NEWS & ARTICLES

TOP REZIDENCE POMEZÍ, nový projekt v Praze 5 – Košířích

ARTICLE BY

Společnost KKCG Real Estate v roli developera zahájila další nízkoenergetický bytový projekt TOP REZIDENCE. Na pozemcích v katastrálním území Praha 5 - Košíře realizuje 1. etapu projektu TOP REZIDENCE POMEZÍ. Pro 2. etapu projektu se rozhodla uspořádat mezinárodní architektonický workshop, jehož cílem byl výběr nejlepších návrhů, pro realizaci nové výstavby bytových domů a vilové zástavby.

“Naším cílem, jako odpovědného investora, je snaha o maximální komunikaci s městskou částí a se sousedy, kterých se výstavba přímo dotýká“, vysvětluje Petr Pujman, generální ředitel společnosti KKCG Real Estate. „Při realizaci projektů jsou pro nás klíčové vždy tři aspekty – nejlepší urbanistické řešení, design a funkční architektura v duchu zásad trvale udržitelného rozvoje. Tyto důvody nás vedly k uspořádání workshopu s vybranými zahraničními i českými ateliéry. Do workshopu jsme pozvali i veřejnost resp. budoucí sousedy a zástupce městské části, kterou reprezentoval starosta MUDr. Radek Klíma. V odborné porotě přijali účast známí čeští architekti Prof. Ing. Arch. Jaroslav Šafer, Ing. Arch. Zdeněk Lukeš a Ing. Arch. Otto Dvořák“, doplňuje Petr Pujman.

Dvoukolového workshopu TOP REZIDENCE POMEZÍ, který byl vyhlášen v prosinci 2015, se zúčastnilo 12 ateliérů z pěti evropských zemí. Na konci srpna 2016 odborná porota doporučila developerovi spolupráci se třemi architektonickými ateliéry – Bogle architects (UK), Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti (AT+CZ) a majo architekti (CZ).

Hlavním vítězem, pověřeným kompletním zpracováním masterplánu celé lokality a zároveň architektem přibližně 60 % jednotek, se stali Bogle architects se svým konceptem„ smyčky“. Další dvě studia se budou podílet na realizaci vybraných domů takto: Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti budou navrhovat přibližně 35% rodinných domů, majo architekti budou realizovat dvě výjimečné vily s názvem BUMERANG.

Projekt TOP REZIDENCE POMEZÍ nabídne v obou etapách celkem 140 bytových jednotek a 44 rodinných domů. Zahájení prodeje 1. etapy je naplánováno na březen 2017.

S výsledky mezinárodního architektonického workshopu TOP REZIDENCE POMEZÍ a prezentací vítězného urbanistického řešení území Pomezí, Praha 5 – Košíře, se může veřejnost seznámit v prostorách Malé výstavní síně Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15. Výstava potrvá do 31.1. 2017.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

KKCG REAL ESTATE a.s.
777468468
filip.sajtl@kkcg.cz
Vinohradská 230/1511, Praha

Firemní články

TOP REZIDENCE POMEZÍ, nový projekt v Praze 5 – Košířích

27.12.2016

Společnost KKCG Real Estate v roli developera zahájila další nízkoenergetický bytový projekt TOP REZIDENCE. Na pozemcích v katastrálním území Praha 5 - Košíře realizuje 1. etapu projektu TOP REZIDENCE POMEZÍ. Pro 2.

top´rezidence představuje vzorový dům

8.11.2016

Na úspěšnou kolaudaci 1. etapy top´rezidence v Šáreckém údolí navazuje výstavba dalších 25 řadových nízkoenergetických domů a při této příležitosti byl otevřen vzorový dům C5, který si může přijít prohlédnout každý zájemce. Máte-li rádi blízkost přírody a zároveň potřebujete město na dosah, pak Vás top´rezidence jistě zaujme.

Official Press Release

BYDLENÍ V HARMONII - TOP´REZIDENCE

14.11.2014

Šárecké údolí, Praha 6 - Dejvice
Nadčasová architektura top´rezidence z dílny ateliéru SHA architekti respektuje místo a současné potřeby prémiového bydlení. 50 nízkoenergetických a pasivních domů s vynikající dostupností do centra města je zasazeno do unikátní scenérie Šáreckého údolí v Praze 6 - Dejvicích.