Sensualité: Pánský parfém Boucheron inspirovaný smaragdovým brusem

09. Listopad 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18059

Inspirací pro vytvoření vůně Boucheron Singulier bylo dědictví domu Boucheron a rafinovaný smaragdový brus. Francouzský klenotník Frédéric Boucheron založil svoji firmu už v roce 1858, a v roce 1893 si otevřel sídlo na náměstí Place Vendôme v Paříži, kde ho najdete i dnes. Říká se mu „náměstí klenotníků“ a jeho symbolem se stal Vendômský sloup stojící uprostřed, který najdete i na vizuálu nejnovější pánské vůně Singulier. Tento bronzový triumfální sloup císaře Napoleona I. stojí na náměstí už od roku 1810 a připomíná jeho vítezství v bitvě u Slavkova. Vnitřkem vede točité schodiště nahoru na vyhlídku pod sochou Napoleona.

Smaragdový brus, jako je Double Gadroon a Clou de Paris, se stal nedílnou součástí dědictví Domu Boucheron, který jeho výtvory jasně identifikuje. Je neodmyslitelným podpisem značky. Nový parfém pro muže znázorňuje samotný svět Domu a tenká linka naznačuje slavný brus. Singulier je jedinečný, exkluzivní a singulární.

Stejně jako ostatní parfémy Boucheron i novinka Singulier vás tak zve na novou cestu do samotného srdce Domu, kde se tradice nepřestává prolínat s moderností a výtvory jsou ozvěnou své doby. Cílem při tvorbě parfému bylo přepsat teto svět do odvážné a vyvážené vůně s dřevitými akordy, které jsou klasickým prvkem parfuméřství a objevují se s moderním a současným duchem.

Kompozice vystavěná okolo cedru

Boucheron Silngulier je aromatická, dřevitá a ultra moderní vůně pro muže. Její kompozice je vystavěna okolo cedru, který je ikonickou parfuméřskou ingrediencí. Dodává jí strukturu a olfaktorní komplexnost ve spojení s ostatními akordy.

Svěží a živou stránku prvních tónů zdůrazňují povzbuzující akordy citrusů a jalovcových bobulí. Intenzivně aromatické srdce vůně podtrhuje trojice levandule, šalvěje a pelargonie. Společně dodávají živost pryskyřičné a téměř kouřové podobě cedru, který do vůně přináší přitažlivost. Hloubku a intenzitu umocní dvě stejně ikonické dřeviny, jako jsou pačuli a vetiver. V jejich kombinaci se plně odhaluje plnost cedru. Je magnetický, nadčasový a současný.

Co o vůni říká parfumérka Caroline Dumur?

Tato aromatická dřevitá vůně je postavena na cedru, představuje moji vizi nové klasiky a zároveň zůstává moderní. Použila jsem dvě vlastnosti cedru, abych zdůraznila krémovou podobu této ingredience a také její jemně kouřovou stránku. Ty se dokonale snoubí s aromatickými nótami šalvěje a levandule. Je to, jako bych toto nádherné dřevo oblékla do mnoha různých odstínů modré. Pohrála jsem si také se dvěma druhy pačuli tím, že jsem jeho esenci smíchala s healingwood™, zlomkem této ingredience zbaveným staromódních akcentů, což dodává této ingredienci skutečnou důmyslnost, napsala tvůrkyně vůně Caroline Dumur.

Flakon vůně odráží prvky a historii Domu

Robustní flakon je inspirován prvky náměstí Place Vendôme a vystihuje pařížského ducha Domu i v těch nejmenších detailech. Lahvička je oděna do sytě modré barvy a na ramenou nese plaketu ze stříbrného kovu, která zdůrazňuje broušené hrany flakonu – dokonalý obdélník smaragdového brusu. Černý válcovitý uzávěr působí velmi mužně, odráží kódy klenotníka a nese na sobě logo Vendôme jako punc. Decentní krabička v tmavě modré barvě a prvky Domu Boucheron se rovněž inspiruje pařížskou historií značky.

Zakoupíte na e-shopu Sensualité ve velikostech 100 ml a 50 ml, kde získáte i vzorek vůně.

Galerie