UNIKÁTNÍ SET HODINEK ROTONDE DE CARTIER SI ZAMILUJETE

Redakce
10. Květen 2021
Čtenost článku je: 17279 [?]

Čisté linie a přesné tvary, to jsou dva hlavní parametry, jimiž se řídí tvorba značky Cartier. Její hodináři vnímají design hodinek jako komplexní celek, proto integrují precizní techniku hodinek do stále sofistikovanějších, a přesto decentních designů. Letos Cartier představuje sérii tří modelů hodinek vysokého hodinářství v limitované edici, která je toho důkazem.

Čas zobrazený okolo tourbillonu se třemi ultra stylovými mechanismy dává na odiv opravdovou klasiku z hodinářského repertoáru. Rotonde de Cartier Astromystérieux, Rotonde de Cartier Astrotourbillon, Rotonde de Cartier Skeleton Mysterious Double Tourbillon – každé z těchto hodinek měří čas prostřednictvím skeletonového strojku, hypnotického mysteriózního strojku a složitého dvojitého tourbillonu.

Největší pozornost této vize je věnována dvěma komplikacím, které ke značce Cartier neodmyslitelně patří: mysteriózní pojetí strojku a skeletonová úprava komponentů. Mysteriózní indikace času se u značky Cartier poprvé objevila v roce 1912 na stolních hodinách nazvaných „Model A“, na jejichž zcela průhledném číselníku se skvěly dvě ručičky, který vypadaly jakoby levitovaly ve vzduchu. Tuto nevídanou inovaci dovedl na počátku 20. století k dokonalosti Maurice Couët, jeden z hodinářů značky. Jeho inspirací byla práce iluzionisty Jeana-Eugèna Roberta-Houdina.

Tuto složitou a zároveň fascinující inovaci se Cartier letos rozhodl spojit se svým charakteristickým strojkem vysokého hodinářství – skeletonem. Skeletonové hodinky jsou dokonalým propojením formy a obsahu, tedy designu hodinek a strojku. Důmyslná a kompletně otevřená konstrukce hodinek staví na obdiv strojek, jehož můstky pomáhají měřit čas. Všechny tři modely hodinek vznikly v přísně střežených dílnách hodinářské manufaktury Cartier v La Chaux-de-Fonds a představují jedinečné propojení hodinářské virtuozity a špičkového designu. Hodinářská manufaktura Cartier je plně vybavená výzkumná a inovační laboratoř, jejímž cílem je propojovat tradiční řemeslo s moderními postupy a zároveň přicházet s novými a kreativními nápady. Od roku 2001 jsou všechny hodinářské profese soustředěny právě na tomto místě, což zde značce umožňuje vytvářet hodinky od prvního nápadu až po samotnou výrobu za propojení nejmodernější technologie s tradičním řemeslem.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROMYSTÉRIEUX

Hodináři z dílny Cartier v La Chaux-de-Fonds postavili do záře reflektorů model Astromystérieux, jedinečnou interpretaci kombinující tourbillon s mysteriózním strojkem, který je pro Cartier zdrojem inspirace již od roku 1912. Design hodinek je velkolepý a celý strojek vypadá, jako by se vznášel ve stavu beztíže. Výjimečnost tohoto počinu je ještě pozoruhodnější díky tomu, že prostor vyhrazený skrytému ústrojí byl omezen na naprosté minimum. Klec tourbillonu v sobě ukrývá nejen regulátor hodinek, ale i celé jicí soukolí, od pérovníku po setrvačku, přičemž to vše je unášeno na safírovém disku. Samotná klec zajišťuje funkci minutové ručky a provede jedno otočení kolem číselníku za hodinu. Při tomto umocnění viditelná trajektorie strojku připomíná cestu nebeského tělesa putujícího vesmírem, které vypadá jako hvězda zavěšená v prázdnu bez žádného viditelného propojení se strojkem. S touto komplikací, která je pevná i pohyblivá zároveň, spojil Cartier jeden ze svých nejklasičtějších symbolů: římské číslice. Natahovací korunka je osazena akvamarínovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROMYSTÉRIEUX

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROMYSTÉRIEUX

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROTOURBILLON

Ve skeletonových hodinkách Rotonde de Cartier Astrotourbillon je umístěn strojek, který hodináři značky Cartier představili v roce 2016 po pěti letech vývoje v hodinářských dílnách Cartier v La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku. Na novém modelu hodinek ho Cartier umístil do středu grafického číselníku s šedou zadní stranou pouzdra a stříbrně zbarvenými přenesenými číslicemi. Hra s geometrií a transparentností. Díky své komplikované struktuře je tourbillon vhodný pro propojení hodinářské preciznosti a špičkového designu. Tento fascinující strojek se vyznačuje dvěma zvláštnostmi, které z něj dělají jedinečné hodinářské dílo. Především má klec tourbillonu speciální rotační osu, která se nachází uprostřed strojku. Proces navrhování byl tedy zcela odlišný nežli u modelů s tradičně koncipovaným jicím soukolím, a to od základů – od dvojice pérovníků strojku až po zobrazování minut a hodin. Zadruhé je klec tourbillonu umístěna „nad“ strojkem a není do něj přímo integrována, jako je tomu u klasického tourbillonu. Tato precizní mechanika tvoří základ signaturního vzhledu Cartier, který čerpá ze zásad designové vize manufaktury: čisté linie, radikální design a důraz na estetiku. Kompletně skeletonový strojek doplňují římské číslice, které jsou pro značku Cartier charakteristické a fungují jako můstky. Natahovací korunka je osazena aventurínovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON

Srdcem modelu hodinek Rotonde Mysterious Double Tourbillon je dvojité létající ústrojí, které se zcela vzpírá zákonům gravitace. Magický mechanismus mysteriózního dvojitého tourbillonu zůstává věrný estetice mysteriózních strojků Cartier, které značka uvedla na trh v roce 1912. Na rozdíl od klasického tourbillonu nemá létající tourbillon žádný horní můstek. Otočí se kolem své osy jednou za 60 sekund a vypadá, jako by byl zcela zavěšen v prostoru, neboť není nijak viditelně propojen s žádným soukolím. Iluze se stává ještě dokonalejší, neboť klec téhož tourbillonu provádí navíc druhou rotaci, ve které se kolem své oběžné dráhy zvládne otočit za pět minut. K vytvoření iluze levitující klece použili hodináři v manufaktuře Cartier safírový disk s vyříznutým otvorem, který odpovídá velikosti tourbillonu, aby byl efekt co možná nejdokonalejší. Toto propojení mistrovské virtuozity a stylu značka Cartier poprvé představila na hodinkách v roce 2013. Na nejnovějším modelu hodináři strojek zasadili do srdce kompletně skeletonového číselníku, jehož extra velké římské číslice strukturují prostor. Číslice jsou rozmístěny okolo prostoru vyhrazeného pro mysteriózní dvojitý tourbillon a odhalují surové okraje strojku. Natahovací korunka je osazena nefritovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON

HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON

VZÁCNÝ VYKLÁDANÝ BOX ZE DŘEVA

Cartier navrhl pro tyto troje výjimečné hodinky neobyčejně cennou lakovanou dřevěnou skříňku, která oslavuje řemeslnou dovednost, jež je pro značku Cartier typická: dřevěnou marketerii, též nazývanou kombinovaná intarzie. Odborník na marketerii aplikuje na drobné kousky dřeva v šesti různých odstínech pečlivé stínování pomocí stříkací pistole, aby dosáhl iluze pohybu, hloubky a plastického povrchu. Výsledkem jsou odstupňované odstíny zelené, modré a šedé. Po sestavení tyto malé kousky dřeva vytvoří vzor tří propletených spirál. Ve středu každé z těchto spirál optická čočka odhaluje číselník hodinek. Výsledkem je neuvěřitelný efekt vytvořený propojením designu, žilkování dřeva a chromatickým stínováním. Zvolená paleta odstínů odkazuje na barvu řemínků hodinek. Dřevěná schránka s marketerií rovněž obsahuje cestovní pouzdro z aligátoří kůže a manžetové knoflíčky z bílého zlata se třemi vyměnitelnými kameny ze sodalitu, nefritu a modrého křemene.

Tato exkluzivní série byla vyrobena v limitované edici 5 boxů.

CARTIER

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROMYSTÉRIEUX
HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON

Firemní články

NOVÁ KOLEKCE EXKLUZIVNÍCH BRÝLÍ CARTIER JARO-LÉTO 2022
RADOST ZE ŽIVOTA S VÝJIMEČNÝMI OBJEKTY CARTIER
CARTIER OSLAVUJE KRÁSU LÁSKY VE SVÁTEČNÍM FILMU LOVE IS ALL
Cartier přichází s novými modely legendárních hodinek TANK MUST a TANK LOUIS
NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ CARTIER CLASH [UN]LIMITED JE REBELSKÁ A ODVÁŽNÁ
LILY COLLINS JE NOVÁ AMBASADORKA DOMU CARTIER
NOVÁ KOLEKCE SLUNEČNÍCH BRÝLÍ CARTIER KOMBINUJE NADČASOVOST A SOUČASNOST
SIXIÈME SENS PAR CARTIER PROBOUZÍ VŠECHNY SMYSLY
CARTIER PŘEDSTAVIL NOVOU KOLEKCI ŠPERKŮ Sixième Sens par Cartier
VŮNĚ RIVIÈRES DE CARTIER ZACHYCUJÍ KRÁSU ŘEK PLNÉ EMOCÍ A ŽIVOTA
CARTIER VYHLÁSIL LAUREÁTKY PRO LETOŠNÍ ROČNÍK CARTIER WOMEN’S INICIATIVE 2021
HYPNOTIZUJÍCÍ DIVOKOU ŠELMU V NOVÉ PODOBĚ PŘEDSTAVUJE CARTIER
UNIKÁTNÍ SET HODINEK ROTONDE DE CARTIER SI ZAMILUJETE
CARTIER PREZENTUJE MISTROVSKÉ OVLÁDNUTÍ TVARU HODINEK
NOVÉ VŮNĚ CARTIER PŘEDSTAVUJÍ ODVÁŽNÉ POJETÍ RŮŽE VE TŘECH DĚJSTVÍCH
KNIHA O FASCINUJÍCÍM MUŽI, KTERÝ VYTVOŘIL IKONICKÝ NÁRAMEK LOVE DE CARTIER
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER
NOVÁ KAMPAŇ CARTIER JE OSLAVOU KULTURY DESIGNU
Cartier, to jsou šperky a hodinky králů
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST DE CARTIER
CARTIER SE PŘIPOJUJE K ORGANIZACI THE LION’S SHARE FUND
Dejte někomu krásný dárek díky značce Cartier
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ CARTIER [SUR]NATUREL
NOVÉ HODINKY PASHA DE CARTIER SVÁDÍ DOHROMADY KOMUNITU UNIKÁTNÍCH OSOBNOSTÍ
Cartier spouští Cartier Watchmaking Encounters,
Hodinky Cartier Santos-Dumont XL pro opravdové znalce
Nové hodinky MAILLON DE CARTIER – emoce v pohybu a napětí
Nejnovější film Panthère de Cartier svádí dohromady
Šperkařská ikona se symbolem červené krabičky představuje novou kabelku Guirlande de Cartier model Nano
Ella Balinska, nová ambasadorka Panthère de Cartier
Cartier představuje nové šperky s diamanty v kolekci Ecrou de Cartier
Cartier - Kolekce slunečních brýlí podzim-zima 2019
Nové hodinky Cartier Santos-Dumont: jednoduchost a elegance jako pocta historickému modelu
Nová kolekce vysokého šperkařství Cartier Magnitude
Monica Belucci na 72. ročníku filmového festivalu v Cannes vynesla krokodýlí náhrdelník Cartier
Cartier v Paříži představil novou kolekci šperků Clash de Cartier
Nová kolekce šperků Clash de Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií
Cartier: láska, věrnost a přátelství
Cartier na Českém lvu
Nová kolekce kabelek Guirlande de Cartier je inspirovaná ikonickou červenou krabičkou
Kreativní kolekce šperků Lex Galaxies de Cartier inspirovaná vesmírem
Nová verze ikonického hřebíku od Cartier
Diamanty Cartier - přitažlivost bílé
NEJVYŠŠÍ ŘEMESLNÉ UMĚNÍ VE SLUŽBÁCH CARTIER
EXKLUZIVNÍ KOLEKCE INTERIÉROVÝCH DOPLŇKŮ CARTIER
HODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET
NOVÝ CACTUS DE CARTIER PICHLAVÝ A NEBEZPEČNĚ OKOUZLUJÍCÍ
NÁVRAT IKONICKÝCH HODINEK PANTHÈRE DE CARTIER VE VELKÉM STYLU
NOVÝ NÁRAMEK Cartier LOVE: DELIKÁTNÍ, A PŘESTO TAK MOCNÝ
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER byly ke zhlédnutí na letošní výstavě SIHH
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST C DE CARTIER
NEWYORSKÝ BUTIK CARTIER SE DOČKAL SVÉHO ZNOVUOTEVŘENÍ
Znovuotevření butiku Cartier v New Yorku
Největší hvězdy koňského póla k vidění na Cartier Queenʹs Cup 2016
Sofia Coppola ©Andrew Durham OCEŇOVANÁ FILMOVÁ REŽISÉRKA SOFIA COPPOLA NOVÁ „PŘÍTELKYNĚ“ DOMU CARTIER
OBLÍBENÝ KOUSEK C DE CARTIER BAG NOVĚ VE FORMÁTU MINI
NOVINKY VE SVĚTĚ HODINEK CARTIER
VĚČNÉ DIAMANTY CARTIER
NOVÝ FILM ALL ABOUT DIAMONDS SPOLEČNOSTI CARTIER
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ ETOURDISSANT OD CARTIER
CLÉ DE CARTIER JE LETOŠNÍ NOVINKA DOMU CARTIER
DOTKNĚTE SE LUXUSU SE SLUNEČNÍMI BRÝLEMI CARTIER
NOVÁ KOLEKCE PARIS NOUVELLE VAGUE BY CARTIER JE INSPIROVANÁ PAŘÍŽÍ - MĚSTEM MÓDY A UMĚNÍ
V BARVÁCH DRAHOKAMŮ: NOVÁ KOLEKCE KABELEK C DE CARTIER
Official Press ReleasePRE-SIHH 2015: PANTEŘÍ MOTIVY ŠPERKAŘSKÝCH HODINEK CARTIER
CARTIER: SHAPE YOUR TIME
CARTIER COLLECTION – VÝJIMEČNÁ KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ NA BIENNALE V PAŘÍŽI
PODÍVEJTE SE NA JEŠTĚ LUXUSNĚJŠÍ VARIACE HODINEK OD CARTIERA
NECHTE SE UNÉST VŮNÍ PLNOU KVĚTIN – CARTIER LYS ROSE
NOVINKY V KOLEKCI CARTIER BALLON
CARTIER: NOVÁ A RAFINOVANĚ ELEGANTNÍ, TO JE KOLEKCE KABELEK JEANNE TOUSSAINT
PÁNSKÁ VŮNĚ CARTIER DÉCLARATION L’Eau 2014
LA PANTHERE - NOVÁ VŮNĚ OD CARTIER
CARTIER: CREATIVE LIFE CELEBRATION COLLECTION
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVÉ MODELY SLUNEČNÍCH BRÝLÍ

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže