Užasné automobily na aukci Monterey Car Week

Redakce
12. Květen 2022

Nejdéle trvající aukční tradice Monterey Car Week, vlajková loď aukce RM Sotheby’s v Monterey, byla místem četných rekordních prodejů. Letos je RM Sotheby’s na dobré cestě uspořádat další rekordní aukci na velkolepém pobřeží střední Kalifornie v Monterey Conference Center ve dnech 19. až 20. srpna.

V nadcházejících týdnech bude oznámeno několik pozoruhodných zásilek, počínaje úžasným Ferrari 275 GTB/C z roku 1966. Tato třetí řada 275 GTB/C těží z úsporného konkurenčního použití v období, náročné péče během bývalého 19letého vlastnictví a nedávné tříleté komplexní restaurace.

Toto Ferrari, certifikované jako příklad s odpovídajícími čísly s červenou knihou Ferrari Classiche a uvedené v uznávané knize Keitha Bluemela Original Ferrari V12 1965-1973, je doplněno kompletní sadou nářadí a také extra sadou slitin Campagnolo Fuse a o kola s pneumatikami Michelin XWX. Tato důležitá a vzácná berlinetta, ideální pro další požitek z cestování nebo prezentaci na velkých concours d’elegance a setkáních značek, by byla vynikající akvizicí pro každého nadšence Ferrari nebo sběratele soutěžních vozů (odhad: 7 500 000 – 9 000 000 USD).

K Ferrari se připojuje Mercedes-Benz 300 SL Alloy Gullwing z roku 1955 – konečná sériová verze nejikoničtějšího modelu Mercedes-Benz. Tento Gullwing, prezentovaný v továrně správném odstínu stříbrné šedé metalízy přes červenou kůži a dokončený v pěkné závodní konfiguraci bez nárazníků, je 14. z pouhých 29 vyrobených exemplářů a jedním z mála exemplářů, který si zachoval odpovídající čísla 3,0litrového motoru NSL a originální hliníkové tělo.

Tento exemplář, dříve vlastněný odborníkem na 300 SL Hansem Kleisslem, majitelem respektovaného HK-Engineering, prošel komplexní dvouletou obnovou specialistou Gullwing Robertem Platzem, dokončenou v roce 2017, a je osvědčeným veteránem Mille Miglia Storica a Colorado Grand. Tento Mercedes-Benz, vystavený na Amelia Island, Radnor Hunt a Hilton Head Concours d’Elegance, má nárok na ty nejlepší a nejexkluzivnější historické zájezdy po celém světě a byl by skvělým vstupem na hlavní Concours d’elegance.

Tento vzácný Alloy Gullwing, úžasně prezentovaný a doplněný zrestaurovanou sadou zavazadel Karl Baisch, návodem k použití, seznamem náhradních dílů a dílenskou příručkou, představuje příležitost získat jeden z nejžádanějších poválečných soutěžních sportovních vozů na světě (odhad: 7 000 000 – 9 000 000 USD) .

Spolu s ikonami výše nabízí RM Sotheby’s jednu z nejlepších soukromých sbírek automobilů, které kdy jediný majitel shromáždil. Oscar Davis byl jedinečný nadšenec, který si vybudoval celosvětovou reputaci, známý tím, že získal jedny z nejdokonalejších příkladů nejlepších světových vozů, krásně udržovaných a prezentovaných a s bezkonkurenčním původem. Primární zaměření kolekce se soustředí kolem velkých italských značek, s mnoha nejlepšími příklady Alfa Romeo, Ferrari a Maserati, které jsou součástí jeho nádherně upravené sbírky.

Galerie