Úžasná vína z mladého vinařství Holešinský

Redakce
14. Prosinec 2020
Čtenost článku je: 12557 [?]

Milovníků vín bychom nalezli nespočet – snad úplně každý si rád pochutná večer na výborném víně, a to ať je sám, nebo s přáteli. Ale víte vůbec, jak chutná víno, které má svůj čistý původ a odrůdový charakter? Pokud si chcete pochutnat na vínech, které pochází čistě z jedné oblasti u nás v Čechách, rozhodně nevypínejte tento článek, neboť si dnes představíme vinařství Holešinský, které přesně taková vína produkuje.

Vinařství Holešinský vzniklo v roce 2014, stalo se tak mladým a rozvíjejícím rodinným podnikem, který neustále zdokonaluje své služby. Když říkám rodinné vinařství, opravdu tím slovo „rodinné“ myslím – o výrobu i chod celého vinařství se stará enolog Radim Holešinský, po němž nese i své jméno, jen za pomoci své rodiny. Radim si díky tomu může udělat víno přesně podle jeho představ.

Vína jsou vyráběna v menších šaržích a především z odrůd, jež jsou typické pro zdejší oblast. Mezi příklady vám můžeme uvést ryzlink rýnský, sauvignon, rulandské šedé, ryzlink vlašský, neuburské atd. A právě díky tomu si můžete pochutnat na výtečném čistém víně. Vinařství Holešinský se nesnaží o velkoobchod, hospodaří na vinicích o rozloze 0,5 hektaru na viničních tratích Vyšicko, Mutěnská hora a Úlehle. Roční produkce poté činí asi 7000 láhví. Výsledkem jsou vína s velmi výraznou aromatikou, do kterých se ihned zamilujete.

Snažím se o co nejméně enologických zásahů, proto velká většina mých vín kvasí čistě přírodními kvasinkami. S oblibou říkám, že mou filozofií výroby je tzv. ‚postmoderna‘, tedy výroba vín klasickým konvenčním stylem, ale s minimálním zásahem ve sklepě tak, aby prim hrála pouze odrůda,“ říká o svém víně Radim Holešinský.

Všichni určitě znáte bílá a červená vína, ale každý správný „vinař“ už určitě slyšel i o naturálních a oranžových vínech. Přesně ty jsou také částí produkce vinařství Holešinský – kupříkladu jedním takovým oranžovým vínem je Tramín červený 2017, který zrál 9 měsíců ve slupkách.

Vězte, že až ochutnáte výtečné vína Holešinský, budete se chtít neustále vracet. „Odměnou je pro mě v první řadě spokojenost zákazníků, kteří víno ochutnají a rádi se k nám vracejí,“ říká na závěr Radim Holešinský.

Vinařství Holešinský

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže