Vydejte se se svým oblíbeným šálkem čaje na cestovatelskou výpravu za skvělou chutí

Hana Benešová
08. Leden 2019

Až se dnes odpoledne nebo zítra ráno posadíte ke svému zamilovanému čaji, zavřete na chvíli oči a představte si cestu, kterou musel urazit, než se dostal až k vám domů. V Čajové zahradě, v jejímž e-shopu a čtyřech obchodech si můžete vybrat z 500 druhů čaje a 60 druhů kávy, se potkávají voňavé balíčky z celého světa. Spojuje je kvalita a skvělá chuť, avšak každý z nich má jiné rodné místo. Vydejte se s Čajovou zahradou na lahodnou cestu kolem celého světa!

 

Cejlonské čaje jsou vyhlášené po celém světě svou jakostí. Vládnou také co do objemu vývozu. Historie čajových keřů v horských oblastech v srdci Srí Lanky, jak dnes zní oficiální název Cejlonu, se proplétá s historií celého ostrova. První desetikilová zásilka vzácného zboží opustila zemi v roce 1872, dnes putuje do celého světa na 330 milionů kilogramů čaje ročně. Každé ráno vyráží do vysokých kopců zahalených do mlžného oparu skupinky žen s koši na zádech a trhají jen ty nejjemnější čajové lístky na vršku jednotlivých keřů.  Ochutnejte plody jejich práce díky značce TeaTang a porovnejte šálky s původem na proslulých čajových plantážích v NuwaraEliye, Uvě, Kandy, Dimbule či Ruhuně.

Prozkoumejte kolébku čajové kultury - Čínu, která má 3 tisíce let dlouhou čajovou historii a čaj je jejím nejstarším exportním produktem. Podle jedné legendy byl objeven náhodou císařem a léčitelem Šen Jungem, když do jeho vroucí vody vítr zavanul několik lístků z čajového keře. Číňané od té doby čaj milují. Země nebeského draka je obrovská a čaj tak roste v mnoha různých podmínkách, díky čemuž se liší chuť tohoto nápoje z různých regionů. Ochutnejte ChinaYunnan Green v biokvalitě, ChinaGunpowderSpecial - Nebeský chrám s pevně stočenými čajovými lístky, voňavou a kvalitní čínskou Senchu nebo China Se Chungoolong s výraznou broskvovou vůní a chutí.

 

Vydejte se za šálkem skvělého čaje do Afriky. „Červený keř“ ve světě známý jako rooibos se od běžného čaje liší především tím, že nepochází z keře čajovníku, ale z čajovce kapského. Řadí se tak vlastně mezi bylinné čaje. Rooibos údajně zlepšuje imunitu, pomáhá při nespavosti nebo žaludečních obtížích a blahodárně působí na kosti a zuby. Kromě toho neobsahuje žádný kofein. Jemná síla nasládlého rooibosu byla pro Západ objevena koncem 18. století nizozemským botanikem. Čaj od té doby učaroval celému světu. Vyzkoušejte ho i vy, dopřejte si například čaj Rooibos červený, Africký přítel, Rooibos Vanilka či Zelený Rooibos. Anebo si užijte neobvyklé spojení rooibosu a mateřídoušky v šálku ájurvédského čaje Hari Tea.

 

Objevujte celý svět lahodných chutí díky produktům v rodinné firmě Čajová zahrada, která se zákazníky už 20 let sdílí radost z šálku kvalitního čaje a kávy.