Sportovnější vzhled a výraznější individualizace pro CLS od MERCEDES-BENZ

21. Duben 2021
Čtenost článku je: 12368 [?]

V dubnu 2021 přijíždí na start CLS s ještě ostřejším designem. Dynamiku čtyřdveřového kupé zřetelněji vyjadřuje především přední partie s novou mřízkou chladiče a nárazníkem. Interiér je navíc ještě hodnotnější díky širší nabídce kombinací kůže s ozdobnými prvky a nové generaci volantů. Paletu modelů rozšiřuje vznětový motor nejnovější generace s integrovaným generátorem s funkcí spouštěče. Na vrcholu nabídky stojí limitovaná speciální edice modelu Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ (kombinovaná spotřeba paliva 9,0-8,7 l/100 km; kombinované emise CO2 206-199 g/km) s exkluzivním charakterem orientovaným na sportovní image. Modernizovaný model CLS oslaví světovou premiéru v dubnu. První vozy se objeví u evropských prodejců v červenci. Po rozsáhlé modernizaci, k níž došlo loni v létě u asistenčních systémů, multimediálního systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience) a systému ENERGIZING Komfort, splňuje CLS z hlediska technologií všechny současné požadavky. 

Mercedes-Benz řadí kupé CLS společně s dalšími kupé, stejně jako se všemi roadstery a kabriolety, do kategorie „Dream Cars“. Dodnes byly zákazníkům na celém světě prodány více než čtyři miliony vozů z této kategorie, přičemž z toho více než 450 000 vozů CLS od uvedení první generace na trh v roce 2004. Největším trhem pro kupé CLS byla v roce 2020 Čína, následovaná Jižní Koreou, USA a Německem. Zákazníky nejčastěji uváděným důvodem ke koupi modelu CLS je jeho design. Sportovní styl je v tomto zákaznickém segmentu skutečným luxusem.

CLS má nyní ještě sportovnější vzhled. S vnější výbavou AMG Line signalizuje model CLS svůj sportovní charakter ještě zřetelněji. Tato verze je vybavena originálními stylistickými prvky AMG. Mezi ně patří specifický přední nárazník AMG s černým křídlovitým prvkem, chromovaný přední spoiler, sportovně markantní otvory pro přívod vzduchu s vertikálními lamelami a leskle černými aerodynamicky tvarovanými prvky. Dalšími typickými znaky jsou rozšíření bočních prahů AMG a odtoková hrana AMG na víku zavazadlového prostoru. V kombinaci s vnější výbavou AMG Line si mohou zákazníci zvolit také dvě nové barvy pro leštěná 20“ kola AMG z lehké slitiny v mnohapaprskovém designu s dvoubarevným vzhledem. Uplatnění zde nalézá odstín šedá Tremolit a leskle černý lak.

Nová maska chladiče vyniká mřížkou Mercedes-Benz (s trojrozměrným motivem hvězd na leskle chromovaném povrchu), leskle černou lamelou s chromovaným ozdobným prvkem a integrovanou hvězdou. Paleta barev karoserie pro model CLS byla rozšířena o nový metalický lak v odstínu modrá Spectral. Kromě markantnějšího vzhledu exteriéru byl vylepšen také interiér. Zákazníci mají na výběr dva nové materiály pro ozdobné prvky a obložení, a to i pro středovou konzolu – hnědé dřevo ořechu s otevřenými póry a šedé dřevo s vysokým leskem. Rozšířena byla také nabídka kůží pro čalounění sedadel o dvě nové kombinace barev: šedá Neva/šedá Magma a hnědá Sienna/černá.

Model CLS obdržel v rámci modernizace i nově navržený multifunkční volant obšitý kůží Nappa. Jeho ramena jsou leskle černá s chromovanými rámečky. Stříbřitě chromované jsou také páčky pro manuální řazení. Paket asistenčních systémů (volitelná výbava) bude řidiče podporovat aktivním adaptivním tempomatem DISTRONIC a aktivním asistentem řízení. Volant v tomto případě rozpoznává držení věnce řidičem pomocí kapacitních senzorů. Do věnce volantu je vložena dvouzónová síť senzorů. Senzory na přední a zadní straně věnce registrují, zda řidič drží volant. Signalizace ovládání vozidla řidičem pro asistenční systémy již nevyžaduje pohyby volantu. Při částečně automatizované jízdě se tím zvyšuje komfort ovládání.

Výbavy designo umožňují ještě výraznější individualizaci 

Na přání zákazníka promění 250 odborníků z oddělení Mercedes-Benz designo v Sindelfingenu model CLS v naprosto jedinečný vůz, individualizovaný podle představ jeho majitele. I u těchto nevšedních prvků výbavy je výběr nyní ještě širší. Nové jsou například speciální laky v odstínech červená Jupiter, bílá Kaschmir magno a zelená Smaragd. Uvedené barvy jsou k dispozici pro všechny verze výbavy. 

Dvoubarevný interiér designo s čalouněním kůží Nappa Exclusive se dodává v pěti nových barevných kombinacích: červená Classic/černá, hnědá Saddle/černá, hnědá Tartufo/černá, sytá bílá/černá a modrá Yacht/černá.

MERCEDES-BENZ

Galerie

  • 0

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže