Rozhovor s panem Adamem Ptáčkem, manažerem hotelu Ebersbach

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
07. Leden 2020

Hotel Ebersbach je v Českém Krumlově nejnovějším a aktuálně i nejluxusnějším hotelem, který byl v srpnu 2018, po mnohaleté komplikované rekonstrukci otevřen v Široké ulici, v šarlatovém domě č. 77 proslulého Antonína Michaela z Ebersbachu, alchymisty a důlního správce Viléma z Rožmberka. Dům je opředen mysteriózní historií spjatou právě s uvedeným nejslavnějším majitelem, který zde bydlel na konci 16. století.

Otázka
Dodal byste ještě něco k představení Vašeho hotelu?
Odpověď
Budova disponuje nádherným portálem saského stylu se sedátkovými nikami, na nichž pravděpodobně stávaly sošky svatých, původními zrestaurovanými zdobně vyřezávanými dveřmi, starými stovky let. V prostorách Maashausu je impozantní freska, která byla rovněž velmi citlivě restaurována a částečně dotvořena. Stává se, zvláště pak v letních měsících, že nám z ulice právě za touto freskou přicházejí celé skupiny nezvaných kolemjdoucích turistických skupin, někdy má člověk dojem, jakoby byl v muzeu, a ne v hotelu s jasnými pravidly.

Otázka
Kolik pokojů Váš hotel nabízí? Liší se od sebe nějak? Pokud ano, můžete typy pokojů v rychlosti vyjmenovat a říci nám, který je mezi lidmi nejoblíbenější?
Odpověď
Hotel nabízí 28 pokojů ( také k nám patří 3 minuty chůze vzdálená dependance Edward Kelly na Dlouhé ulici č.95 s deseti pokoji) různých kategorií a cenových hladin. Seřadíme-li je od nejvyšší po nejnižší, bylo by to následovně: Signature Suite, Terrace Suite, Deluxe King, Superior King, Deluxe Single, Standard Single. Lidé jsou doslova posedlí výhledy na významné pamětihodnosti města, právě proto bývá velmi oblíbena trojice pokojů 303, 304 a 305 na třetím patře, kde je pěkný výhled na historické centrum města včetně zámecké věže, kostela, křížové hory, střech měšťanských domů a budovy zámeckého muzea. Tyto pokoje mají originální renesanční trámy propojené dřevěnými kolíky a zkosené stropy, což vyhledávají evropští hosté, ale naopak nemají rádi asijští turisté. Kdo potřebuje více prostoru, jistě ocení pokoje z kategorie Signature Suite, jako jsou Rudolf II., Maxmilián II., John Dee, Edward Kelly, Vilém z Rožmberka anebo mystický pokoj č. 203, známý také jako A.M. Ebersbach Suite.

Otázka
Nabízí Váš hotel i různé wellness procedury?

Odpověď
Hosté, kteří si rezervovali pokoje z nejdražší kategorie Signature Suite, mají v ceně ubytování zahrnutou i privátní wellness zónu, konkrétně 60 min na 90 stupňů Celsia ve finské suché sauně, přičemž v místnosti je překrásný mramorový krb z italského mramoru na míru vytvořený pro Ebersbach. Zde pravidelně rozděláváme oheň dokreslující romantickou atmosféru pro zamilované páry. Sauna lze připravit i ve variantě s parou při 70 stupních Celsia. Vířivka nabízí množství masážních programů a především soukromí ve zlatou mozaikou obložené místnosti, kde nechybí svíčky, sklenky na víno, sekt, šampaňské a voda. Je možné si přiobjednat k vířivce donášku některých alkoholických nápojů, ovocné mísy, čokoládových pralinek či pěkné večeře.
Procedury jako masáže nenabízíme, nemáme na ně bohužel dostatečný prostor v budově hotelu.

Otázka
Jak dlouho dopředu doporučujete rezervovat pokoj?

Odpověď
Čím dříve, tím lépe a ideálně na přímo, protože jedině tak může host dostat lepší cenu anebo vyšší kategorii pokoje.

Otázka
Jaká bývá obsazenost Vašeho hotelu takto v zimním čase? Jsou ještě dostupné volné pokoje?
Odpověď
Tento rok jsme v termínu 24.12.-26.12. měli i týden předem ještě 5 dostupných dvoulůžkových pokojů a 1 jednolůžkový. V těchto svátečních časech máme prakticky pouze individuální hosty, převažuje mezi nimi Česká republika, Rakousko, Německo, USA, Velká Británie a Jihokorejská republika. Individuální host vyžaduje vždy větší pozornost a péči než například větší turistická skupina, proto jsme připravili pro všechny výběr tradičního českého cukroví v dárkovém balíčku, spolu s pěkným ručně psaným přáním k Vánocům a novému roku. Momentálně je již skoro celý leden obsazen.

Otázka
Je možné si ve Vašem hotelu domluvit i přímo nějaký výlet? Doporučil byste konkrétní?
Odpověď
Na recepci máme k dispozici pestrou škálu brožur a map s tipy na výlety. Jsme samozřejmě schopni vykomunikovat pro hotelové hosty výlety na raftech, kánoích, prohlídky s průvodcem či zprostředkovat rezervaci vstupenek na některá zajímavá představení, ať už se jedná o Otáčivé hlediště nacházející se v zámeckých zahradách, matiné v letohrádku Belveder či návštěvu některého z koncertů Mezinárodního hudebního festivalu anebo opery v původním znění v naprosto unikátním barokním divadle.

Otázka
Nabízíte i dárkové poukazy, kterými budeme moci obdarovat své blízké?

Odpověď
Nabízíme dárkové vouchery v hodnotách: 16.000,00 CZK – pobytový balíček Slunce, 11.300,00 CZK - Měsíc a 8.500,00 CZK – Hvězdy. Jedná se o dvoudenní pobytové vouchery s polopenzí, snídaní do postele, privátním wellness, parkovací kartou na nejbližším, 5 minut vzdáleném, parkovišti P1 a celou řadou dalších extrasů.

Otázka
Jací lidé nejčastěji Váš hotel navštěvují? Jsou to převážně rodiny s dětmi, nebo i jiné skupinky lidí?
Odpověď
Jsme hotel, který má tu čest ubytovávat převážně českou a evropskou klientelu. Rodiny s dětmi přijíždějí spíše v letních měsících a máme pro ně v areálu hotelu přímo ideální domeček se 4 pokoji z kategorie Terrace Suites, k nimž patří vnitřní květinová terasa Rosarium Philosophorum s velkými zahradními stoly, židlemi a slunečníky. Je to místo klidu, kde si mohou hosté číst, hrát společenské hry, opalovat se, popíjet či jen tak odpočívat nad četbou časopisu či lehčí literatury, kterou si lze zapůjčit z knihovničky v chodbě domku.
Rodiny ubytované v této části hotelu mají své soukromí a prostor. Stejně tak i bezdětné zamilované páry, které vyhledávají klid pro duši a tělo. Spokojené jsou nakonec obě skupiny klientů. V průběhu hlavní sezóny máme i mnoho turistických skupin z Jižní Koreje, Německa, Norska, Rakouska či Taiwanu, ale obecně bych řekl, že dispozice hotelu jsou příhodnější pro individuální klientelu.

Otázka
Nabízíte i prostory pro konferenci či jiné prezentace? Pokud ano, jaké technické možnosti pro takové akce máte?
Odpověď
Prostory snídaňové místnosti, někdejší konírny jsou ideální pro menší firemní školení či přednášky. Nabízíme možnost propojení obří obrazovky s laptopem přednášejícího, čímž mohou všichni pohodlně sledovat prezentaci. Totéž propojení máme přes Apple Tv pro školitele, kteří dávají přednost dnes velmi oblíbeným produktům značky Apple. V případě potřeby je rovněž možné si u nás zapůjčit i mikrofon. Pro tento typ akcí spolehlivě zajistíme coffee break či brunch. Vždy záleží na představách a rozpočtu klienta.

Otázka
Pokud máme nějakého domácího mazlíčka, jako je například pes, můžeme si ho vzít s sebou do hotelu?
Odpověď
Pejsci jsou u nás pochopitelně vítani, ale vždy za poplatek, který se liší v návaznosti na jejich velikost. Hosté s pejsky, které jsme zde doposud uvítali, byli vždy velmi milí, vstřícní a dbali, aby jejich chlupatý společník nedělal škody na majetku či hlasitě štěkal a rušil tak ostatní ubytované hosty. Pejskům na pokoj rádi připravíme misku na vodu a na krmení, pokud by je chovatel zapomněl s sebou přibalit. Nicméně chovatelé lišek, kun, exotického ptactva či plazů budou muset své mazlíčky raději nechat doma.

Otázka
Jaké další doplňkové služby nabízíte?
Odpověď
Po levé straně v přízemí se nachází hotelová restaurace, která na první pohled zaujme svým vybavením. Připomíná galerii manýrismu pozdní renesance, kde vzápětí narazíte i na ilustrace bylin a rostlin ze starých herbářů od 15.-19. století, ale i na legendární příšery, které byly hojně zachycovány umělci v nejrůznějších tajných almanaších. Nabídka jídel se nese v duchu české a rakouské kuchyně s modernější úpravou a stylovou prezentací. V restauraci máme nádherný funkční krb z pískovce a ve snídaňovém salonku druhý, tentokrát ze zeleného mramoru, v němž je vytesána domnělá podobizna Antonína Michaela z Ebersbachu.
Standardně hostům rádi vytiskneme jakýkoliv, pro ně důležitý dokument, objednáme taxi, doporučíme restauraci či návštěvu některých pamětihodností.
Spolupracujeme také s lokální společností, zajišťující dopravu luxusním vozem s řidičem, který zná historii zajímavých míst po celé České republice a navíc hovoří velmi dobře anglicky.
Jelikož nemáme z praktických provozních důvodů na pokojích mini bary, hosté si mohou po 24 hodin objednat nealkoholické či alkoholické nápoje anebo jídlo z hotelové restaurace (v čase od 11 – 20:30 hodin) na pokoj s tím, že je jim doneseno bez příplatku.
Skvělou nadstandartní službou je možnost objednat si snídani na pokoj za velmi rozumný příplatek 150,00 CZK na osobu.

Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Pravým luxusem je zdraví a možnost rozhodovat si svobodně o svém čase. Materiální luxus je spíše pro polechtání osrdí, kdy máme na moment radost z nějakého produktu, který vyloženě nepotřebujeme, ale je krásný, vyrobený z kvalitních materiálů, vyžadující smysl pro detail a skvěle zvládnuté řemeslo.
Pokud Vaši otázku převedeme na hotelnictví, řekl bych, že luxusních hotelů je po světě nespočet, ale jen pár z nich je opravdu výjimečných, jsou to právě ty, kde vládne rodinná atmosféra, nadstandartní přístup k odbavení a obsluze hosta. Velkou roli samozřejmě sehrává lokalita, škála nabízených služeb, historie hotelu a v neposlední řadě osobité vybavení interiérů.
Děkujeme za rozhovor

hotel Ebersbach

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže