Vladimir Spivakov & Moscow Virtuosi v Praze

Spivakov
Začátek akce
18. 10. 2019 20:00
Konec akce
18. 10. 2019 20:00
Místo konání
Obecní dům, Náměstí Republiky 5, Praha 1
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
1 100 Kč
Dress Code
- Není Určen -

Evropské turné bezkonkurenčního houslisty a dirigenta VLADIMIRA SPIVAKOVA společně s jeho proslulým komorním orchestrem VIRTUOSOVÉ MOSKVY!

Turné ke 40. výročí založení orchestru se stane jednou z nejočekávanějších hudebních událostí této sezóny. V programu koncertu zazní díla Luigi Boccherini, Wolfgang Amadeus Mozarta, Ástora Piazzolly a další. Série koncertů mistra se uskuteční v několika Evropských městech: Curychu, Hamburgu, Bruselu, Berlíně, Wiesbadenu, Düsseldorfu, Monaku a Vídni.

Vladimir Spivakov je nositelem ocenění Umělec UNESCO pro mír, prezident Moskevského mezinárodního Domu hudby, zakladatel, Art director a dirigent Národního filharmonického orchestru Ruska a komorního orchestru Virtuosové Moskvy.

Virtuosní houslista, který účinkoval společně s nejlepšími symfonickými orchestry světa. Před 40 lety debutoval ve své nové roli dirigenta v Chicagském symfonickém orchestru a brzy byl kritiky uznán za jednoho z nejlepších mistrů na světě.

V roce 1979 založil Spivakov orchestr Virtuosové Moskvy, který je dnes jedním z nejžádanějších komorních orchestrů. Virtuosové účinkují v legendárních koncertních síních, jako např. Musikcerein (Vídeň), Albert Hall (London), Théâtre des Champs Elysées (Paříž) a Carnegie Hall (New-York) a odehrají téměř 100 koncertů ročně po celém světě. Jemný emocionální kontakt mezi hudebníky a posluchači podpořený mistrovským provedením okouzluje publikum a nikdo tak nezůstane k hudbě lhostejný.

Fotogalerie