Vše, co jste nevěděli, o luxusní značce automobilů Bugatti

21. Říjen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14099

Která značka aut je považována za synonymum luxusu, jedinečného designu a sportovnosti? Takových značek, které by si mohly přivlastnit všechna tato přirovnání, moc není. A právě proto tipujeme, že vás jako první napadla určitě značka Bugatti, neboť se jedná o jednoho z nejznámějších zástupců automobilové průmyslu vyrábějícího sportovní auta. Věděli jste ale třeba, jak složitou historií si tato značka prošla? Víte, co značku v průběhu svého fungování potkalo? Pokud ne, nebojte se, vše se v našem dnešním článku dozvíte.

Italskou společnost Bugatti založil v roce 1909 Ettore Bugatti, který byl svým povoláním designér. Bugatti je známé hned z několika důvodů, ale asi nejvíce především díky jejich rychlosti, jež jim dokázala zajistit výhry v nejednom závodu. Dále také díky jedinečnému designu, který je u Bugatti typický.

Firmu Bugatti v průběhu své existence zaskočilo hned několik nepříjemností. Spousta lidí by si mohla i myslet, že značka už skončila, ale to by byla velká chyba! Bugatti totiž opravdu v roce 1952 přestala produkovat auta a o 11 let později zanikla. K tomu podněcovala již smrt Ettora v roce 1947, od té doby se totiž nesehnal žádný dlouhodobý vedoucí firmy. To však pro firmu nebyl definitivní konec. O 24 let po jejím zániku značku vlastnila Bugatti Automobili. Až po současnost ale Bugatti patří pod německý Volkswagen, který si ji zakoupil roku 1998 a přejmenoval na Bugatti Automobiles.

Nyní má společnost sídlo v původním městě Molsheim a dnes vyrábí i třeba nejrychlejší sériové auto světa. A ať se podíváte na kterékoliv z nově vyprodukovaných automobilů Bugatti, bude vám ihned jasné, že se jedná o opravdu luxusně provedená sportovní auta, která jsou zkrátka nenahraditelná.

  • V závodních autech Bugatti jezdila i spousta Čechů, mezi nimiž byl třeba Čeněk Junek, který při závodu přišel o život.

  • Automobil Bugatti Veyron by měl být nejrychlejším na světě.

  • Po zakoupení Bugatti firmou Volkswagen se vrátilo její sídlo zpět na místo, ve kterém značka vznikla – do Molsheimu.

Galerie