V Šáreckém údolí vyrostlo 50 řadových domů, další investice jsou v plánu v pražských Košířích

Klára Kudrnáčová
12. Červen 2018

top’rezidence je dnes již zavedenou a mezi klienty i odbornou veřejností známou značkou rezidenčních projektů KKCG Real Estate. Garantuje kvalitu vybrané lokality a vysokého standardu provedení, stejně jako individuální přístup developera ke každému klientovi. Prvním dokončeným projektem je top’rezidence Šárecké údolí v Praze 6 s padesáti nízkoenergetickými řadovými domy od renomovaného studia Šafer Hájek Architekti. V přípravě realizace a v předprodeji je v současné době projekt v Praze 5 - Košířích top’rezidence Pomezí.

top‘rezidence Šárecké údolí

top‘rezidence Šárecké údolí

Ohlédnutí za top’rezidencí Šárecké údolí

Koncept padesáti nízkoenergetických řadových domů usadil developer do Šáreckého údolí, na místo bývalé Baráčkovy cihelny. V lokalitě s centrálním parkem se vzrostlou zelení a designovou klubovnou vznikly ulice s rezidenčním charakterem, součástí areálu je také dětské hřiště, multifunkční plocha, vodní element a hřiště na pétanque.

top‘rezidence Šárecké údolí

top‘rezidence Šárecké údolí

Domy jsou řazeny v řadách, jsou třípatrové, mají předzahrádky a zahrádky s přímým vstupem z obývací části domu. Fasády tvoří kombinace přírodních materiálů dřeva, obkladů z cihelných pásků a minerální omítky. Přestože se v okolí nachází přírodní park Šárecké údolí, do centra Dejvic se dostanete za pouhých 10 minut autem. První etapa započala v květnu 2015 a již v tomto období se našlo několik kupujících a ještě před kolaudací na podzim v roce 2017 byly všechny domy prodány. Ceny domů se pohybovaly v rozmezí 13,5 mil. Kč do 26 mil. Kč.

top‘rezidence Pomezí

top‘rezidence Pomezí

Z Prahy 6 na Prahu 5

Na úspěšnou a oceňovanou realizaci top‘rezidence Šárecké údolí plynule navazuje další větší projekt v neméně prestižní rezidenční čtvrti - v pražských Košířích v ulici Na Pomezí. Koncept „bydlení v parku“ zahrnuje území 3,7 hektaru a výstavba top´rezidence Pomezí bude fázována do dvou etap v průběhu let 2018-2022.

top‘rezidence Pomezí, penthouse

top‘rezidence Pomezí, penthouse

„Letos v dubnu jsme získali stavební povolení na první etapu projektu, která sestává ze čtyř čtyřpodlažních domů s 90 bytovými jednotkami s dispozicemi od 2+kk po 5+kk, o výměrách od 40 do 250 m2 podlahové plochy. Náročnější klientelu zaujaly v nabídce dvouúrovňové penthousy s velkými střešními terasami a neodolatelnými výhledy na Prahu,“ informuje Patrik Skála, technický ředitel KKCG Real Estate. „Zájem o bydlení v top´rezidenci Pomezí je tak velký, že již nyní je rezervováno přibližně 50% jednotek. Zájemce zaujme v první řadě lokalita, výhledy na Prahu, které domy díky svažitému pozemku poskytují, dobrá dostupnost, občanská vybavenost a blízkost přírodního parku Košíře-Motol“, hodnotí Otto Koval. Druhá etapa, která započne v roce 2020 nabídne kombinaci bytů (56), řadových rodinných domů (38) a pěti vil. Vrcholem nabídky je unikátní vila od ateliéru majo architekti. Předpokládaná celková investice do top´rezidence Pomezí je cca 2 mld. Kč.

top‘rezidence Pomezí, penthouse

top‘rezidence Pomezí, penthouse