ROZHOVOR S AMBASADOREM ZNAČKY LA MARTINA, AMEER JUMABHOY

Rozhovor napsala redakce
03. Duben 2014
Otázka
Co pro Vás znamená slovo LUXUS?
Odpověď
Podle mě je luxus možnost dopřát si věci, které jsou pro vás důležité. Osobně mám to štěstí být luxusem obklopen každý den v týdnu díky své rodině, přátelům a sportu.

Otázka
Jaké bylo Vaše první auto a jaké řídíte v současné době?
Odpověď
Nejdříve jsem měl velmi starý Mercedes třídy C, ve kterém bylo opravdu staré, ale skvělé stereo a kufr, který nešel pořádně zavřít. Skvěle se s ním jezdilo na pólo, a když jsem si chtěl vyrazit ven, vešla se do něj spousta přátel! Teď jezdím Audi Q5.

Otázka
Vaše auto snů?
Odpověď
Tahle otázka se mění každý měsíc! Pokud by šlo o funkčnost, rychlost a vzrušení z jízdy, pak by to bylo Audi RS6 kombi. Pokud bych se o funkčnost nestaral, pak by to byl nejspíš Rolls-Royce Wraith. Je to krásný stroj.

Otázka
Cítíte se být kosmopolitní člověk? Kam nejraději jezdíte na dovolenou a proč?
Odpověď
Řekl bych, že v sobě světoběžnického ducha mám. Mám štěstí, protože pólo mi umožňuje dostat se do celého světa a poznat a zažít úžasné kultury a lidi. Vždycky říkám, že kdybych se měl odstěhovat ze Singapuru, kde jsem doma, jel bych do Kapského Města v Jižní Africe, protože to je skutečně multikulturní země, kam každý zapadne, a lidé tam vědí, jak žít.

Otázka
Bydlíte v domě, nebo v bytě?
Odpověď
V domě.

Otázka
Kupujete designový nábytek? Máte konkrétní showroomy nebo značky, které upřednostňujete při nákupu? Nebo to necháváte na vašem architektovi, pokud využíváte jeho služby?
Odpověď
Moje teta vlastní obchod s nábytkem, takže spousta nábytku v mém domě je z její dílny. Raději se procesu navrhování účastním, protože pocit z nábytku je důležitý a dodává domu charakter. Díky tomu, že jsem součástí tohoto procesu, vím, že dostanu přesně to, co se líbí mně a ne někomu jinému, třeba architektovi.
Otázka
Máte nějakou neřest, za kterou rádi utrácíte?
Odpověď
Nejspíš technologie. Miluji různá chytrá zařízení, obzvlášť produkty značky Apple. Mají jednoduché ovládání, jsou funkční a díky cloudové technologii mi pomáhají udržet v životě řád, zejména proto, že tolik cestuji a mám všude mnoho schůzek. Nevýhodou je, že cokoli od Applu bývá většinou dost drahé.
Otázka
Co pro vás nejsou vyhozené peníze?
Odpověď
Ani nevím…věřím v heslo ‚všeho s mírou‘, takže jsem si nikdy nekoupil nic, co bych považoval za plýtvání penězi!
Otázka
Kam vyrážíte za nákupy? Máte nějaká oblíbená místa, obchody, značky?

Odpověď
Singapur je znám jako světová metropole nákupů a máme tu obrovskou spoustu obchodních domů světové úrovně podél vyhlášené ulice Orchard Road. Nicméně má nejoblíbenější značka, La Martina, sídlí v našem značkovém obchodním domě v přímořském resortu Marina Bay Sands.
Otázka
Utrácíte hodně za jídlo? Jste gurmán? Jakou kuchyni preferujete?
Odpověď
Za jídlo utrácím hodně, lhal bych, kdybych řekl, že ne. Singapurská gastronomická scéna je v opravdovém rozkvětu a všude se vynořují úžasné nové koncepty. Rád s přáteli zkouším nové podniky. Přesto kdybych si měl nakonec vybrat mezi složitým nebo jednoduchým jídlem, rozhodně bych upřednostnil jednoduchost. Pokud bych si měl vybrat jednoduchou a zároveň zdravou kuchyni, pak by to byla japonská, klidně každý den.
Otázka
Preferujete jídlo v restauraci nebo si radši uvaříte své pochoutky doma? Máte oblíbenou restauraci či nějaký podnik?
Odpověď
Jím raději doma, už proto, že doma kvůli cestovním závazkům nebývám moc často. Je skvělé trávit čas u stolu s blízkou i vzdálenou rodinou. Jedna z mých nejoblíbenějších restaurací je Zuma v Londýně.
Otázka
Máte vybraný obchod, kde potraviny nakupujete nebo je vám to jedno?
Odpověď
Ne konkrétně, i když jedny z nejlepších gurmánských ingrediencí se dají koupit v potravinách u Jonese v Singapuru. Mají vážné výborné věci!
Otázka
Jaký je Váš společenský život? Zajdete rádi i do divadla, na koncert, na ples, či do kina?
Odpověď
Miluji divadlo. Jsem spolumajitelem dětského divadelního souboru, kde jsem jako dítě hrál, než jsem se začal naplno věnovat pólu. Divadlo bylo, je a vždy bude velkou součástí mého společenského života. Kvůli mému rozvrhu nabitému cestováním mi často dělají největší radost ty nejjednodušší věci jako strávit odpoledne s přáteli.
Otázka
Jaká by byla otázka, na kterou byste chtěl/a odpovědět a ještě se vás na ní nikdo nezeptal?
Odpověď
Nejspíš: Odhlédneme-li od pokřivené image póla jako elitářského sportu, mohl byste nám říct víc o podstatě této hry a jaké to je, jet rychlostí 55 km/h, zatímco se snažíte zasáhnout malý míček?
Má odpověď by byla následovná – přijďte se na pólový turnaj podívat osobně, pak porozumíte. Pólo je o oddanosti, odhodlaní a vytrvalosti. Pólová hra vám poskytne fascinující a povznášející zážitky, které při jiném sportu nezažijete. Neuvěřitelně krásný a intenzivní vztah mezi koněm a jezdcem. Hra je také velice náročná na techniku.

Otázka
Jak jste se k hraní póla dostal?
Odpověď
Pro moji rodinu je pólo přímo posvátné. Můj dědeček s hrou v pólo začal, po něm následoval můj tatínek. Táta mě vlastně vozíval po skončení svých zápasů na koni. Když mi bylo pět, posadili mě na koně, že mě naučí jezdit a hned mě poštípal ovád! Hrát jsem nakonec začal, když mi bylo jedenáct.
Otázka
Jak jste se stal ambasadorem značky La Martina?
Odpověď
Byl jsem zrovna s tátou na cestě na turnaj do Malajsie, když mi zavolal výkonný ředitel La Martiny Adrian Simonetti a říkal, že společnost plánuje velkou expanzi do Asie a že chtějí jako tvář značky někoho, kdy by byl věrný jejím hodnotám a byl stejně jako ona oddaný hře v pólo. Je mi ctí být ambasadorem tak úžasné módní firmy a především skutečně pólové značky, která v sobě nese všechny prvky životního stylu koňského póla. Autor: Ivana Bartošková
Děkujeme za rozhovor