Rozhovor s majitelem firmy Sun System

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
19. Listopad 2019

V roce 1994 se začal psát příběh společnosti SUN SYSTEM. V tomto roce se poprvé Jozef Mičo seznámil s venkovní plastovou roletou. Téměř rok trvala myšlenka pustit se do vlastního podnikání, které se bude věnovat stínící technice. Po roce sám začal nabízet a instalovat tyto plastové rolety na živnostenský list. V současné době firma instaluje veškerou stínící techniku, pegoly, zimní zahrady a přístřešky pro auta. V roce 2016 založil pan Mičo dceřinou výrobní společnost NOVASIO s.r.o., která se zabývá výrobou bezúdržbového hliníkového oplocení a vjezdových bran. Více se o něm a o jeho firmách dozvíte v následujícím rozhovoru.

Otázka
Baví Vás vše, co souvisí s exteriérem, podnikáte se svým synem Lukášem, to je skvělé. Povězte nám prosím něco o historii Vašich společností. Figurujete nejen v SUN SYSTEM, ale také ve společnosti Novavisio. Jaké jsou ve firmách Vaše role?
Odpověď
Historie společnosti SUN SYSTEM začíná v roce 1994, kdy jsem se poprvé seznámil s venkovní plk přišel v roce 2003, kdy byla založena společnost s ručením omezeným SUN SYSTEM, s.r.o. a podnikání přešlo ze živnostenského listu na tuto firmu.
A v roce 20astovou roletou. Téměř rok trvala myšlenka pustit se do vlastního podnikání, které se bude věnovat stínící technice. Po roce jsem sám začal nabízet a instalovat tyto plastové rolety na živnostenský list. Později se portfólio doplnilo o vnitřní hliníkové žaluzie a sítě proti hmyzu. Velký zájem o tyto produkty předčil očekávání, a proto bylo nutné rozšířit tým spolupracovníků. Během několika let byla spuštěna vlastní výroba na venkovní rolety, rolovací vrata a poté i sítě proti hmyzu.
Strategická poloha v blízkosti Slovenska mě vedla v roce 1999 k založení pobočky ve Skalici pod názvem SUN SYSTEM SR, s.r.o. Rozšíření působnosti na Slovensko mělo a má velký úspěch až dodnes.
Další velký kro16 byla založena dceřiná výrobní společnost NOVAVISIO s.r.o., která se zabývá výrobou bezúdržbového hliníkového oplocení a vjezdových bran. Během velmi krátké doby se nám podařilo získat mnoho zákazníků a také montážních partnerů nejen na území České a Slovenské republiky, ale také v Rakousku.
Otázka
Povězte nám prosím něco o produktech. Jaké nabízíte a které jsou vašimi zákazníky oblíbené?
Odpověď
Nabízíme pergoly, zimní zahrady, přístřešky pro auta, markýzy, stínění, hliníkové ploty a různé doplňky na našem e-shopu jako zahradní nábytek a grily.
Mezi nejoblíbenější produkty patří pergoly, a to zejména pergola Placeo se sklápěcími lamelami a pergola EVA se stahovací střechou.
Otázka
Oslovují Vás častěji majitelé moderních domů, rustikálních domů nebo bytů? Máte klienty i ve městech?
Odpověď
Oslovuje nás široká škála zákazníků. Realizace probíhají jak ve městech, tak i v menších obcích a týkají se domů a bytů všeho druhu.
Otázka
Jaké zakázky si u Vás nechávají dělat firemní klienti?
Odpověď
Často nás oslovují restaurace a kavárny, které chtějí zastřešit svou venkovní zahrádku a zpříjemnit tak posezení svým zákazníkům. Nejoblíbenější je terasa EVA, která zastíní a je odolná proti dešti. Pergolu jsme schopni také uzavřít zasklením a prodloužit tak dobu využívání mimo hlavní sezónu.
Otázka
Co nejvíc motivuje vaše zákazníky k pořízení pergoly? Jaké jsou hlavní důvody?
Odpověď
Nejčastějšími důvody jsou možnost zastínění a zastřešení terasy, vytvoření dalšího obytného prostoru, nebo prodloužení sezóny, kdy mohou klienti terasu využívat díky zasklení či vytápění.
Otázka
Jakým způsobem dokážete navázat na architektonický styl domu? Zažil jste někdy nějaký „designérský oříšek“?
Odpověď
Designérský oříšek ani tak ne, ale technologický. Nejdražší pergola, kterou jsme instalovali, stála okolo 1.200.000 Kč. Pergola byla atypická z toho důvodu, že se jednalo o dvoumodulové provedení bioklimatické pergoly Aerolux v příplatkové barvě konstrukce a lamel s celoobvodovým RGB LED osvětlením, dále se screenovými roletami po celém obvodu pergoly a ztíženou instalací ve 3. NP rodinného domu s náročným technickým řešením kotvení, jak do přístavby, tak i ocelové konstrukce podlahy.
