Tři druhy pergol hodících se do každé zahrady!

Redakce
08. Říjen 2019
Čtenost článku je: 14216 [?]

Pergoly představují pro člověka v zahradě či na terase jeho vlastní malou oázu klidu, kde si může vychutnat ničím nerušený odpočinek, který jednou za čas potřebuje každý z nás. Díky pergole jsme krytí, ale vlastně jsme stále venku. Můžeme je využívat po celý rok a v jakémkoliv počasí, kdy nám pomohou vytvořit na zahradě elegantní prostředí s výjimečným designem a kdy zprostředkují spousty nových zážitků. Právě proto se v posledních letech přední výrobce stínící techniky, společnost ISOTRA, rozhodla uvést na trh hned tři různé druhy pergol.

Absolutní novinkou, která nám přichází přímo z dílen, je samonosná bioklimatická pergola ARTOSI. Jedná se o inovativní pergolu, jelikož díky svému čistému a elegantnímu designu splňuje všechny požadavky náročných zákazníků. Pergola nám dává možnost její šířky až 4 metry, výsuv až 7 metrů a výšku až 3 metry. Mimoto je možné orientovat hliníkové lamely od 0° až ke 130°.
Co by to bylo za pergolu, kdyby nám nezaručovala dokonalé těsnění a sklon lamel pro odtok vody. U lamel ještě chvilku zůstaneme, jelikož jejich nosnost je až 116 kg/m2, to ale samozřejmě závisí na její šířce.

Její velkou předností je možnost rozdělení střechy na několik, na sobě nezávislých sekcí, které můžeme individuálně ovládat podle toho, kam v momentální chvíli svítí slunce. K zabránění pronikání slunečních paprsků můžeme využít i integrované stínící prvky, mezi které lze zařadit venkovní žaluzie či screenové rolety. Naopak kvůli tmě je možné na strany pergoly přimontovat LED osvětlení, které nám zajistí dostatečnou viditelnost při nočním posezení.
Velikou výhodou je to, že si pergolu můžeme sestavit v podstatě sami, jelikož se nejedná o nic těžkého. Nabízí nám možnost sestavení až pěti různými způsoby a spojovat pergoly k sobě.
Vzhledem k poměru všech možností a kvality pergoly ARTOSI můžeme konstatovat, že její cena je předností. Přesvědčte se sami!

Pergolami, které vydala společnost ISOTRA minulý rok, jsou řady MIRA 4 a MIRA 2. Elegantnost a rafinovaný desing nechybí ani u jedné z nich. Střecha je pokryta hliníkovými lamely, které můžete orientovat od 0° do 140° i s těsněním a bočním odtokem vody.
Jedná se o pergoly, které splňují všechny požadavky pro stabilitu konstrukce a syntézu pevnosti. Mimoto splňují požadavky 6. třídy odolnosti proti větru, proto se hodí je využívat i do vyšších nadmořských výšek, kde zažíváme větší a silnější větrné podmínky. Jejich konstrukce je tak silná, že splňuje přísné nároky statické zkoušky zatížení až 140 kg/m2, které využijeme v místech, kde by se na pergole mohla udržovat voda či sníh.

Další výhodou je, že do obou je možné přidat další stínící prvky (venkovní žaluzie či screenovou roletu) a integrovat do nich LED osvětlení.
Obě pergoly jsou samonosné, ale rozdíl mezi nimi je v tom, že MIRA 4 obsahuje čtyři základní stojky a MIRA 2 pouze dvě. To o nich však vypovídá i jejich označení. Z toho vyplývá, že pergola MIRA 4 není závislá na umístění budovy a může být situována kamkoliv. U obou pergol je možnost jejich přidělání k sobě.
Pergoly MIRA jsou pro Vás tou správnou volbou, pokud postrádáte pohodlný odpočinek na zahradě či u bazénu anebo pokud chcete bezpečně ukrýt svůj automobil před všemi klimatickými hrozbami, jako je déšť, kroupy či sníh.

Hliníková látková pergola LUKA bude jistě ozdobou každé zahrady. Je možné si ji zakoupit ve dvou variantách, a to LUKA S a LUKA M, jejich odlišnost je pouze v rozměrech. Možnost přidělání dvou pergol vedle sebe není výjimkou, tyto varianty nalezneme pod názvem LUKA S/D a LUKA M/D. Elegantnost pergoly lze ještě umocnit díky libovolné barvě konstrukce včetně antracitové struktury. Ani zde nechybí čelní odtok vody, který je integrovanou součástí konstrukce.

Stahovací střecha je vyrobena z kusu nehořlavé PVC tkaniny, látka vykazuje 100% ochranu jak před slunečními paprsky, tak před deštěm.
Trakční systém pergoly je vyroben z vysoce odolného ozubeného řemenu, fungujícího díky kuličkovým ložiskům. To nám zaručuje velmi tichý a pravidelný chod.
Pergolu je možné ovládat pouze pomocí motoru, který nám zaručí bezproblémovou funkčnost sytému.

Každá pergola se liší svými vlastnosti a každá má své výhody. U každé si můžete vybrat z více specifických barevných provedení lamel a konstrukcí.
Více nejen o pergolách, ale i o dalších výrobcích z oblasti stínění se můžete dozvědět na našich stránkách.

Email: isotra@isotra.cz
Tel. +420 553 685 111

ISOTRA a.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

ISOTRA a.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže