Vyprané i vysušené prádlo: Jednoduchý úkol pro nové kombinované pračky se sušičkou Bosch

02. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 02. 05. 2024

V mnoha domácnostech je často místo pouze pro jeden spotřebič pro péči o prádlo. Sušička je přitom velmi praktická a šetří čas i námahu. Kdo nemá přístup na balkon nebo do venkovního prostoru, musí navíc mokré prádlo sušit uvnitř, což může mít za následek vysokou vlhkost a zvýšené riziko tvorby plísní. Ideálním řešením do menších prostor je proto kombinovaná pračka se sušičkou, která prádlo perfektně vypere i usuší. Nové modely Bosch navíc šetří nejen místo, ale také energii a nově dokonce i spotřebu pracího prostředku.

Vždy to správné množství pracího prostředku

Technologie inteligentního dávkování i-DOS je už několik let součástí výbavy samostatných praček Bosch. Letos ji poprvé uvádíme i u dvou modelů kombinovaných praček se sušičkou. Model Serie 8 má navíc možnost načíst čárový kód z obalu detergentu a tím informace o doporučeném dávkování pracího prostředku přenést přímo do aplikace Home Connect, resp. spotřebiče. 2 Zároveň je možné nechat aplikaci podle polohy nastavit tvrdost vody, která také ovlivňuje správné dávkování prostředku a výsledky praní. Pračka se sušičkou zjistí množství vloženého prádla, materiál i míru zašpinění a následně zvolí optimální dávku pracího prostředku. Stačí jednou za přibližně 20 cyklů doplnit zásobník a systém i-DOS přesně nadávkuje prostředek pro každé praní na míru. Zamezí se tak zbytečnému plýtvání nejen prostředky, ale i vodou, protože pračka nemusí tolik máchat. Díky automatickému dávkování je možné ušetřit až 38 % pracího prostředku. 

Jednodušší žehlení

Nebaví vás žehlení? Oceníte program Iron Assist, který pomocí páry vyhladí během přibližně 30 minut pomačkané suché oblečení. Program můžete využít i pro prádlo, které je jen pomačkané, ale není ho ještě nutné prát.

Klíčová účinnost

Úspora energie je v mnoha domácnostech důležitým tématem, a právě praní prádla představuje značnou část spotřeby elektrické energie. Při rozhodování o výběru spotřebiče je proto důležitým faktorem také energetická účinnost. Nové pračky se sušičkou Bosch mají pro praní třídu energetické účinnosti A. Při sušení navíc čidla díky funkci Auto Dry sledují teplotu a vlhkost a poznají, kdy je celý proces u konce, čímž chrání prádlo před přehřátím.

Ušetřete třikrát

Každý zákazník, který si v období od 1. 4. do 31. 5. 2024 zakoupí některou z vybraných praček a kombinovaných praček se sušičkou s technologií i-DOS, může získat 2000 Kč zpět. Více informací na akce-bosch.cz.

Galerie