VÝJIMEČNÝ ROK PRO ROLLS-ROYCE BESPOKE: NA EMOCE ZAMĚŘENÝ LUXUS

16. Únor 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16795

Program zakázkových úprav Rolls-Royce Bespoke oslavil svůj nejúspěšnější rok ve 118leté historii značky. Zákazníci z celého světa prověřili prakticky neomezené možnosti personalizace na míru, což vedlo k rekordnímu celkovému rozsahu zakázek programu Bespoke za jediný rok. V průběhu roku 2022 byly sny zákazníků zachyceny ve vzácných a emocemi nabitých luxusních předmětech. Na základě jejich přání a vkusu připravil tým specialistů Rolls-Royce Bespoke některé z nejúžasnějších příkladů uměleckého ztvárnění tajemství polární záře, symboliku orchidejí, duhovou eleganci perel a nejnovější módní trendy, abychom jmenovali alespoň několik inspirací pro tato nádherná umělecká díla.

Každý z vozů Rolls-Royce je v Goodwoodu vyroben ručně na zakázku podle přesných přání zákazníka. Objednat si Rolls-Royce je velmi osobní – a v mnoha případech důsledně soukromý – proces a řada klientů dává přednost uchovat svůj skvost před očima veřejnosti. Deset příkladů, které odhalujeme níže, jsou jen drobnou ukázkou úžasných kreací navržených a ručně zhotovených v sídle značky Rolls-Royce. Všechny ovšem představují jedny z nejlepších příkladů řemeslné výroby na míru, které byly vytvořeny v roce 2022 a jež odrážejí postavení značky jako ztělesnění opravdového luxusu.

PHANTOM THE SIX ELEMENTS

Série „The Six Elements“ demonstruje jedinečné příležitosti velké ozdobné výplně na přístrojové desce, tzv. Galerie, modelu Phantom. Každý ze šesti zcela unikátních Phantomů představuje jedinečné umělecké dílo, které ručně namaloval světově uznávaný britský umělec Sacha Jafri.

Sacha Jafri, známý svým stylem „magického realismu“, vytvořil emocionální a barevné výtvory, které ztělesňují nejmocnější složky přírody: zemi, oheň, vítr, vodu a vzduch, spolu se šestým elementem, lidstvem. 

Tento unikátní umělecký projekt získal 1,2 milionu dolarů na charitu. Jedinečný digitální sběratelský předmět obsažený v každém Phantomu dělá z této série „Rolls-Royce, který neustále rozdává“.

WRAITH AURORA BOREALIS

Dva zakázkové modely Wraith Aurora Borealis, inspirované úchvatnou podívanou na polární záři, zachycují podstatu slavného přírodního světelného úkazu. Kolektiv Bespoke zachytil éterickou nádheru tohoto přírodního zázraku a vyvinul dva nové odstíny laku – Aurora Blue a Borealis Green – odrážející duhovou krásu noční polární oblohy.

Uvnitř je každý Wraith vybaven různobarevnými světly střešního obložení Starlight s konstelací modrých, zelených a bílých „hvězd“ z optických vláken. Designérský tým oddělení Bespoke investoval mnoho hodin do dosažení dokonalého umístění světel, evokujících pomíjivou krásu polární záře.

GALERIE: PHANTOM PAISLEY

Toto unikátní provedení Galerie je krásné, prošívané umělecké dílo se složitým motivem kašmíru, který zdobí luxusní předměty po staletí. Panel je ručně vyšívaný pomocí nití v barvě modrá Navy, bílá Arctic a žlutá Forge a obsahuje 90 000 jednotlivých stehů, prošívání a saténové lemování, jeho dokončení trvalo více než 40 hodin. Každý kus se skládá ze tří hladce spojených prvků, umístěných s milimetrovou přesností.

Galerie