Sialia 80 Explorer: Elektrická jachta pro dobrodružné plavby

01. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17287

Sialia Yachts, společnost zabývající se vývojem a výrobou elektrických jachet, představila ve spolupráci s nizozemským designérským studiem Vripack svůj nejmodernější model, Sialia 80 Explorer. Jedná se o 26,6 metru dlouhou jachtu, která je určena pro dlouhé a pohodlné plavby do odlehlých a chráněných oblastí, kde by jiné znečišťující lodě neměly přístup.

Sialia 80 Explorer je vybavena pokročilým pohonem AMPROS, který je speciálně navržen pro elektrické jachty. Tento pohon se skládá ze dvou 400kWh elektrických motorů, 800kWh bateriové kapacity a dvou proměnných rozšiřovačů dojezdu. Díky tomu dosahuje jachta maximální rychlosti přes 11 uzlů a dojezdu 3 000 námořních mil. To znamená, že jachta může plout například z Evropy do Karibiku bez nutnosti doplňovat palivo.

Jachta je postavena z vysoce kvalitního námořního hliníku a má robustní a elegantní vzhled. Je navržena tak, aby poskytovala maximální komfort a prostor pro šest hostů a dva členy posádky. Hlavní kabinu majitele najdeme na zádi jachty, kde má přímý přístup k vodě a plážovému klubu. Tento prostor je možný díky umístění elektrického pohonu, který nevyžaduje žádné výfukové potrubí. Další tři hostinské kabiny jsou umístěny na přídi jachty, kde je také prostor pro posádku.

Jachta se pyšní také otevřenou a světlou hlavní palubou, která je rozdělena na několik úrovní. Na palubě najdeme obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a kormidelnici, vše propojené velkými okny bez příček. Tyto okna umožňují nejen výhled na okolí, ale také snižují spotřebu energie tím, že využívají přirozeného světla a větrání.

Sialia 80 Explorer je jachtou, která kombinuje luxus, technologii a ekologii. Je určena pro ty, kteří chtějí objevovat nová místa a zároveň chránit životní prostředí. Jak řekl spoluzakladatel a generální ředitel Sialia Yachts Stanislav Szadkowski: „Zatímco ekologické jachting je stále výklenkem, pokrok směrem k čistším technologiím je nevyhnutelný. Sialia 80 Explorer je navržena tak, aby […] uspěla v různých environmentálních podmínkách, cestovala do některých z nejodlehlejších míst světa v tichosti a s minimálním dopadem na životní prostředí.“

Galerie