobím Oribe harmonicky pokračuje i v interiéru, který vzešel ze setkání myslí designerů a řemeslníků značky Hermès v Paříži a designerů, inženýrů a řemeslníků z týmu Bespoke Collective v Goodwoodu. Společně využili své odborné znalosti a nápaditost, aby zajistili, že každá jednotlivá součást vozu bude tím nejlepším ztvárněním tradic obou značek.

Toto nádherné ztvárnění našeho špičkového produktu představuje mezník v historii Rolls-Royce Motor Cars, jenž spojuje dvě značky s více než třemi staletími zkušeností a tradic. Je výsledkem hluboké a opravdové spolupráce mezi značkou Rolls-Royce a Hermès, během níž se designeři, odborníci na materiály a kvalifikovaní řemeslníci podíleli na vytvoření skutečně jedinečného Phantomu. Spojit tak kreativně a technicky náročnou zakázku a vdechnout život pozoruhodné vizi zákazníka bylo mimořádnou výsadou,“ Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Tento jedinečný Phantom je fúzí Východu a Západu, starodávného a moderního, klidu a živelnosti. Spolupráce s Hermès byla skvělým tvůrčím a kulturním zážitkem a hodně jsme se navzájem naučili. Vždy nás těší, když klient přijde s odvážnou, jasnou a nápaditou vizí a je pro nás vzrušující vidět zakázku tak dokonale zrealizovanou,“ Michael Bryden, hlavní designér Rolls-Royce Bespoke Collective.

Povrchová úprava interiéru je vyvedena především v kůži Hermès s názvem Enea Green a přechází do detailů, jež odkazují přímo na klienta – například volant, kliky, řadicí páka, otočné ovladače pro úpravu vnitřní teploty.

Kůže Hermès pokrývá celou přístrojovou desku, najdeme ji i na vnitřních sloupcích a na platě zavazadlového prostoru. V této kůži jsou oděny i méně viditelné povrchy, jako je například přihrádka přístrojové desky, obložení zavazadlového prostoru, odkládací zásuvka na karafu a lednička na šampaňské. Ve znamení vzájemné úcty obou tvůrců ke společnému projektu je víko přihrádky u spolujezdce opatřeno popiskem Habillé par Hermès Paris.

Jemné lemování typické pro značku Hermès (tzv. Hermès piping) zdobí opěrky hlavy i lýtkové opěrky na zadních sedadlech. Měkké akcenty odstínu Seashell White jsou sladěny s rohožkami z ovčí vlny a vytváří tak pocit světla v celém prostoru.

Interiér je plný příkladů skvělého designu a řemeslného zpracování v rámci zakázkového programu Bespoke Collective. Například mřížky reproduktorů jsou vytvořeny pečlivým děrováním dřeva Royal Walnut Open Pore a umístěny na dveřích vozu. Vytvářejí tak plynulé, strukturované, estetické a jemné haptiky. Dřevo Royal Walnut Open Pore je navíc použito i na středové a zadní konzoli a na stolku. Další premiérou této spolupráce bylo použití Hermès látky zvané Toile H na loketních opěrkách dveří, středových a zadních konzolích a především na proslulém stropě vozů Rolls-Royce – headlineru.

Módní dům Hermès přenáší své tradiční techniky vycházející z jezdecké historie i inovativní know-how v oblasti řemeslného zpracování do interiéru s koženým čalouněním vytvořeným pomocí speciálního prošívání a malování hran, které původně používali sedláři. Pro fascii vozu Phantom, jedinečnou galerii, která protíná celou přední část vozu Rolls-Royce, si Hermès objednal umělecké dílo založené na návrhu francouzského umělce a ilustrátora Pierra Pérona (1905-1988), který vytvořil množství ikonických modelů šátků pro oděvní dům Hermès. Dílo je inspirováno slavným motivem koně, jenž je ručně namalován na dřevo Royal Walnut Open Pore a působí jako umělecká galerie ukrytá za sklem.

Pan Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, k tomu dodal: „Tento majestátní a vkusný Rolls-Royce Phantom ukazuje, co je možné, když úzce spolupracují talentovaní lidé ze dvou světových značek s tak prozíravým a inspirativním klientem, jakým je Maezawa-san. Je to setkání myslí, odborných znalostí, vizí a dovedností, které představují to nejlepší z našich vlastních řemeslníků a schopností.“

Rolls Royce

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

Rolls Royce, to jsou luxusní britské vozy
ROLLS-ROYCE představuje BLACK BADGE GHOST, dosud nejryzejší „black badge“ model
Rolls Royce se oddává elekřině a představuje první čistě elektrický vůz
ROLLS-ROYCE LANDSPEED: VZPOMÍNKA NA ZAPOMENUTÉHO HRDINU
HODINKY ROLLS-ROYCE BOAT TAIL - UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE S FIRMOU BOVET 1822
ROLLS-ROYCE „BOAT TAIL“: KONTRAPUNKT KE ZPRŮMYSLNĚNÉMU LUXUSU
ROLLS-ROYCE PHANTOM ORIBE: ZAKÁZKOVÝ VŮZ VE SPOLUPRÁCI S HERMÈS
ZAKÁZKOVÝ ROLLS-ROYCE DAWN VYTVOŘENÝ S JAPONSKÝM ARCHITEKTEM KENGO KUMOU
Pražské dealerství Rolls-Royce Motor Cars získalo prestižní evropské ocenění
KOLEKCE VOZŮ ROLLS ROYCE PHANTOM TEMPUS: JEDINEČNÉ A ZÁROVEŇ VELKOLEPÉ VOZIDLO
SOŠKA ROLLS-ROYCE SPIRIT OF ECSTASY: MÍŘÍ STÁLE VYSOKO
KLIENTI ROLLS-ROYCE HLEDALI V ROCE 2020 ÚTĚCHU V ZAKÁZKOVÝCH VOZECH
NOVÉ ODSTÍNY NEON NIGHTS ROZZÁŘÍ VOZY ROLLS-ROYCE Z ŘADY BLACK BADGE
ROLLS-ROYCE ODHALIL NOVÝ GHOST EXTENDED
V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA – DEBUT NOVÉHO VOZU ROLLS-ROYCE GHOST V ČESKÉ REPUBLICE
NOVÝ ROLLS-ROYCE GHOST: V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA
ROLLS-ROYCE BESPOKE TÝM ODHALUJE PODSVÍCENOU PALUBNÍ DESKU NOVÉHO VOZU GHOST
Hladká a rychlá jízda otestovaného auta Cullinan
ŘEŠENÍ TAJNÉ ŠIFRY ROLLS-ROYCE ZNAJÍ JEN DVA LIDÉ NA CELÉM SVĚTĚ
ROLLS-ROYCE SI PŘIPOMÍNÁ PRVNÍ LET SVÉHO ZAKLADATELE PŘES KANÁL LA MANCHE
Zdobí interiéry vozů i nádvoří v Goodwoodu – růže Phantom Rose byla vyvíjena 8 let
Luxusní vozy, ve kterých dojedete kamkoliv, to je Rolls Royce

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže