ROZHOVOR S FILIPEM KNESLEM, ORGANIZÁTOREM BEAUTY & GOLF TOUR

Rozhovor napsala redakce
23. Červen 2013
1. ročník mezinárodního golfového turnaje smíšených dvojic Beauty & Golf Tour přinese určitě zajímavou podívanou a klání. Organizátoři na něm spolupracují s nadací Taťány Kuchařové Krása pomoci. Turnaj je pořádán v mnoha zemích světa a startují na něm golfisté a krásné dívky. Jeho cílem je propagace modelingových agentur, prestižních i méně známých golfových hřišť a klubů a golfu obecně. Duchovním otcem akce je Filip Knesl, ředitel společnosti Faiyo, která je promotérem soutěže.
Otázka
Krásné ženy a golf: Jak projekt vznikl, co vedlo k jeho založení?
Odpověď
Mám pres čtrnáct let zkušeností s reklamou, profesionálním modelingem a produkcí významných společenských akcí. Bohužel zlatá éra, kdy topmodelky vydělávaly závratné sumy, je již nenávratně pryč. O to více je zapotřebí hledat nová kreativní řešení a příležitosti. Právě díky těmto potřebám mne napadlo propojení dvou velkých mezinárodních komunit – modelek a golfistů. Následovalo pak nekolikaměsíční období, kdy jsem projekt „ladil“ s mým kamarádem, který byl promotérem významného golfového turnaje. Výsledkem je turnaj Beauty & Golf Tour. Světy modelek a golfistů se vždy setkávaly, ale v našem konceptu došlo k většímu propojení, protože modelky a golfisté soutěží společně ve dvojici a navzájem se podporují – modelka sbírá body za svou krásu a golfista za golf. Součet bodů pak určí vítězné dvojice v turnaji, které postupují do mezinárodního finále v Dubaji, kde se hraje podle pravidel Texas scramble.
Otázka
Co je cílem projektu a co od akce očekáváte?
Odpověď
U nás je zvykem okopírovat vyzkoušený formát projektu ze zahraničí a adaptovat ho na naše podnikatelské prostředí. My jdeme opačnou cestou, rozšiřujeme náš originální český koncept do zahraničí. V současné době turnaj připravujeme prostřednictvím našich partnerů v osmi zemích a v příštím roce bychom rádi počet zúčastněných zemí ztrojnásobili. Naším záměrem je vybudování jedinečného a prestižního golfového turnaje, který se bude hrát v řadě zemí po celém světě.
Otázka
Co akce přinese jeho účastníkům?
Odpověď
Golfistům, kteří se zúčastní turnaje, přinášíme netradiční formát, který trochu víří prach nad velkým množstvím standardních a navzájem podobných golfových turnajů. Bude se jednat o příjemné sportovně-společenské akce, které budou více okořeněné módním a modelingovým světem.
Otázka
S akcí Beauty & Golf Tour je spojeno jméno Taťány Kuchařové. Proč jste vybrali právě ji?
Odpověď
Taťána Kuchařová je krásná a charismatická žena, která vyhrála nejprestižnější celosvětovou soutěž krásy, a spolupráce s ní je velký přínos pro mezinárodní formát naší golfové soutěže. Navíc produkcí turnajů přispíváme její nadaci Krása pomoci, která se zabývá podporou seniorů v obtížné životní situaci. Seniorům je potřeba aktivně pomáhat, protože jsou velice často ve složité situaci a je možné, že v budoucnu se v podobné situaci ocitneme i my, protože život je jako houpačka...
Otázka
Hrajete vy osobně golf, co vám přináší?
Odpověď
Přiznávám, že golf jsem nehrál často a v současné době ho téměř nehraji, protože jsem časově hodně vytížený. Mrzí mě to a doufám, že se moje pracovní nasazení trochu zmírní. Hraní golfu mi přinášelo radost z otevřeného prostoru v krásné přírodě umocněnou o každý úspěšný odpal na hřišti.
Otázka
Jak byste charakterizoval golf jako sport ze svého pohledu?
Odpověď
Golf je nádherný sport, který je spojen s přátelstvím, obchodem, krásnou přírodou a relaxem. Je úžasné, jak se dá spojit s krásou žen.
Děkujeme za rozhovor

BEAUTY & GOLF TOUR

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže