Skvělá zimní dovolená? Ta ve švýcarském Zermattu

Hana Benešová
29. Listopad 2017

Zermatt je malebná horská vesnička ležící na úpatí světoznámého Matterhornu. Toto rekreační středisko na italské hranici každoročně do Švýcarských Alp láká hosty z celého světa. Zermatt je svatyní pro milovníky zimních sportů a aktivní turisty.

Kromě toho, že je obklopen nádhernou přírodou, je jeho dalším pozitivem skutečnost, že do něho nesmí auta. Díky tomu si městečko zachovalo původní charakter horské vesnice a dnes nabízí kombinaci moderní dovolené s tradiční alpskou atmosférou.

Zermatt je proslulý velkým počtem ledovců v okolí. Pro zajímavost, ledovec Görner má plochu 68 km2, díky čemuž je druhým největším ledovcem v Alpách. Po celý rok nabízí Zermatt a okolní Mattertal vzrušující volnočasové aktivity, díky nimž zažijete nezapomenutelnou dovolenou v horách.

V Zermattu a okolí je více než 400 kilometrů turistických stezek a tras přitahujících srdce turistů a horolezců. V zimě jsou zde tři lyžařské oblasti s celkem 360 km sjezdovek pro sjezdové lyžování i snowboarding. Lanovka směřuje taktéž na Klein Matterhorn - nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě.

Vedle zimních sportů a okolní idylické přírody je tu také množství příjemných restaurací, které nabízí tu pravou regionální kuchyni. Po sportovním vysílení můžete relaxovat v luxusních hotelových spa nebo při některé z mnoha kulturních událostí.

Firemní články