S LÉTEM ROZKVÉTÁ KOLEKCE BOTANICA SUMMER OD TIFFANY & CO.

21. Červenec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17316

Společnost Tiffany & Co. představuje nová mistrovská díla inspirovaná květinami, jež byla vytvořena pro kolekci BOTANICA: Blue Book 2022, v rámci které mají letos v létě v Londýně svoji premiéru unikátní skvosty vysokého šperkařství.

Společnost Tiffany & Co. otevírá novou kapitolu své proslulé kolekce šperků BOTANICA: Blue Book 2022 a představuje nové kreace, které vycházejí z její tradice designů inspirovaných květinami. Letní kolekce, která debutuje letos v létě v Londýně, je založena na třech základních tématech – květu divoké mrkve, zvaném též „krajka královny Anny“, malovaných květech a vizionářských návrzích Jeana Schlumbergera.

„Výtvory z letní kolekce Blue Book 2022 ukazují étos této kolekce z nečekané stránky, zachycují ducha zářivých letních květů a zároveň vzdávají hold našim tradicím,“ říká Victoria Wirth Reynoldsová, viceprezidentka a hlavní gemoložka společnosti Tiffany & Co. „Převzali jsme důležité vzory Louise Comforta Tiffanyho – a také květiny, které se objevují v návrzích z archivů společnosti Tiffany, například kosatce, vlčí máky nebo tulipány – a znovu jsme je objevili pro dnešní klienty.“

Motiv „krajky královny Anny“ (květu divoké mrkve) v kolekci Blue Book 2022 vychází z archivních ozdob do vlasů od Louise Comforta Tiffanyho, které evokují tuto divokou květinu. Znovuobjevené vzory s tímto motivem, které jsou součástí kolekce BOTANICA, se vyznačují propracovanými diamantovými kvítky, smaragdově broušenými barevnými drahokamy a na spodní straně košíčky z jemných platinových drátků, které tvoří pozadí. Nadčasové a zároveň pozoruhodně inovativní, elegantní a zároveň složité nové vzory s motivem „krajky královny Anny“ jsou velkolepým vyjádřením dědictví této společnosti. 

Brože s motivem malovaných květů jsou sošné šperky, které mění kosatce, máky a tulipány – květiny, které inspirovaly archivní návrhy společnosti Tiffany & Co. – ve špičková umělecká díla. Použití inovativních a náročných technik smaltování na ručně tvarovaných okvětních lístcích broží tyto historické květy modernizuje. Na broži s kosatcem vybrousili mistři z Tiffany & Co. na zakázku žluté diamanty, které zvýrazňují stonek. Tyto zakázkově broušené diamanty, které jsou zřídka k vidění i u těch nejzkušenějších klenotníků, představují jemný, ale výrazný detail. 

Naturalistické evokace Jeana Schlumbergera jsou pro letní kolekci Blue Book přepracovány prostřednictvím nových a nečekaných kombinací drahých kamenů. Jeho náhrdelník „Hedges and Row“ s motivem živého plotu, charakteristický schlumbergerovský design, se vyznačuje velkolepým uspořádáním žlutých berylů a tyrkysu, zatímco jeho smaltované náramky mají zářivé odstíny a obsahují prvky diamantových listů. 

Šperky z nové letní kolekce BOTANICA: Blue Book 2022 přinášejí nové variace na tradice společnosti Tiffany & Co a novým způsobem pojímají důležité květinové motivy z jejího archivu. Patří mezi ně šperky Louise Comforta Tiffanyho inspirované „krajkou královny Anny“ (květem divoké mrkve), pozoruhodné botanické šperky evokující kosatce, vlčí máky a tulipány i mistrovská naturalistická díla Jeana Schlumbergera.

Vítejte v magické zahradě šperků & Tiffany Co.

Galerie