SIXIÈME SENS PAR CARTIER PROBOUZÍ VŠECHNY SMYSLY

Redakce
20. Červenec 2021
Čtenost článku je: 16763 [?]

Umělecká forma s unikátní emocionální silou. Nová kolekce klenotnického domu Cartier Sixième Sens par Cartier zosobňuje oduševnělost, která je typická pro šperky vysokého šperkařství. Je dokonalým spojením precizního uměleckého zpracování a schopnosti vyvolávat i ty nejhlouběji ukryté emoce, zachycené mezi překvapením a úžasem. Pohled na třpytivé, působivě elektrizující drahokamy je upoután a ztracen v hlubinách tisíce let starých kamenů, které přivolávají vůně vzdálených rájů a probouzejí ty nejživější emoce.

Pomocí techniky trompe l’œil, vytvářející trojrozměrný dojem; grafických vzorů, optických iluzí a umění evokace si kompozice šperků pohrávají se zemskou gravitací v zářivých transfiguracích reality. Drahokamy při kontaktu s pokožkou ožívají a v jiskřivém světle započínají svou odvážnou a zároveň jemnou hru. Zpochybňují naše vnímání a přenáší nás do světa iluzí, na tenkou hranici mezi snem a vědomím, kde ožívají všechny smysly. A to včetně toho šestého, který se skrze naše emoce dotýká samotného srdce. Kolekce Sixième Sens par Cartier zahrnuje 7 exkluzivních setů náhrdelníků s doplňujícími náušnicemi a prstenů, které svým uměleckým zpracováním, propracovanými detaily a fascinující nápaditostí doslova berou dech.

Dominantou kolekce je náhrdelník Pixelage odkazující na známý obraz pantera, emblematické šelmy, s níž je značka Cartier neodmyslitelně spjata. Hra s panteří srstí, propůjčující kolekcím ikonické znaky i symbolickou sílu, je součástí uměleckého bestiáře Cartier od roku 1914. Věrni původní stylizaci, leštěné onyxy na náhrdelníku Pixelage symbolizují mramorovanou kožešinu s bílými, žlutými a oranžovými diamanty, které umocňují hustotu srsti se zlatými odlesky a třemi zlatými topazy o celkové váze 27.34 karátu.

Jak umocnit to, co je již samo o sobě výjimečné? Skutečné kouzlo prstenu Phaan s rubínem o váze 8.20 karátu se odhalí v okamžiku, kdy na něho dopadne přímé světlo. Za architekturou prstenu se ukrývá stupňovitá konstrukce, ve které je přímo pod rubínem zasazen čtyřkarátový růžový diamant zesilující červený odstín rubínu. Kolem středového kamene jsou umístěny diamanty trojúhelníkového tvaru a rubínové korálky v důmyslné konstrukci s otvory, které zachycují světlo a směřují ho přímo do středu prstenu. Kontrast mezi různými velikostmi kamenů a různými odstíny ještě více vyniká díky zasazení navrženém tak, aby bylo co nejméně nápadné. 

Zdánlivá jednoduchost a čistota motivu náhrdelníku Meride vyjadřují jeho sílu. Diamanty, onyx a křišťál tvoří hypnotizující šachovnici v nekonečném pohybu. Šperk vytváří optickou iluzi díky mistrnému provedení, kdy je každý jeho kus upevněn na různé úrovni. Pohyb, rytmus, prostor i čas se ztrácejí ve vzácné mozaice drahých kamenů. Rozostření perspektivy je doplněno hrou materiálů a světla mezi zrcadlově leštěným kovem a grafickým černým onyxem. Jako u všech kusů Cartier je zvláštní pozornost věnována také zadní části šperku, která je přesným opakem přední strany náhrdelníku. 

Rozostřuje vizuální vnímání a mate smysly, přitažlivost prstenu Parhelia s centrálním kabošonem safíru o váze 21.51 karátu s intenzivním modrým odstínem vycházejícím zevnitř kamene je neodolatelná. Pět oblouků osazených diamanty a smaragdy se rozbíhá z každé strany safíru jako kruhy po vodní hladině. Černý lak vytváří efekt stínu a pohybu, umocněný šířkou prstene rozprostírajícího se přes tři prsty ruky s mírně pohyblivými špičkami. Absolutním zdokonalením je možnost motiv odepnout a nosit jako brož. Kombinace safírů a smaragdů, vytvořená na začátku 20. století, kterou Louis Cartier pojmenoval jako „paví motiv“, patří k emblematickým paletám barev domu. 

Podmanivá struktura a intenzivní barva safírového náhrdelníku Alaxoa dokládají složité a precizní řemeslné zpracování, kdy je technikou navlékání dosaženo třásňového efektu. Umělečtí šperkaři nejprve vyberou smaragdy podle jejich barvy a velikosti, a následně zváží jejich harmonii, symetrii a správné umístění v kompozici, než je propojí pomocí speciální techniky. Tato expertíza má kořeny hluboko v savoir-faire domu Cartier a spočívá v navlékání kamenů na drátek, čímž se vytvářejí prameny a třásně. Ty jsou nakonec spojeny dohromady drobnými kovovými můstky, které drží vějířovitý tvar a zároveň jednotlivým třásním umožňují pohyb. Tím vzniká dokonalá kaskáda živých smaragdů padající kolem krku, oživená diamantovými odlesky propůjčujícími třpyt každému pohybu.

Hra s variací barev stejných odstínů na náhrdelníku Sharkara propojuje turmalíny a safíry v růžové barvě, prozářené oranžovými granáty a diamanty. Rovné linie a křivky jsou v dokonalé rovnováze a design náhrdelníku, vzbuzující svým tvarem a barevným provedením dojem šťavnatých plodů, podtrhuje velkorysý objem šperku. Takováto barevná paleta drahokamů vyžaduje absolutní gemologické mistrovství, zatímco subtilní zasazení turmalínů a pozornost věnovaná detailu – až po broušení granátů tak, aby kopírovaly křivky náhrdelníku – dokládají expertízu šperkařů.

V kolekci Sixième Sens par Cartier nechybí ani zářivý důkaz okouzlující síly diamantů – náhrdelník Coruscant se šesti různými diamantovými brusy – ve tvaru draka, osmihranný, trojúhelníkový, bagetový a briliantový. Každý odrážející světlo z jiného úhlu. Náhrdelník vyznačující se přísnou geometrií má strukturu vzájemně propletených briliantových linií připomínající těsně utažený cop vedoucí k trojici hlavních kamenů: tříkarátovému diamantu ve tvaru draka, diamantu osmihranného brusu o váze 1.62 karátu a diamantu smaragdového brusu o váze 1.54 karátu. Propojení různých brusů, typické pro dům Cartier, nejenom umocňuje lesk diamantů, ale také vnáší skutečný rytmus do celkové kompozice.

Ambasadorkou nové kolekce vysokého šperkařství Sixième Sens par Cartier se stala herečka a přítelkyně domu Cartier, Golshifteh Farahani. Rodačka z Teheránu je úspěšnou herečkou, zpěvačkou a hudebnicí s dvacetiletou kariérou. Tato tvůrčí osobnost s lehkostí přechází mezi uměleckými filmy a hollywoodskými produkcemi. Z červených koberců je známá pro svůj styl a eleganci. Její mnohostranná osobnost je dokonalým ztělesněním vysokých šperků Cartier, které čerpají inspiraci z rozmanitého a multikulturního dědictví.
 

CARTIER

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Firemní články

NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ CARTIER CLASH [UN]LIMITED JE REBELSKÁ A ODVÁŽNÁ
LILY COLLINS JE NOVÁ AMBASADORKA DOMU CARTIER
NOVÁ KOLEKCE SLUNEČNÍCH BRÝLÍ CARTIER KOMBINUJE NADČASOVOST A SOUČASNOST
SIXIÈME SENS PAR CARTIER PROBOUZÍ VŠECHNY SMYSLY
CARTIER PŘEDSTAVIL NOVOU KOLEKCI ŠPERKŮ Sixième Sens par Cartier
VŮNĚ RIVIÈRES DE CARTIER ZACHYCUJÍ KRÁSU ŘEK PLNÉ EMOCÍ A ŽIVOTA
CARTIER VYHLÁSIL LAUREÁTKY PRO LETOŠNÍ ROČNÍK CARTIER WOMEN’S INICIATIVE 2021
HYPNOTIZUJÍCÍ DIVOKOU ŠELMU V NOVÉ PODOBĚ PŘEDSTAVUJE CARTIER
UNIKÁTNÍ SET HODINEK ROTONDE DE CARTIER SI ZAMILUJETE
CARTIER PREZENTUJE MISTROVSKÉ OVLÁDNUTÍ TVARU HODINEK
NOVÉ VŮNĚ CARTIER PŘEDSTAVUJÍ ODVÁŽNÉ POJETÍ RŮŽE VE TŘECH DĚJSTVÍCH
KNIHA O FASCINUJÍCÍM MUŽI, KTERÝ VYTVOŘIL IKONICKÝ NÁRAMEK LOVE DE CARTIER
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER
NOVÁ KAMPAŇ CARTIER JE OSLAVOU KULTURY DESIGNU
Cartier, to jsou šperky a hodinky králů
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST DE CARTIER
CARTIER SE PŘIPOJUJE K ORGANIZACI THE LION’S SHARE FUND
Dejte někomu krásný dárek díky značce Cartier
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ CARTIER [SUR]NATUREL
NOVÉ HODINKY PASHA DE CARTIER SVÁDÍ DOHROMADY KOMUNITU UNIKÁTNÍCH OSOBNOSTÍ
Cartier spouští Cartier Watchmaking Encounters,
Hodinky Cartier Santos-Dumont XL pro opravdové znalce
Nové hodinky MAILLON DE CARTIER – emoce v pohybu a napětí
Nejnovější film Panthère de Cartier svádí dohromady
Šperkařská ikona se symbolem červené krabičky představuje novou kabelku Guirlande de Cartier model Nano
Ella Balinska, nová ambasadorka Panthère de Cartier
Cartier představuje nové šperky s diamanty v kolekci Ecrou de Cartier
Cartier - Kolekce slunečních brýlí podzim-zima 2019
Nové hodinky Cartier Santos-Dumont: jednoduchost a elegance jako pocta historickému modelu
Nová kolekce vysokého šperkařství Cartier Magnitude
Monica Belucci na 72. ročníku filmového festivalu v Cannes vynesla krokodýlí náhrdelník Cartier
Cartier v Paříži představil novou kolekci šperků Clash de Cartier
Nová kolekce šperků Clash de Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií
Cartier: láska, věrnost a přátelství
Cartier na Českém lvu
Nová kolekce kabelek Guirlande de Cartier je inspirovaná ikonickou červenou krabičkou
Kreativní kolekce šperků Lex Galaxies de Cartier inspirovaná vesmírem
Nová verze ikonického hřebíku od Cartier
Diamanty Cartier - přitažlivost bílé
NEJVYŠŠÍ ŘEMESLNÉ UMĚNÍ VE SLUŽBÁCH CARTIER
EXKLUZIVNÍ KOLEKCE INTERIÉROVÝCH DOPLŇKŮ CARTIER
HODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET
NOVÝ CACTUS DE CARTIER PICHLAVÝ A NEBEZPEČNĚ OKOUZLUJÍCÍ
NÁVRAT IKONICKÝCH HODINEK PANTHÈRE DE CARTIER VE VELKÉM STYLU
NOVÝ NÁRAMEK Cartier LOVE: DELIKÁTNÍ, A PŘESTO TAK MOCNÝ
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER byly ke zhlédnutí na letošní výstavě SIHH
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST C DE CARTIER
NEWYORSKÝ BUTIK CARTIER SE DOČKAL SVÉHO ZNOVUOTEVŘENÍ
Znovuotevření butiku Cartier v New Yorku
Největší hvězdy koňského póla k vidění na Cartier Queenʹs Cup 2016
Sofia Coppola ©Andrew Durham OCEŇOVANÁ FILMOVÁ REŽISÉRKA SOFIA COPPOLA NOVÁ „PŘÍTELKYNĚ“ DOMU CARTIER
OBLÍBENÝ KOUSEK C DE CARTIER BAG NOVĚ VE FORMÁTU MINI
NOVINKY VE SVĚTĚ HODINEK CARTIER
VĚČNÉ DIAMANTY CARTIER
NOVÝ FILM ALL ABOUT DIAMONDS SPOLEČNOSTI CARTIER
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ ETOURDISSANT OD CARTIER
CLÉ DE CARTIER JE LETOŠNÍ NOVINKA DOMU CARTIER
DOTKNĚTE SE LUXUSU SE SLUNEČNÍMI BRÝLEMI CARTIER
NOVÁ KOLEKCE PARIS NOUVELLE VAGUE BY CARTIER JE INSPIROVANÁ PAŘÍŽÍ - MĚSTEM MÓDY A UMĚNÍ
V BARVÁCH DRAHOKAMŮ: NOVÁ KOLEKCE KABELEK C DE CARTIER
Official Press ReleasePRE-SIHH 2015: PANTEŘÍ MOTIVY ŠPERKAŘSKÝCH HODINEK CARTIER
CARTIER: SHAPE YOUR TIME
CARTIER COLLECTION – VÝJIMEČNÁ KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ NA BIENNALE V PAŘÍŽI
PODÍVEJTE SE NA JEŠTĚ LUXUSNĚJŠÍ VARIACE HODINEK OD CARTIERA
NECHTE SE UNÉST VŮNÍ PLNOU KVĚTIN – CARTIER LYS ROSE
NOVINKY V KOLEKCI CARTIER BALLON
CARTIER: NOVÁ A RAFINOVANĚ ELEGANTNÍ, TO JE KOLEKCE KABELEK JEANNE TOUSSAINT
PÁNSKÁ VŮNĚ CARTIER DÉCLARATION L’Eau 2014
LA PANTHERE - NOVÁ VŮNĚ OD CARTIER
CARTIER: CREATIVE LIFE CELEBRATION COLLECTION
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVÉ MODELY SLUNEČNÍCH BRÝLÍ

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže