Slavný restauratér Tommy Sjöö a jeho dcera otevíráji Danielas by Barock

08. Duben 2021

Chybí vám cestování do světových metropolí a úžasná atmosféra nejlepších designových restaurací a barů? Letošní rok cestování moc nepřeje, ale atmosféru New Yorku, Londýna či Paříže si můžete nově vychutnat i v Praze. Slavný restauratér Tommy Sjöö, který má za sebou úspěšnou řadu restaurací, jako je Barock, Obecní Dům, Pravda, Kampa Park, a také mnoho zahraničních projektů v Marbelle, Kodani či v Miami, se vrací do své milované Prahy s cílem přinést opět něco nového. Jeho nově otevřená restaurace Danielas by Barock navazuje na dnes již legendární restauraci Barock, která před dvaceti lety přinesla do Prahy zahraniční glamour a stala se nejoblíbenějším místem v módní Pařížské ulici. 

Právě otevřená restaurace Danielas by Barock na Malém náměstí opět přináší do Prahy něco nového, oblíbený koncept známý z populárních destinací, který u nás dosud chyběl – spojení restaurace, lounge a baru, tedy místo, kde se můžete potkat s přáteli na skleničku ještě před večeří, vychutnat si úžasnou večeři a později se přesunout na drink do lounge a baru s DJem. Danielas je dokonalým místem i pro pracovní oběd, romantickou večeři ve dvou, víkendový brunch nebo jen kávu či rychlejší oběd v lounge. Zážitek umocní doslova světový interiér, jehož design a atmosféra vás v okamžiku přenesou do moderní zahraniční metropole.

„Chceme našim hostům nabízet jednoduché, ale sofistikované pokrmy, nadstandardní servis a krásné prostředí s živou atmosféru, která s nimi zůstane přes den až do pozdních večerních hodin”, vysvětluje Tommy Sjöö s nadšením. 

Jedinečný styl a design dodala novému místu Jessica Sjöö, dcera Tommyho a Daniely, která se již v 15 letech odstěhovala z Prahy do New Yorku, kde se dodnes úspěšně věnuje kariéře modelky a posledních 6 let také interiérové designérky. S přítelem, který také 18 let pracoval jako model, založila firmu SjooNoel a čerpá inspiraci ze svého dlouholetého působení v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Originální spolupráce otce a dcery přinesla koncept, který připomíná oblíbené metropolitní destinace.

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde se spojuje móda, design, příjemné prostředí, dobrá hudba a skvělé jídlo a koktejly”, říká Jessica Sjöö. „V Danielas máme něco pro každého, po celý den, od snídaně až po večerní party. Ať jdete na oběd, ústřice či šampaňské, na drink s kamarádkami nebo na romantickou večeři, chceme, abyste se u nás cítili jako doma.” 

Danielas By Barock má styl, charisma a živou energii jako Daniela, matka Jessiky. Bez Daniely by všechny legendární restaurace Tommyho Sjöö nevznikly, v 90. letech se Švéd Tommy Sjöö odstěhoval do Prahy a společně s Danielou, která byla Česka, otevřeli první restauraci v Obecním Domě. Takže lepší jméno pro novou restauraci Tommy a Jessica nemohli zvolit, aby velká osobnost Daniely mohla zářit dále, i když už tady s námi není, a nadále tak Daniela, Tommy a Jessica mohli vést rodinný podnik. 

Útulný prostor restaurace je rozdělený na dvě části, takže nabízí příjemné posezení v restauraci a také barovou část s pohodlným lounge, kde se oběd plynule protáhne v odpolední skleničku či dort s přáteli. Nejoblíbenější kreace barmanů, jako je Daniealas Sour či Barock Spritz, si po celý rok užijete i v pohodlných křesílkách venkovní zahrádky, na které vás přivítá i originální Moet & Chandon bar. Každý pátek a sobotu zahrají k večeři rezidenční DJs, které někdy doplní i živá hudba, a pocit toho, že jste se ocitli v New Yorku nebo Londýně, se tak ještě umocní. 

Restauraci Danielas by Barock najdete na rohu Malého náměstí a ulice Linhartská na adrese Malé náměstí 138/4. 

Otevírací doba je od pondělí do neděle od 11 hodin dopoledne do půlnoci.

Danielas by Barock

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže