S nejnovějším portfoliem ThinkPad™ od Lenovo je možné podnikat odkudkoliv

05. Březen 2021
Čtenost článku je: 12365 [?]

Společnost Lenovo oznámila nejnovější přírůstky do svého portfolia ThinkPad včetně modelů X13 a X13 Yoga s displeji s poměrem stran 16:10 a sérií T a L. Lenovo také představuje inovované mobilní pracovní stanice ThinkPad, které nabízejí možnosti konfigurace různých procesorů, samostatnou grafiku a vylepšené displeje. ThinkPad P14s a P15s jsou pak určeny těm, kteří vyžadují rovnováhu mezi výkonem a přenosností.

Nové modely se zaměřují na plynulý chod bez rušivých přechodů, na cloudová prostředí a integrují lepší možnosti připojení včetně 5G rychlé sítě WWAN a Intel® Wi-Fi 6E. Modely nabízejí Full HD webové kamery4, vylepšené displeje s možností nižšího záření modrého světla, Dolby Vision® a systém reproduktorů Dolby Audio®. Neopomeňme ani prémiový displej ThinkVision P40w-20, který je prvním profesionálním monitorem s Thunderbolt 4 na světě a jako stolní zařízení s porty a vylepšenými funkcemi poskytuje vynikající uživatelský zážitek.

Vybrané modely jsou dostupné v černé barvě nebo v odstínu Storm Grey s možností výběru procesorů Intel Core vPro 11. generace nebo nejnovějších mobilních procesorů AMD Ryzen 5000 Series. Mobilní pracovní stanici ThinkPad P14s je možné v závislosti na modelu nakonfigurovat i na grafiku AMD Radeon ™ nebo NVIDIA®. Notebooky také vylepšují program ComputerVision Experiences (CVX) o možnosti zabezpečení, jako je čtečka otisků prstů Match-on-Chip, která je pro některé modely integrovaná do vypínače. Snímač detekce lidské přítomnosti na modelech Intel pak nabízí bezdotykové přihlášení v rámci funkce Windows Hello rozpoznávání obličeje. Nové funkce se přidávají k existujícím bezpečnostním funkcím ThinkShield, které pomáhají chránit uživatele.

Hardware, software a služby slibující inteligentnější budoucnost

Zvyšující se komplexnost moderního IT prostředí a ničím nerušený přechod na cloudovou spolupráci znamenají, že zákazníci hledají bezproblémový přístup k technologickým řešením, která kombinují hardware, software a služby. Například notebooky ThinkPad vybaveny softwarem Lenovo Commercial Vantage a přizpůsobeným řešením Device as a Service (DaaS) mohou usnadnit nákup, konfiguraci a bezpečné spuštění přímo u koncového uživatele.Tato kombinace pomáhá snižovat celkové náklady a zvyšovat produktivitu. Přidejte podporu Lenovo Premier a uživatelé získají větší svobodu a kontrolu nad vlastním pracovním prostorem.

Lenovo slibuje zelenější budoucnost

Společnost Lenovo si stanovila vědecky podložené cíle v oblasti snižování spotřeby energie a emisí na podporu globálních iniciativ v oblasti změny klimatu. Během fiskálního roku 2019/20 společnost Lenovo dosáhla 92 % snížení emisí ve srovnání s fiskálním rokem 2009/107. Snížení emisí skleníkových plynů v Plánu 1 a Plánu 2 se dosáhlo realizací energeticky účinných projektů a využíváním solární energie v provozu.

Vyšší produktivita s pracovním monitorem

ThinkVision P40w je vybaven širokoúhlou 39,7palcovou obrazovkou s poměrem stran 21: 9 a rozlišením 5120 x 2160 WUHD. Displej disponuje technologií Natural Low Blue Light s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe® Display pro snížení únavy očí způsobené modrým světlem, zatímco zachová přesnost barev i výkon. Dokovací monitor USB-C obsahuje až 12 portů včetně dvou portů Thunderbolt 4 pro přenos dat, videa a sítí a až 100 W nabíjení pomocí technologie Smart Power.

ThinkVision P40w-20 je první monitor s Thunderbolt 4 na světě s podporou Intel® AMT, který umožňuje stabilní a bezpečné připojení na asistenci při vzdáleném spuštění a údržbě na připojených zařízeních. Kromě toho model P40w-20 obsahuje také patentované technologie pro lepší uživatelský zážitek: eKVM poskytuje uživatelům okamžitý přístup ke dvěma počítačům pouhým kliknutím a funkce True Split, která umožňuje uživatelům sledovat oba tyto zdroje současně prostřednictvím funkce Picture-by-Picture, uživatel může také zvolit, který zdroj chce sdílet během video konference.

LENOVO