Skvělá zimní dovolená? Ta ve švýcarském Zermattu

Hana Benešová
29. Listopad 2017
V kategorii Cestování

Zermatt je malebná horská vesnička ležící na úpatí světoznámého Matterhornu. Toto rekreační středisko na italské hranici každoročně do Švýcarských Alp láká hosty z celého světa. Zermatt je svatyní pro milovníky zimních sportů a aktivní turisty.

Kromě toho, že je obklopen nádhernou přírodou, je jeho dalším pozitivem skutečnost, že do něho nesmí auta. Díky tomu si městečko zachovalo původní charakter horské vesnice a dnes nabízí kombinaci moderní dovolené s tradiční alpskou atmosférou.

Zermatt je proslulý velkým počtem ledovců v okolí. Pro zajímavost, ledovec Görner má plochu 68 km2, díky čemuž je druhým největším ledovcem v Alpách. Po celý rok nabízí Zermatt a okolní Mattertal vzrušující volnočasové aktivity, díky nimž zažijete nezapomenutelnou dovolenou v horách.

V Zermattu a okolí je více než 400 kilometrů turistických stezek a tras přitahujících srdce turistů a horolezců. V zimě jsou zde tři lyžařské oblasti s celkem 360 km sjezdovek pro sjezdové lyžování i snowboarding. Lanovka směřuje taktéž na Klein Matterhorn - nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě.

Vedle zimních sportů a okolní idylické přírody je tu také množství příjemných restaurací, které nabízí tu pravou regionální kuchyni. Po sportovním vysílení můžete relaxovat v luxusních hotelových spa nebo při některé z mnoha kulturních událostí.

Firemní články