Výtečné poctivé produkty firmy Od Macháčků, které chutnají jako od maminky

Redakce
04. Listopad 2020
Čtenost článku je: 12722 [?]

Milujete české výrobky a nedáte na ně dopustit? Přesně s tímto nápadem byla založena i firma Od Macháčků s.r.o., která vyrábí výtečné ovocné produkty, jejichž chuť si zaručeně každý zamiluje. Mezi výrobky, které společnost produkuje, můžeme řadit pečené čaje, džemy, marmelády, sirupy či třeba delikatesy k masu. A jak přesně tato česká firma začínala? Na to si odpovíme v našem dnešním článku.

Paní Helena Macháčková, která stojí za založením právě této firmy, si hraje s ovocem již dlouhých 10 let. Úplně první inspirací k výrobě chutných domácích produktů z ovoce jí byla její dcera, která ze školy přinesla výborný pečený čaj, do něhož se Helena ihned zamilovala, a začala jej tak vyrábět i pro své známé.

Po zhruba roce výroby pečených čajů pro své blízké došla Helana k rozhodnutí vyklidit svou prádelnu a vytvořit z ní malý rodinný potravinářský provoz, aby mohla se svými produkty začít jezdit na trhy. Kromě pečeného čaje došlo k výrobě rybízového džemu či bezinkového sirupu. A dnes již společnost nabízí stovku různých druhů dobrot.

Všechny delikatesy Od Macháčků se specifikují pečlivou a ruční výrobou, při které není použito žádných dochucovadel či náhražek, konzervantů a barviv. V dnešní době již společnost zaměstnává celkem 5 žen, které pracují na výrobě kvalitních produktů. Mezi ty nejoblíbenější patří pikantní chilliáda, která se využívá jako specialita k masu. Dále rakytníkový sirup s malinou a pečený čaj skřítkův sen.

Paní Helena ráda přijímá nápady na nové produkty i od svých zákazníků – jedním takovým je například velmi oblíbený okurkový sirup. Produkty Od Macháčků můžeme nalézt v jejich pobočce a dále také na všech možných trzích a veletrzích (především na Plzeňských farmářských trzích, kam jsou pouštěni pouze výrobci produktů, nikoliv překupníci. Právě zde můžeme Macháčky nalézt již osmou sezónu, což samo o sobě vypovídá o jejich kvalitě).

Za svou kariéru získala společnost i řadu cen – například v roce 2016 ocenění Regionální potravina pro sirup Babiččin poklad, v roce 2017 cenu Regionální potravina pro pečený čaj Kouzelné hrušky se skořicí a v roce 2019 ocenění Regionální potravina pro sirup Rakytníkový s malinou. Od roku 2020 nabízí Macháčci kvalitní produkty také jiných regionálních výrobců.

 

Poctivé dobroty od Macháčků

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže