Ukažte svému miminku lásku díky BABY masážím od Michaely Cázerové

18. Březen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12451

Stává se vám, že vaše miminko často pláče a už jste bezradní? Či byste prostě chtěla svému batolátku ukázat, jak jej milujete, ale už nevíte, jak na to? S podobnými problémy se kdysi setkala i paní MUDr. Michaela Cázerová, brzy ale zjistila, co její miminko potřebuje – jednalo se o jemné dotyky, které miminku ukáží, jak jej milujete, a ono se bude cítit spokojenější.

Pokud jste někdy dříve slyšeli, že se miminka mají nechat „vyplakat“ nebo že se jich nemáme příliš dotýkat, abychom je nerozmazlili, okamžitě to zapomeňte! Doteky jsou to, co miminko nutně potřebuje, aby se správně vyvíjelo. Jedná se totiž o úplně nejdůležitější smysl pro naše děťátko, a proto ho nesmíme nikdy opomíjet. 

Milující dotek je nejlepší přirozený způsob, jak podpořit fyzické i psychické zdraví našeho miminka. Dle studií se dokonce zjistilo, že děti, které ve svém brzkém věku byly často hlazeny či objímány, v budoucnu lépe zvládaly stres, byly více empatičtí, sebevědomější, klidnější a také byly méně náchylné k neurózám nebo depresím.

Michaela Cázerová dodává, že u masáže nejde jen o pocity bezpečí, pohody a upevňování lásky s našimi dětmi, ale pomáhají také při různých potížích – například předcházejí bolestem bříška, zmírňují teploty, bolesti, odbourávají poporodní stres, dopomáhají ke kvalitnějšímu spánku atd. U předčasně narozených miminek pomáhají navíc i s rychlejším přibýváním na váze.

Přesně z těchto důvodu začala paní Michaela Cázerová s BABY masážemi. Nejprve masáž vyzkoušela u svých dětí, které dnes má mimochodem tři, a když zjistila její blahodárné účinky, udělala si kurz mezinárodní organizace kojeneckých masáží IAIM a začala učit masírovat své děti i rodiče na svých skupinových lekcích nebo v porodnici. 

Pokud jste nikdy o masážích vašeho miminka neslyšela, nic si z toho nedělejte. K nám do Evropy se totiž BABY masáže dostaly teprve nedávno. Přitom v jiných kulturách, které žijí v užším kontaktu s přírodou, to je zcela běžné a matky tam předávají toto umění doteku svým dcerám již po staletí. Například v určitých částech Afriky, Asie či Ameriky vědí, jak jsou dotyky pro miminka důležité – je to nejsrozumitelnější druh komunikace, díky které dodáváte miminku pocit bezpečí, pocit, že je chtěné, milované a důležité. A toho se musíme držet u našich miminek i my.

 

Velikou výhodou je, že s masážemi můžete začít hned po narození. Stačí k tomu mít jen vhodný olejíček, který by měl být ideálně 100 % přírodní a za studena lisovaný, a také je důležité vybrat příjemné a bezpečné místo. Takovým místem je myšlena část vašeho bytu, ze kterého miminko nemůže nikam spadnout, dále je v něm klid, příjemná teplota a také se zde nachází vhodné osvětlení.

Na místě by mělo vládnout jemné osvětlení – toto vždy zdůrazňuji na svých kurzech – když masírujete večer při světle, dávejte pozor na dráždivé světlo nad hlavou. Vy ho nevidíte, ale ono je tím světlem hrozně fascinované a nemůže z něj spustit zrak a za chvíli ho z něj začne bolet hlava... Raději si večer k masáži rozsviťte nějakou lampu nebo boční osvětlení,“ dodává MUDr. Michaela Cázerová.

Jestliže se chcete o BABY masážích dozvědět více, či se zapojit do online kurzu paní Cázerové, stačí navštívit její webové stránky a udělat tak radost sobě i svému miminku.

Galerie

Rozhovory

Michaela Cázerová