Svěží styl a větší výkonnost v podobě nových modelů BMW ALPINA D5 a B5

17. Červenec 2020

Exkluzivní výrobce automobilů BMW ALPINA, vyráběných na bázi vozů BMW, představuje nové modely založené na skvělých konstrukčních podnětech sedmé generace pětkové série. Vozy jsou k dispozici s výkonnými naftovými a benzínovými motory, včetně celé řady novinek umožňujících ještě větší rychlost a zážitek z jízdy. BMW ALPINA D5 a B5 je u nás možné objednat již nyní, ať už v podobě sedanu nebo kombi, u výhradního dovozce společnosti Invelt. První dodávky těchto vynikajících vozů pro znalce automobilů dorazí na počátku října.

Model BMW ALPINA D5 S je dieselem v novém provedení, který nastavuje laťku ve své výkonnostní třídě. Řadový vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru, přeplňovaný trojicí turbodmychadel, dosahuje působivého výkonu 300 kW a maximálního točivého momentu 800 Nm. Ten je dostupný v rozmezí od 1 750 do 2 750 otáček za minutu, což z poslední verze činí nejlepší vůz ve své kategorii. Limuzína BMW ALPINA D5 S Saloon dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,4 vteřiny (model Touring za 4,6 sekundy), přičemž své sprinterské představení do úrovně 200 km/h zvládne za 17 sekund (model Touring za 17,2 sekundy), s maximální rychlostí 286 km/h (model Touring 283 km/h). Díky tomu patří BMW ALPINA D5 S mezi nejrychlejší dieselová auta na trhu.

Velmi působivá BMW ALPINA D5 S je vybavena nejnovější generací osmistupňové sportovní automatické převodovky (Sport Automatic Transmission) s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC. Ve spolupráci s odborníky společnosti ZF byla převodovka speciálně konstruována tak, aby si poradila s vysokým točivým momentem motoru. Při nastavení režimu COMFORT+ nabízí převodovka dokonale plynulé řazení a převodové stupně se mění téměř nepostřehnutelně. V režimu SPORT, který je nastaven na maximální jízdní výkon, se převody řadí mnohem rychleji a jejich přeřazování je více znatelné. Řidič může rovněž měnit převody manuálně pomocí ovládacích tlačítek systému ALPINA SWITCH-TRONIC na zadní straně volantu. Převodovka zahrnuje nejnovější funkce pro pohodlnou, efektivní a dynamickou jízdu. Na přání je k dodání i mechanický diferenciál s omezeným prokluzem, založený na komponentách vyrobených technologií obrábění CNC v jakostní třídě pro motoristický sport. BMW ALPINA D5 S se chová velmi dynamicky v zatáčkách a přenos tažné síly mezi koly a vozovkou umožňuje mimořádně energický výjezd ze zatáček.

Model BMW ALPINA B5 nabízí vzácně vyváženou kombinaci výkonnosti, exkluzivity a luxusu v novém, soudobém provedení. Zaujme především ostrou odezvou a výrazně dynamičtějším přísunem hnací síly v celém rozmezí otáček motoru. Nejnovější vidlicový osmiválec o obsahu 4,4 litru přeplňovaný dvěma turbodmychadly podává skutečně imponující výkon 457 kW při maximálním točivém momentu 800 Nm v celém rozmezí otáček. Limuzína BMW ALPINA B5 Saloon dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 3,4 vteřiny (model Touring za 3,6 sekundy), přičemž s maximální rychlostí 330 km/h (model Touring 322 km/h) patří BMW ALPINA B5 mezi nejrychlejší automobily tohoto typu. Nejmodernější technologie čištění výfukových plynů zahrnuje i filtr pevných částic pro další snížení úrovně emisí. Spotřeba paliva, měřená podle nového, reálnějšího homologačního emisního testu WLTP, činí 12,0 l/100 km při vyprodukovaných emisích CO2 v úrovni 272 g/km.

Cena:

BMW ALPINA D5 S Saloon: 92 500 EUR / 2 497 500 CZK

BMW ALPINA D5 S Touring: 95 500 EUR / 2 578 500 CZK

 

BMW ALPINA B5 Saloon: 117 700 EUR / 3 177.900 CZK

BMW ALPINA B5 Touring: 120 700 EUR / 3 258 900 CZK

BMW