Jelikož nabízíme pergoly v různém provedení, dá se projekt vždy zpracovat tak, aby pergola byla v souladu s celým prostorem domu.
Otázka
Spolupracujete se svými designéry nebo mají zákazníci většinou své odborníky?
Odpověď
Oslovují nás architekti zákazníků, se kterými vymýšlíme návrh zastřešení a jiné požadavky. Nebo nás oslovují přímo koncoví zákazníci, kteří už představu o konečném výsledku mají a jen jim pomáháme s detaily.
Otázka
Pracujete hlavně s hliníkem. Co všechno tento materiál snese? Jaká je jeho životnost? Pro jaké využití je vhodný?
Odpověď
Pracujeme s hliníkem, protože chceme zákazníkům poskytovat bezúdržbové produkty. O ploty a jiné produkty vyrobené z hliníku se nemusíte starat, natírat je, ošetřovat. Jinými slovy, naše produkty budete mít na celý život. Zatím jsme nezjistili, na co by se hliník nehodil :)
Otázka
V jakých barvách jsou Vaše produkty dostupné?
Odpověď
V klasických RAL barvách, případně v imitaci dřeva pro náročnější zákazníky, kteří chtějí vzhled dřeva, ale nechtějí starosti spojené s jeho údržbou.
Otázka
Za jak dlouho od objednávky se zákazníci pergoly či zimní zahrady dočkají? Jak dlouhou záruku na Vaše produkty dáváte?
Odpověď
Pergolu nebo zimní zahradu jsme schopni instalovat za 6-8 týdnů od objednávky. V sezóně se doba dodání může prodloužit s ohledem na velké množství montáží. Záruka na produkty je pak 5 let.
Otázka
Mohou Vás zákazníci požádat o poradenství?
Odpověď
Ano, zákazníci nás mohou požádat o poradenství například na naší bezplatné infolince, nebo mohou navštívit naše showroomy, kde mohou vidět všechny produkty naživo. Zákazníkům bezplatně připravujeme nezávazné cenové nabídky v různých variantách. Za příplatek je také možná vizualizace projektu. Před přijetím objednávky je také nutná konzultace s naším technikem přímo na místě realizace, za kterou zákazník nic nehradí. Dále samozřejmě poskytujeme záruční a pozáruční servis.
Otázka
Co ovlivňuje cenu plotu? Barvy, výška, materiál, nějaké méně běžné požadavky? A za které požadavky či podmínky si člověk může připlatit?
Odpověď
Cenu ovlivňují hlavně typy výplně a celkový rozměr oplocení. Zákazník si může připlatit za již zmíněnou imitaci dřeva, různé nestandardní provedení a jiné doplňky (poštovní schránka, speciální elektrozámek, dálkové ovládání …).
Otázka
Jaký typ oplocení se často volí u luxusnějších domů?
Odpověď
Záleží především na vkusu zákazníka a typu domu. Majitelé luxusnějších domů například upřednostňují matné zasklení výplně pro větší soukromí. Tento druh výplně je velmi moderní a působí luxusně, nachází se také ale i ve vyšší cenové kategorii.
Otázka
Stává se, že si klienti objednají oplocení i pergolu u SUN SYSTEM a NOVAVISIO zároveň?
Odpověď
Ano, často se stává, že zákazník řeší novostavbu, tudíž řeší oboje a je pro něj výhodnější, když bude mít od jedné firmy více produktů.
Otázka
Které ploty jsou nejluxusnější, tedy dražší. A proč?
Odpověď
Z těch dražších sem patří již zmíněný plot se sklem a plnou neprůhlednou výplní, jelikož je zde použito více materiálů.
Otázka
Nabízíte ploty i bytovkám? Jaký je jejich design? Ladí s tradičním stylem?
Odpověď
Ano, řídí se to stejným stylem výplní jako u rodinných domů a spíše než oplocení jim nabízíme zábradlí.
Otázka
Jsou ploty poptávány i k jiným domům než novostavbám?
Odpověď
Ano, samozřejmě, v poslední době například často zákazníci řeší výměnu starého dřevěného plotu za bezúdržbový hliníkový.
Otázka
Měli jste klienta s opravdu zvláštním, netypickým požadavkem?
Odpověď
Často se stává, že domy jsou ve svahu, musíme tedy bránu vymyslet tak, aby fungovala, což je pro nás nestandardní požadavek. Případně zákazník řeší branku integrovanou v bráně.
Otázka
Plánujete nějaké novinky ve stínící technice či oplocení?
Odpověď
Plánujeme rozšíření produktu pro zastřešení a zastínění terasy, dále pak nové typy zimních zahrad pro celoroční provoz a nové typy přístřešků pro auta. V hliníkovém oplocení pak řadu nových designů, které budeme postupně zveřejňovat na webových stránkách a představovat na veletrzích.
Otázka
Co pro Vás luxus vlastně znamená?
Odpověď
Luxus pro mě znamená kvalitu a také to, že mohu dělat, co právě chci a být obklopen svou rodinou.
Děkujeme za rozhovor

SUNSYSTEM

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže