V lesku stříbra s firmou Schiavon

Ondřej Petera
24. Září 2019

Stříbrné svícny, vázy, džbány a příbory vykouzlí na prostřeném stole, zvláště ve světle svíček, ničím nenapodobitelnou výjimečnou atmosféru.

Stříbro je netoxický kujný kov s překrásným bílým leskem. Má antibakteriální vlastnosti a nemění chuť jídla. Dá se říct, že je přímo předurčeno k výrobě stolního nádobí. Lze ho zpracovávat mnoha způsoby a díky tomu získat bohatou škálu předmětů, od příborů přes cukřenky až po luxusní bytové doplňky.

Společnost Wedgwood vám nabízí stříbrné předměty z tzv. sterlingového stříbra, což je materiál obsahující 92,5% stříbra a 7,5% příměsí zajišťujících pevnost a tvrdost materiálu. Tato ryzost se označuje 925/1000 a je nejběžnější slitinou stříbra.

Firma je registrovaná u Puncovního úřadu jako oficiální prodejce stříbra s vlastní odpovědnostní značkou, která spolu se značkou Puncovního úřadu garantuje pravost a ryzost prodávaného stříbra. Každý stříbrný předmět, který zde zakoupíte, má vlastní puncovní značky ze země původu a české. U Wedgwood máte stoprocentní jistotu, že kupujete skutečně kvalitní a pravý stříbrný výrobek.

České puncovní značky pro stříbro musí nejen prodejce stříbra umístit u prodávaného stříbrného zboží.

Stříbrné a postříbřené příbory se doporučuje ukládat do kazet na příbory kvůli zamezení přístupu vzduchu, a aby se navzájem nepoškrábaly. Kazety jsou obvykle na 24 - 30, nebo 69 kusů příborů. Společnost nabízí také pastu na čištění stříbra a utěrku na leštění stříbra impregnovanou aktivní složkou na rychlé vyčištění.  

Italská firma Schiavon má nejširší nabídku stříbrných předmětů

Skutečnou aristokratickou atmosféru vytváří italský dodavatel stříbrných předmětů, značka Schiavon. Vše, co znáte z románů a filmů – příbory, tácy, mísy, omáčníky, svícny, kávové soupravy, cukřenky, konvice, džbány, vázy, poháry na zmrzlinu, mísy na punč, stolní sety na olej a ocet, talíře, prstýnky na ubrousky. To vše ze stříbra a vyrobeno v Itálii. 

Naprostá klasika k pravému anglickému odpolednímu čaji- stříbrný sada Inglese značky Schiavon

Naprostá klasika k pravému anglickému odpolednímu čaji- stříbrný sada Inglese značky Schiavon

Všechno začalo v roce 1944, kdy třináctiletý Angelo Schiavon vstoupil do učení zlatnického a měditepeckého mistra. Ovšem záhy zjistil, že jeho láskou bude zpracování stříbra. V roce 1957 si otevřel vlastní malou stříbrnickou dílnu ve městě Treviso nedaleko Benátek. Brzy si jeho originální a precizně vypracované výrobky našly cestu do specializovaných obchodů. V průběhu několika let se značka Schiavon zařadila mezi přední italské producenty stříbrného nádobí. Od roku 1975 je možné najít produkty Schiavon v nejlepších luxusních obchodech v Itálii a na celém světě.

Zdobná kolekce stříbrných příborů Barocco od značky Schiavon

Zdobná kolekce stříbrných příborů Barocco od značky Schiavon

V současnosti Angelo Schiavon stále působí ve vedení rodinné firmy spolu se synem a dcerou. Veškeré produkty značky Schiavon se stále vyrábí v továrně ve městě Treviso.

Naprostá klasika k pravému anglickému odpolednímu čaji- stříbrný sada Inglese značky Schiavon
Zdobná kolekce stříbrných příborů Barocco od značky Schiavon