Soutěž o Silver vstupenku na Konferenci Lídři budoucnosti

Konec soutěže
29. 06. 2024 20:00
Celková cena výher
29108 Kč
Počet výherců
1
Výhru jsme získali od
Asociace vyjednavačů

Na pozvání prezidenta Asociace vyjednavačů Radima Paříka zavítá na podzim letošního roku do Prahy legendární americký vyjednavač FBI Chris Voss. Ve Spojených státech amerických vyšla v dubnu jejich společná kniha „Empathetic Leadership“, která vznikala od léta 2023 ve spolupráci s dalšími autory z řad manažerů, lídrů a vyjednavačů z celého světa. Radim Pařík je jediným z Evropské unie, kdo se na knize Chise Vosse podílel. V knize tak reprezentuje evropskou vyjednavačskou scénu.

Téma knihy je nepřímou reakcí na krizi světového leadershipu a na evoluční potřebu vůdců v období hlubokých krizí a vyostřených konfliktů. Bude se mu věnovat také nadcházející konference Lídři budoucnosti 8. října v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, kde Chris Voss a Radim Pařík vystoupí jako hlavní řečníci. Konferenci pořádá Asociace vyjednavačů a podnikatelský klub Empiria 21 a navazuje na loňskou úspěšnou konferenci “Klíč komunikace”.

Na to, že dnešní svět zažívá krizi leadershipu upozornilo Světové ekonomické fórum už v roce 2015, kdy zveřejnilo výsledky globálního výzkumu a označilo za hlavní důvod propastný rozdíl mezi mocí a kompetencí. „Ti, kteří jsou u moci, ať v korporátním prostředí nebo na úrovni politické reprezentace, neplní nutně své povinnosti ve prospěch těch, které vedou,“ vysvětluje Radim Pařík s tím, že dalším mezníkem, který globální leadership ovlivnil, byla covidová pandemie.

Empatický leadership souvisí také s problematikou rovnosti mužů a žen ve vedoucích pozicích. „Ženy mají přirozeně blíže k péči a spolupráci, zatímco muži mohou přijímat dominantní, transakční a hierarchický styl. Zkušenosti ukazují, že ženy jsou ve většině vůdčích dovedností včetně přebírání iniciativy, usilování o výsledky a rozvoje zaměstnanců excelentní,“ uvádí Radim Pařík a doplňuje, že je třeba také rozvíjet mladé lidi a připravovat firmy i politické strany na generační obměny.

Podrobnější informace ke konferenci Lídři budoucnosti organizátoři průběžně zveřejňují na webových stránkách www.c-level.cz. Kniha „Empathetic Leadership“ je v anglickém jazyce k dostání na internetovém tržišti Amazon.com.

Výherci

Magdaléna C**********, Náchod
Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat