ROZHOVOR S PETROU NEUMANOVOU, ŘEDITELKOU PŮJČOVNY „AUT SNŮ“ DREAMS CARS

Rozhovor sepsal Michal Hutta
18. Červen 2015

Petra Cieslar Neumanová má za sebou řadu let působení na top pozicích v kosmetickém průmyslu. Po více než desetiletí v tomto oboru se před třemi lety rozhodla pro radikální změnu. Zrovna, když zvažovala, jakou cestou bude svou pracovní kariéru nadále směřovat, přišla nabídka od DREAM-CARS. Post ředitelky této společnosti nyní zastává již třetím rokem.

Otázka
Jistě už jste se setkala s názorem, že řídit půjčovnu vozů je spíše mužská práce (a určitě s ním nesouhlasíte) Jaké výhody pro tuto práci přináší fakt, že jste žena?
Odpověď
Velmi často se s podobným názorem setkávám. Možná více než překvapení je v tom určitá porce zvědavosti, proč jsem se do toho jako žena pustila. Na tuto otázku jsme již odpovídala mnohokrát, - „Byla to prostě výzva.“. Po 11 letech ve světě kosmetického průmyslu to byla nabídka, která se nedala odmítnout.

Otázka
Na pozici ředitelky jste třetím rokem, jaké změny jste za tu dobu ve firmě zavedla?
Odpověď
Změn je celá řada, ale v podstatě bych vše mohla shrnout tak, že se snažíme být neustále in. Zavádíme nové tarify a služby, obměňujeme vozový park. To vše považuji nejen za samozřejmost, ale především povinnost vůči našim klientům.
Za velkou a výraznou změnu považuji implementaci nové DREAM-CARS aplikace vytvořenou na míru přesně naším požadavkům. Ta automatizuje nastavené procesy a zjednodušuje celý proces objednávkou vozu počínaje až po předání vozu od klienta zpět. Naši zaměstnanci mohou díky této aplikaci kdykoliv zjistit vše o každé objednávce či stavu vozu; například mohou porovnat případná poškození apod.

Otázka
DREAM-CARS fungují na trhu stabilně už sedmým rokem, jaké je tajemství ojedinělého úspěchu, jiné podobné podniky nepřežily jednu či dvě sezóny…?
Odpověď

Podnikat v této branži není jednoduché, všichni vždy vidí krásná, luxusní, drahá auta, zábavu, ježdění a užívání si. To je samozřejmě pravda, ale za tím vším „pozlátkem“ je spousta práce. Počínaje zabezpečením, financováním pojištěním a servisem vozů, přes řešení pojistných událostí, komunikaci s klientem, atd. Je potřeba být k dispozici 7 dní v týdnu, někdy i 24 hodin.
Všechno to stojí spoustu sil a je dobré, že se v naší společnosti můžeme spolehnout na loajální zaměstnance, kteří mají svoji práci i jako koníček. Myslím, že jsme skutečně dobrý tým. Nabízíme výjimečný zážitek, který by měl klientovi zprostředkovat především radost. Měříme proto kvalitu odvedené práce našich zaměstnanců a spokojenost klientů.
Proč jsme na trhu již 7 let? Byli jsme první, byl tu prvotní nápad a využitá příležitost na trhu a brzo jsme již udávali trendy v půjčování vozidel. Budu upřímná, vždycky to nebylo růžové a byly okamžiky, kdy si řeknete, zda vám to všechno za to stojí. Například uprostřed zimy, kdy je mínus dvacet nebo když celé léto prší. Půjčování vozů je reaktivní byznys, který je ovlivněn sezonností a v neposlední řadě i počasím. Tohle všechno může přispět k tomu, zda budete mít úspěch.
Co je ale důležité, je, že vozy, které nabízíme reálně, máme k dispozici, nenabízíme vozy, které nemáme. Také jsme v minulosti čelili odcizení databáze od „konkurence“, využívání našich fotografií, kopírování naší smluvní dokumentace apod. Všechny tyto firmy již neexistují, a to je asi odpověď na vaši otázku.
Založit si půjčování vozů na tom, že zprovozníte web, dáte do nabídky velké množství super aut, použijete ilustrační fotografie z oficiálních stránek výrobců, nastavíte nízké ceny, a v okamžiku kdy vám klient zavolá, máte k dispozici jediné starší auto, nemůže dlouho fungovat. My musíme být vždy připraveni, před víkendem jsou všechna vozidla v garáži umytá, dotankovaná a připravená kdykoliv být předána svému klientovi.
Otázka
Podle jakých parametrů určujete cenu půjčovného, jaký je vozový park DC a které vozy si lidé půjčují nejvíc?
Odpověď
Máme vlastní know-how stanovení cen pronájmů vozidel, které si s dovolením ponechám pro sebe. Samozřejmě, že cena je především odrazem trhu, stavu konkrétního vozu, stáří či motorové specifikace. U nás v nabídce nenajdete žádný „obyčejný“ vůz, vždy se jedná o něco zajímavého nebo specifického.
Jsme půjčovna aut snů, a proto jsou tu vozy, o kterých mnozí sní. Specializujeme se především na sportovní a supersportovní auta, ale najdete u nás i malá auta do města, SUV nebo zajímavé sedany. Vybere si každý, ale nejpůjčovanějšími jsou jednoznačně značky Ferrari a Porsche.

Otázka
Jakým způsobem vypůjčení probíhá?
Odpověď
Jednoduše. Vše začíná poptávkou, ať již telefonickou, nebo prostřednictvím webového formuláře na našich webových stránkách www.dream-cars.cz. S klientem domluvíme detaily, jako jsou přesné časy předání, případně přistavení vozu (po Praze nebo i kamkoliv jinam), způsob platby za pronájem a ručení za vůz. Předání vozu probíhá vždy za asistence našeho zaměstnance, který vás seznámí s vozem, ovládáním, vhodným doporučením jak o vůz pečovat a jak se k němu chovat. Také se v předávacím protokolu vyznačí veškerá poškození, která již na vozu jsou, včetně stavu km a stavu pneumatik. Vůz je předáván čistý, umytý a s plnou nádrží, pak už klient usedá za volant a vyráží si plnit svůj sen, na den, na víkend nebo i na měsíc. Při vrácení vozu s klientem projdeme stejnou procesem, a pokud je vůz nějak poškozen, zaplatí klient spoluúčast nebo reálnou škodu poškození, pokud je pod 10tis. a není třeba ji řešit s pojišťovnou. Nejčastější jsou odřená kola či podvozky nižších sportovních vozů.
Otázka
Kolik vozů firma za svou historii půjčila a kolik výpůjček odhadujete pro letošní rok?
Odpověď
Celkem jsme za historii firmy zrealizovali cca 1300 výpůjček a letos plánujeme více jak 400 pronájmů.

Otázka
Jaké novinky jste přichystali pro tuto sezónu?
Odpověď
Každý rok do vozového parku zařazujeme několik novinek a zároveň obnovujeme stávající vozový park. Vždy se snažíme, aby nejpůjčovanější vozy byly nové. Konkrétně Ferrari 458 Spider a Ferrari California jsou letos opět v novém. Za atraktivní považujeme také uprgrade Audi R8 na verzi V10. Již nyní je o ní velký zájem!
Otázka
Máte nějakou „zábavnou historku“ z půjčování…?
Odpověď
Historek by se našlo spoustu, určitě už některé kolují, například kojenecká sedačka do Ferrari nebo plachta na Lamborghini, aby sousedi nezáviděli.
Některé bychom si, s ohledem na soukromí našich klientů, rádi ponechali pro sebe.
Děkujeme za rozhovor

DREAM CARS

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže