Royal Salute Coronation of King Charles III - slavnostní edice oslavující novou éru

19. Duben 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25452

V roce 1953 byla exkluzivní skotská whisky Royal Salute vyrobena jako dárek pro královnu Alžbětu II. při příležitosti její korunovace. Od té doby se tato značka věnuje uctívání britské monarchie a oslavuje významné milníky v její historii pomocí jedinečných blendů. K oslavě 70. výročí vzniku Royal Salute přináší značka limitovanou edici Royal Salute Coronation of King Charles III. Tato ultra-premium whisky symbolizuje historický okamžik a nástup nové éry při nástupu krále Karla III. na trůn. Vzácný křišťálový flakon s 53letou směsí je umístěn v dřevěné vyřezávané skříňce a je v prodeji v celosvětové limitaci 500 lahví, včetně České republiky.

Royal Salute Coronation of King Charles III je prestižní a nadčasový blend, jehož unikátnost může být užívána po mnoho let. Master blender značky Sandy Hyslop použil více než 53 vzácných sladových a obilných whisky, což odpovídá roku, kdy byla Royal Salute poprvé vytvořena. Tento neuvěřitelně bohatý a komplexní nápoj má aroma červeného rybízu, hořkých čokoládových pralinků a čerstvě pečených kaštanů. Chutná po sladkých fících a čerstvém zázvoru, což vede ke dlouhému, bohatému a jemně kořeněnému dozvuku.

„Whisky Royal Salute Coronation of King Charles III je významnou poctou britské monarchii i jedinečnému příběhu vzniku Royal Salute. Chtěl jsem tuto památnou příležitost oslavit stejně ikonickým a výjimečným blendem, jako byla původní 21letá signaturní směs Royal Salute, jež vznikla na počest Jejího Veličenstva královny Alžběty II. v roce 1953. Vytvoření této edice bylo ideální příležitostí k zamyšlení nad inovativním přístupem, který jsme za posledních 70 let v oblasti míchání whisky uplatňovali, a zároveň okamžikem, kdy se můžeme těšit na to, čeho lze dosáhnout v nadcházejících letech," říká ke speciální korunovační edici Sandy Hyslop.

Whisky Royal Salute je obsažena v křišťálovém dekantéru, vyrobeném v Dartington Crystal, s tmavým safírově modrým odstínem, symbolizujícím drahé kameny v britské imperiální koruně. Karafa je uložena v impozantní dřevěné skříňce, která vychází ze stylu značky Royal Salute a je inspirována slavným Westminsterským opatstvím. Dřevo je mistrovsky vyřezáno do zdobných detailů, které připomínají historické dějiště britských korunovačních obřadů od roku 1066. Klenoty a erby jednotlivých zemí Velké Británie jsou použity jako předloha pro kresby uvnitř krabičky, symbolizující jednotnost pod britskou korunou a pevnou solidaritu mezi národy. Tato limitovaná edice navazuje na úspěšné sběratelské kolekce vysoce ceněných a unikátních whisky posledních let, včetně loňské Royal Salute Platinum Jubilee, která připomíná sedmdesát let vlády královny Alžběty II.

Royal Salute Coronation of King Charles III

Limitovaná edice 500 kusů, Cena 565.000 CZK www.prestigeselection.cz

Galerie

Rozhovory

Prestige Selection