Trumpová zářila ve Španělském sále

Rozhovor napsala redakce
03. Červenec 2017
Mediální bouře kolem návštěvy Ivany Trumpové je již nyní nahrazena střípky z Karlovarského filmového festivalu. Poohlédněme se však o deset dnů zpět, a to spolu s hostitelem Janem Stružem, předsedou CZECH TOP 100, na jehož pozvání Ivana Trump do Prahy přijela a na Gala večeru firem a osobností České republiky převzala ocenění Ambasador České republiky.
“Dear Jan I would like to sincerely thank you for all your assistance throughout my visit to beautiful Prague and for your endless effort in making the CZECH 100 Awards and Gala such a success. My grateful thanks to you and Ivanka and to all who assisted me in making my visit so welcoming. I had a wonderful time and have brought back many pleasant memories. My best wishes to you and congratulations on a very well and organized event.
Ivana Trump”
Otázka
Jak hodnotíte Gala večer CZECH TOP 100. Povedlo se vše, jak mělo?
Odpověď

Pro mne relativně lehká otázka, na kterou nemusím hledat dlouhou odpověď. Ano. Bylo to výborné a nejlepší, co jsme za dobu existence naší činnosti předvedli. Vše šlapalo jako hodinky, a důkazem toho jsou desítky děkovných mailů i sms, stejně jako ústních vyjádření účastníků.

Otázka
Ocenění Ambasador České republiky převzali kromě Ivany Trump i Karel Gott, Miroslav Černošek a Pavel Kolář. Nebyli zastíněni osobou Ivany Trump?
Odpověď

Vůbec ne, naopak určitě největšího aplausu se od všech hostů večera dostalo Karlu Gottovi, ale i další dva pánové byli ovacemi poctěni. Zlatý slavík se o své zážitky z Gala večera podělil se svými příznivci na svém facebooku.

Otázka
Vy jste se setkal s paní Trump poprvé? Jak na Vás působila?
Odpověď

Ano poprvé. Osobnosti tohoto typu a ze světa celebrit obyčejně předchází celá řada „gossips“, a to jak od přátel, nepřátel, nebo bulvárních medií.
K nám se také některé informace před jejím příletem dostaly, ale bez rozvádění podrobností musím prohlásit, že celý její pobyt v Praze byl pro nás výrazem elegance a upřímnosti, a já jsem doslova nadšen ze způsobu a formy, s nímž se zhostila pozvání na takovouto událost. Od uvítání na letišti až po odlet bylo vše excelentní. I osoby, které se staraly o její pobyt, řidiči, ochranka, kadeřnice, hotel, letiště, číšnici atd., si zaslouží prvotřídní hodnocení.

Otázka
Měla bývalá manželka současného amerického prezidenta nějaké specifické požadavky, či dokonce hvězdné manýry?
Odpověď

Stran stravy se vždy těšila při obědě i při večeři na husu, nebo na svíčkovou. Nebyl jsem s ní u všech jídel, ale předpokládám, že nezůstalo jen u těchto typicky českých pokrmů. A hvězdné manýry? Spíše bych řekl nehvězdné požadavky. Byla velmi přísná, pokud se týká kontaktu s novináři. Chtěla si zachovat soukromí, a proto i na naše návrhy o rozhovory pro televizi, rozhlas, či další media odpovídala velmi obezřetně a s výjimkou fotografování odmítala setkání s reportéry.

Otázka
Je známé, že Ivana Trump hovoří 5 jazyky. Jak dnes zvládá češtinu?
Odpověď

Prozradila, že několik týdnů před odletem do Prahy přiletěla na pravidelnou návštěvu New Yorku její maminka a tak si s ní vynutila konverzaci jen v češtině, aby se prý připravila na pobyt v Praze. Stále si udržuje krásný moravský dialekt, neodrodila se od češtiny jako např. Ivan Lendl svým americkým přízvukem. Nicméně, povedlo se ji roztomilé přeřeknutí při přebírání Ceny Ambasador České republiky, nad nímž se účastníci večera, i ona sama, s porozuměním zasmáli. V krátkém děkovném vystoupení řekla - “jsem strašně drahá Češka“. Chtěla ovšem říci -„jsem strašně hrdá Češka“. Pohotový moderátor večera Leoš Mareš vycítil toto přeřeknutí a spolu uvedli vše na pravou míru. Ale i tento moment přispěl k výborné atmosféře, smíchu i potlesku.

Otázka
Bylo jejím přáním setkat se s nějakou významnou osobností ČR a naopak, chtěla se někomu vyhnout?
Odpověď

Naše Sdružení CZECH TOP 100, na jehož pozvání paní Ivana Trump do Prahy přijela, zajišťovala pouze oficiální program. Ale víme, že v rámci individuálního volna směla řada osobností o setkání zájem. Sešla se však například s prezidentem republiky Milošem Zemanem, s arcibiskupem Dominikem Dukou, hodně utajená byla schůzka s Andrejem Babišem a lobistou Karlem Muzikářem st. Rovněž se setkala se svými sportovními kolegy ze studentských let a podnikateli ze Zlína. Jedním z vyvolených byl i modní návrhář Osmany Laffita. Její program v Praze byl ovšem tak náročný, že jí nezbyl ani prostor na návštěvu rodného Zlína.

Děkujeme za rozhovor