Užijte si italské pokrmy v rodinné restauraci v srdci Prahy

Michal Hutta
24. Červenec 2020

Přemýšlíte o tom, že byste chtěli ochutnat opravdové italské speciality? Jistotu v jejich kvalitě máte zaručeně v restauraci Sempre Pagana, neboť majitel restaurace je původem Ital, a tak si můžete být jisti v tom, že dostanete ty opravdové nejlepší pokrmy přímo z Itálie, připravované podle tradičních receptů. Právě 15letá zkušenost vedená v rodinné restauraci Pagana vypovídá o opravdové kvalitě jejich pokrmů.

Právě už samotná pověst restaurace byla faktem, který mě přiměl k tomu, že nemám dlouho otálet a musím tuto skvělou italskou restauraci navštívit i já sám. Zakladateli restaurace se stali dva bratranci – Santo a Kája – kteří získávali po dobu 15 let zkušenosti pod taktovkou Santovy maminky. Poté se již mohli vrhnout do vlastní restaurace, ve které dnes vytváří opravdu mistrovské kousky.

Příjemný a jednoduchý interiér bylo věcí, která se mi na restauraci opravdu moc líbila. A to už právě z důvodu, že v restauraci nevidíme žádnou velkou „přezdobenost“, a tak se můžeme plně věnovat servírovanému jídlu od velmi příjemné obsluhy, které je opravdu úžasné a zaručeně Vás dostane jen od pohledu. Já jsem ve formě předkrmu neodolal například skvělému Pane e Burro – jedná se o domácí chléb a bylinkový tvaroh, což jsem ještě doplnil burratou.

Jako takzvané jídlo „primi“, jak je tomu v restauraci nazýváno, jsem okusil Spaghetti Parmigiano. A nakonec jako jídlo „secondi“ jsem nemohl odolat Spigola Alla Parma, což je mořský vlk s parmskou šunkou pro dvě osoby.

Musím ještě také vyzdvihnout úžasné párování vín. Nejspíše je to zapříčiněno opravdu tím, že již zmiňovaný majitel pochází přímo z Itálie, a tak nám opravdu dlouho a zajímavě vyprávěl o své restauraci.

Sempre Pagana

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže