Rozhovor s paní Alenou Petaevou, představitelkou firmy Wood Concept

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
11. Prosinec 2019

Firma Wood Concept je oficinálním zástupcem továrny na výrobu interiérových dveří a prvků z masivu dubu a buku Premium kvality. Společnost nabízí také koupelnový nábytek z nábytkářského výrobního družstva specializujícího se na výrobu vysoce kvalitního nábytku již více než 16 let. Hlavním Wood Conceptu je péče o zákazníka, o čemž vypovídá i jejich heslo „Od měření po instalaci“.

Otázka
Všimli jsme si, že si především zakládáte na prodeji dveří. Co je na těch, které nabízíte, zvláštního? Jaké mají vlastnosti?
Odpověď
Dubové a bukové dveře jsou nejlepší, co můžete pro svůj domov získat. Vyznačují se svojí hmotností, pevným povrchem a velmi krásnou texturou. Mají maximalně dlouhou životnost.
Horské dubové dřevo je považováno za jedno z nejcennějších. Už dávno po celém světě se dub používal k přípravě vinných nádob a byl pomocníkem při stavbě lodí. Tento druh je velmi odolný vůči vnějším vlivům (biologickým, mechanickým a vlhkosti).
Otázka
V jaké cenové relaci se u Vás většinou pohybují produkty?
Odpověď
Například dveře z kolekce Fonte většinou stojí kolem 16000 Kč. To jsou však kvalitní dýhované dveře od jiných výrobců, ale my si můžeme dovolit na ceně snížit, jelikož pracujeme v továrně, která se nachází v blízkosti surovinové základny. Většinu surovin si nakupujeme a zpracováváme sami. Ale i přes to všechno musíte pochopit, že aby vyrostl silný dub, zabere to 60 let, tudíž se jedná o dražší materiál.
Otázka
Jaké produkty si u Vás lidé nejčastěji objednávají? Které jsou těmi nejoblíbenějšími?
Odpověď
Poslední dobu pozoruji, že v interiérech jsou především populární skandinávské styly, jejichž zvláštnostmi je to, že vytváří pocit mimořádné lehkosti, jednoduchosti a přirozenosti, což umožňuje vytvořit co nejvíce prostoru.
Napřiklad model dveří STELLA se odlišuje svou jednoduchou geometrií. Strohý a elegantní design modelu umožňuje využít tyto dveře v minimalistickém stylu. Prosklené dveře dodávají interiéru eleganci a pomáhají vizuálně rozšiřovat prostor.
Hlavním požadavkem na materiály je přirozenost. Ta je schopna přinést do domova pohodlí.
Pokud jde o koupelnový nábytek, jsou zde velmi populární italské modely jako Fresco, Licia a Borgia.
Otázka
Jaké výrobky byste naopak sama ze své zkušenosti zákazníkům doporučila?
Odpověď
Nabízíme celou řadu interiérových řešení z masivního dřeva, které Vám pomuže udržovat Váš interiér v jedne barvě a v jednom stylu. Cílem tohoto návrhu je usnadnit výběr takových důležitých prvků interiéru, jako jsou dveře, sokly a podlahy.
Sokl z masivu kavkazského dubu a buku je skvělý způsob, jak dokončit interiér a vytvořit organický komplex s perfektní barevnou kombinací.
Podlahové krytiny Wood Concept jsou povrchově úpraveny, aby měly stejnou barvu jako naše další výrobky. Různé barvy a textury materiálu Vám umožní vytvořit na
podlaze ty nejjemnější dřevité obrazy. Taková rozmanitost Vám napomůže navrhnout jakýkoliv interiér v jednobarevném a kombinovaném řešení bez dlouhého hledání a výběru barev.
Otázka
Nabízíte i nějakou záruku, kdyby se někomu rozbil Váš výrobek?
Odpověď
Existuje názor, že se výrobky, i přesto že jsou vyrobeny z masivu, deformují kvůli vlhkosti či teplotním podmínkám. Ale to není až tak pravda, něco takového se může stát jen v případě, že používáte nekvalitní dřevo, či dřevo, při jehož výrobě došlo k nějaké vadě.
My nabízíme záruku 5 let, což Vám jiná firma nenabídne.
Otázka
Nabízíte i možnost, že si sami navrhneme produkt a Vy nám jej vyrobíte?
Odpověď
Pokud má klient výkres, foto, velikosti a nebude to nějak hodně zvláštní design, který je pro nás téměř nemožné udělat, není problém a my se vynasnažíme, abychom udělali zákazníkovi doplněk přesně podle jeho představ.
Můžete si u nás objednat:

• Vnitřní příčky a rozdělovače místnosti
• Panely na vstupních dveřích - dubové dekorativní panely
• Parketové desky a podlahové lišty podle Vašich dveří
• Nástěnné panely z kvalitního masivního dubu
• Mřížky chladiče
• Nábytek z masivu a fasády na nábytek
Otázka
Jakou kolekci dveří byste doporučila člověku, kterému jde o jednoduchost, a proč?
Odpověď
V tomto případě bych doporučila dveře LAGUNA z kolekce Wood Concept. Odvážná, jasná, velkolepá - ideální řešení pro ruzné typy interiérů. Uvedený model se vyrábí v různých variantách kresby skla a bude se hodit jak do jednoduchého minimalistického interiéru, tak do interiéru v japonském stylu.
Dveře LAGUNA jsou k dispozici ve dvou variantách – skleněné a bez skla. Navíc je můžete zakoupit v jakekoliv z 33 barevných provedení.
Otázka
Jakou kolekci dveří byste doporučila člověku, který chce mít moderní dům, a proč?
Odpověď
V tomto případě bych rozhodně sáhla po dveřích VETTA, které jsou vyrobeny z vybraného masivního dubu, jenž přináší do interiéru pevnost a spolehlivost. Designéři zdobili prosklenou verzi dveří skleněnými vložkami, což dodává místnosti více světla a prostoru.
Tento model se objevil nedávno a stal se jasným představitelem moderního stylu, loft a high-tech.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Luxus je pro mě styl, krása a samozřejmě komfort a pohodlí.
Děkujeme za rozhovor

Wood Concept

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže