VALENTINO Fall Winter 2019

Redakce Luxus.cz
12. Duben 2019

Značku Valentino založil roku 1960 Valentino Garavani. Brzy na to dosáhla celosvětového věhlasu. Dnes je Valentino jedním z nejznámějších hráčů na módní scéně, který nabízí širokou škálu luxusních výrobků pro moderní ženy a muže.

 

V rámci pařížského týdne módy představil Valentino svoji kolekci pro podzim a zimu 2019. Tato přehlídka byla doslova dechberoucí. Nechyběly zde nádherné róby, kvalitní materiály a originální modely. Za touto nevšední kolekcí stojí kreativní ředitel Pierpaolo Piccioli a japonský módní návrhář Jun Takahashi.

Hlavním motivem byl obrázek neoklasicistní sochy milenců z 19. století, který natiskli na nejrůznější svršky. Zamilovaná dvojice v kombinaci s punkovými růžemi dodaly některým kouskům punkový ráz. Kreativní ředitel, Pierpaolo Piccioli, o své práci pro Valentino řekl: „Chci vytvořit komunitu pro Valentino. Myslím tím ale něco jiného, než 'životní styl'. Tohle je o lidech, kteří sdílejí hodnoty.“

Kolekce obsahuje jak elegantní, tak sportovní modely. Velmi zajímavým kouskem je třeba bílý kabát s motýly, černý celokrajkový overal a nejrůznější pokrývky hlavy. Některé modely byly ozvláštněny natisknutým rýmemThere's a forever beyond the sky. I think we should go there tonight“, jehož autorem je skotský básník Robert Montgomery.

Ke kolekci Piccioli dodal: „O této kolekci jsem začal přemýšlet jako o poezii, protože poezie je podobná couture. Je to něco, co může být jak v minulosti, tak současnosti. Můžete najít vlastní poezii skrze šaty.“