ROZHOVOR S TEREZOU MAXOVOU - JENOM LÍTOST NESTAČÍ

Official Press Release
Rozhovor napsala redakce
01. Prosinec 2014
Tereza Maxová, rodačka z Pardubic a přední česká topmodelka, která aktivně působí již téměř dvě desetiletí ve světovém modelingu, propůjčila svou tvář značkám typu Karl Lagerfled, La Perla, Donna Karan, Hermés, Oriflame či titulkám předních módních časopisů (např. britské Vogue, dále Elle, Marie-Claire či Glamour). Přesto ani na vrcholu své kariéry neztratila kontakt se skutečným světem. Před osmnácti lety zahájila svou intenzivní charitativní práci pro opuštěné a znevýhodněné děti v České republice. Její nadace – Nadace Terezy Maxové dětem – si klade za cíl umožnit každému dítěti, odkázanému na ústavní výchovu, žít v harmonickém a láskyplném rodinném prostředí. Kromě toho je také maminkou tří dětí.
Závěrem: Fashion for kids podpořil několikaměsíční soutěž Staň se hvězdou Sunaru, která deseti dětem dá možnost projít se po přehlídkovém mole. Navíc se jejich maminky podívají na večerní akci, před níž jim budou k dispozici designéři a maskéři, jenž je na celý večer připraví.
Otázka
Stojíte za mnoha aktivitami. Co osobně považujete za největší úspěch ve Vaší kariéře?
Odpověď

Řekla bych, že hlavně to, že jsem zatím všechny aktivity dokázala zvládnout při zachování zdravého rozumu a za celkem dobrého rozmaru. A k tomu jsem si stačila pořídit tři děti. J
Official Press Release

Official Press Release

Otázka
Jste patronkou Nadace Terezy Maxové dětem. Jaké byly její začátky?
Odpověď

Vzpomínám na tu dobu velmi ráda. Už je to osmnáct let. Byli jsme parta mladých lidí s hlavou plnou ideálů, a chtěli jsme za každou cenu pomoct těm, kteří to potřebují. Pamatuji si, jak jsme v roce 1997 v holinkách objížděli zatopené ústavy na Moravě a přemýšleli, jak pomoci dál, nejenom s taháním krabic.
Official Press Release

Official Press Release

Otázka
Jak prožíváte příběhy dětí, které jsou v nadaci? Musí to být občas velmi emotivní. Je nějaký, který se Vám vryl do paměti?
Odpověď

Člověk nese těžce každý jednotlivý smutný dětský osud. Ale je důležité soustředit svou snahu na pomoc, nejen na lítost. Jenom lítost nestačí.
Official Press Release

Official Press Release

Otázka
Jako modelka určitě inspirujete hodně dětí a nejen je. Víte o nějakém, například z nadace, které by se chtělo stát modelkou či návrhářem?
Odpověď

Za uplynulých osmnáct let prošla nadačním životem spousta dětí, které měly nejrůznější sny a přání, ale dobře si vzpomínám minimálně na dvě – Romana a Veroniku – kteří se chtěli prosadit ve světě módy. Roman coby kadeřník a návrhář, Veronika zase jako modelka. Oběma držím palce, ať se jejich sny vyplní.
Otázka
Sama také sledujete módní trendy a mnohé určujete, máte ale oblíbenou značku například i v oblečení pro děti?
Odpověď

Mám výhodu, že děti do školy chodí v uniformě, a tak mám klid, protože to nemusím každé ráno řešit. Ale jinak oblékám děti pohodlně a spíš prakticky, nehledě na módní trendy a značky. V tomto směru chválím i kolekci Sunar Fashion, která je velmi praktická pro děti, a tím pádem i pro maminky. Koneckonců ji opravdové maminky také navrhly.
Otázka
Jak hlídáte výživu svých dětí a sebe?
Odpověď

Dohlížím na to, jak se celá rodina stravuje. Kdybych to nechala na dětech, tak by se asi denně cpaly hranolky, špagetami Bolognese nebo třeba řízkem. Ale protože žijeme na jihu Francie a denně chodíme na trhy s čerstvou zeleninou a ovocem, tak by to byla vyloženě škoda jíst nezdravě a mít na stole jen věci z mrazáku.
Otázka
Jak často jezdíte do Čech? Je něco, po čem se Vám nejvíce stýská?
Odpověď

Do Čech jezdím poměrně často, - jak navštívit rodinu, tak i kvůli práci v nadaci. Těch věcí, po kterých se mi stýská, je spousta. To pozná každý, kdo žije v zahraničí. Naštěstí oproti emigrantům, kteří se před revolucí nemohli vrátit, se člověk dnes může kdykoli podívat domů. Obklopila jsem se věcmi z Čech, nechala naistalovat českou televizi, když se mi zasteskne, navařím si svíčkovou nebo přijede mamča či brácha s rodinou… A hned je doma ta pravá česká atmosféra.
Otázka
Jak snáší Vaše děti časté cestování?
Odpověď

Jsou na to zvyklé a cestují rády. Mína má hned zabalený svůj kufr Hello Kitty a Aiden zase svého Spidermana. Coby dup jsou nachystaní u dveří, jen co vidí, že se někam chystáme. Tobík je v klidu, protože je zvyklý, že mu balím já.
Otázka
Neplánujete s partnerem ještě další potomky?
Odpověď

Já nikdy neplánuji. Raději se nechám překvapit. Ale s dalšími přírůstky do rodiny to moc nevidím.
Otázka
Můžeme se těšit na další zajímavé projekty, které budete zastřešovat či budete jejich součástí?
Odpověď

Doma mi jedou tři paralelní projekty – Tobiáš, Mína a Aiden, které budu zastřešovat celý život. J A s nadací toho připravujeme spoustu. Máme speciální projekt pro maminky v azylových domech. Koncem listopadu plánujeme naši jubilejní přehlídku Fashion for kids, která si pro letošní rok stanovila podtitul „Křídla naděje“. No a o novinky nikdy není nouze ani v projektu TERIBEAR. Ty můžete pravidelně sledovat na www.teribearshop.cz
Děkujeme za rozhovor