Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor

Redakce
14. Říjen 2021
Čtenost článku je: 14989 [?]

Edice Montblanc Muses spojuje nesmírné dědictví kultury psaní domu s příběhy silných a odvážných žen, které zanechaly ve světě svou stopu. „Múzou“ pro nejnovější speciální edici per se stala herečka a aktivistka Elizabeth Taylor (1932-2011). Průkopnice novodobého vnímání slávy je považována za jednu z nejikoničtějších a nejvlivnějších žen 20. století. Známá svým nezávislým duchem, pozoruhodnou krásou a neochvějným soucitem Elizabeth Taylor inspirovala generace na filmovém plátně i mimo něj. Ať už jako hlavní hrdinka filmů Kleopatra a Kočka na rozpálené plechové střeše, či aktivistka upozorňující svět na hrozící pandemii AIDS, podnikatelka řídící expanzi svého impéria s vůněmi nebo jako žena ovládající média svými neuvěřitelnými románky a dramatickým soukromým životem, Elizabeth Taylor vždy žila podle svých pravidel a vše dělala s jistotou a grácií sobě vlastní.

Design nové speciální edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor je inspirovaný estetikou 50. a 60. let minulého století, tedy období, kdy herečka dosáhla v Hollywoodu svého vrcholu. Tvar odkazuje na originální pero Montblanc právě ze stejné doby. Za využití speciální techniky jsou víčko a tělo jsou vyvedeny v tmavě fialovém mramorovaném laku vzdávající hold hereččiným úžasným očím a její oblíbené barvě.

Stylová ikona s vášní pro luxus, Elizabeth Taylor milovala diamanty a drahokamy, fascinovaná jejich krásou a dokonalostí. Hereččina osobní sbírka šperků, vybraná s odborností a nadšením, patřila mezi nejdůležitější soukromé sbírky šperků na světě, a to především díky historickým šperkům, jako je například prsten s obrovským 33,19 karátovým diamantem Elizabeth Taylor Diamond (dříve známý jako Krupp Diamond), který jí daroval manžel Richard Burton. Elizabethina láska ke šperkům se stala inspirací pro klip pera ve tvaru prstenu, který přitahuje pozornost svou neobvyklostí, zatímco platinou pokovená špička těla připomíná svým geometrickým gravírováním typický šperkařský vzor 50. let.

Asi nejtrvalejším odkazem této múzy 20. století byl její průkopnický humanismus, který přesunul pozornost upírající se na Elizabeth Taylor od jejího dětství k otázkám vyžadujícím pozornost globální. V osmdesátých letech využila svoji slávu a zasazovala se o výzkum, léčbu a podporu lidí žijících s HIV/AIDS, kteří se dostávali stále více na okraj společnosti. Její přesvědčení a odvaha v době, kdy vláda a široká veřejnost nepodnikaly žádné kroky, jsou dodnes obdivovány. V roce 1985 Elizabeth Taylor spoluzaložila Americkou nadaci pro výzkum AIDS (amfAR), současnou Nadaci pro výzkum AIDS. V roce 1991 založila nadaci Elizabeth Taylor AIDS Foundation (ETAF) a zvýšila povědomí o boji proti AIDS více než kterákoliv jiná veřejná osobnost své doby. Na památku jejího dojemného projevu na GLAAD Media Awards v roce 2000, který skončil slovy „LONG LIVE LOVE“ nese hrot plnícího pera ze 14karátového zlata pokoveného rhodiem vygravírovaná právě tato tři slova.

Speciální edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor, dostupná ve variantě plnící pero, Rollerball a Ballpoint, je okouzlující a smysluplnou poctou ženě, která svůj život žila s vášní, a významně přispěla k filmovému průmyslu, kultuře, módě a filantropii.

Speciální edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor je k dostání od října 2021 v butiku Montblanc, Pařížská 98/17, Praha 1 a na webu.

Galerie