THERMIA PALACE - PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ LÁZEŇSKÝ HOTEL NA SLOVENSKU

Adriana Dosedělová
17. Březen 2015
Tento hotelový skvost naleznete v centru města plného léčivé síly - Piěšťan. Vyhlášené slovenské lázně oplývají nejen léčivými účinky unikátní minerální vody a sirného bahna, ale také i nádherným prostředím a kvalitními službami. Jako dobrotivý vládce se v lázeňské zóně nad krásným parkem tyčí zrenovovaný pětihvězdičkový hotel s vlastním balneo provozem - Danubius Health Spa Resort Thermia Palace.

Překrásné prostory pamatují i návštěvu Edvarda Beneše, Vlasty Buriana nebo Alfonse Muchy. Vznosná budova z roku 1912 stojí v těsné blízkosti termálních pramenů a zdrojů léčivého bahna. Hotel nabízí 111 pokojů, z toho 15 apartmánů. O kulinářské zážitky se zde stará restaurace Grand, v níž je příjemná atmosféra, kterou pravidelně dotváří živá hudba. Užijte si i vy zdejší příjemnou chvíli nad šálkem kávy v Café Alexander s terasou a jedinečným výhledem do parku. Pro menší setkání můžete využít salónek Hubertus a Ferdinand.

Léčba pomocí minerální termální vody a sirného bahna probíhá hned vedle budov v Danubius Health Spa Irma. Hosté sem z hotelových prostor pohodlně přejdou vnitřní chodbou. V lázních zde na ně čeká více než 60 rozličných léčebných a relaxačních procedur v nově zrekonstruovaných historických prostorách. Nejvhodnější léčebné a regenerující postupy vám doporučí lázeňský lékař. Kromě historických léčivých bazénů uvnitř starobylé budovy Zrkadlisko a Bahnisko, mají návštěvníci k dispozici i vnější termální bazén. Lázeňský hotel hýčká své hosty rovněž možností návštěvy Danubius Premier Fitness, sauny či Emporium Wellnes & Beauty centra.

Historie hotelu je spjata s mnoha významnými jmény. K častým hostům hotelu Thermia Palace už od jeho otevření patřili králové, šejkové nebo maharádžové. Ze známých osobností československého veřejného života zde pobýval např. malíř Alfons Mucha, který byl tak nadšený z blahodárného účinku lázeňských procedur a pohostinství personálu, že hotelu věnoval alegorickou olejomalbu s motivy zdejšího kraje s názvem “Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia”. Hotel však svou návštěvou poctil i prezident Edvard Beneš nebo známý herec Vlasta Burian. Vynikající český komik zde našel nejen poklidné místo pro načerpání sil, ale také příležitost k odreagování. V předválečných časech se s radostí zúčastnil zdejší soutěže o nejkrásnější automobil s názvem Concours d’Elégance.

Na skvělou atmosféru dávnou tradici automobilové soutěže je již několikátý rok úspěšně navázáno v podobě přehlídky vozidel Zlaté stuhy. V hotelu se také konají i předvánoční koncerty Café Alexander, masopustní bál v Grand restaurantu, trhu lidových řemesel nebo myslivecké slavnosti.

Hotel Thermia Palace nacházící se na lázeňském ostrově, láká k příjemným procházkám nejen po přilehlých cestičkách lemovaných zelení, nádherným lázeňským parkem i k návštěvě Piešťan. Hosty do města nasměruje blízký Kolonádový most přes řeku Váh. Vyznavači golfu pak musí na ostrově okusit zdejší rozlehlé devíti jamkové hřiště.

Společnost Danubius Hotel Group, která hotel Thermia Palace vlastní, věnuje péči o historické budovy a přilehlý lázeňský provoz maximální péči. Zájemci se tak mohou těšit na zdraví prospěšný odpočinek. Hotel Thermia Palace vás zaujme na první pohled. Hotel ztělesňuje umělecky ztvárněný bílý páv, který se podle legendy procházel starobylými lázněmi a onemocněl. Sklouzl tu však do zdejšího bahna a díky němu se uzdravil. Dnes tady proto naleznete umělecky ztvárněného páva doslova na každém kroku. Připomíná tak, že léčivá síla přírody je zde pro všechny, kdo ji potřebuje.

DANUBIUS HEALTH SPA RESORT THERMIA PALACE *****

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže