Vyvrhel

29. Únor 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16629

NEJPRODÁVANĚJŠÍ AUTOR A HRDINA SAS

Carter stopuje Vanna napříč Afghánistánem a Tádžikistánem, a přitom objeví, že Vann se nejen zapojil do spiknutí sahajícího daleko za hranice Středního východu, ale i do hrozivého útoku, který může mít smrtící následky pro celý svět…

Po samostatném zásahu proti teroristům v Mali je praporčík Jamie Carter žárlivými nadřízenými prohlášen za osamělého vlka. Nyní je vyvrhelem Pluku. Přesto dostává druhou šanci v podobě popiratelné mise. Má najít hrdinu SAS Davida Vanna, jenž se dal na špatnou cestu. Velení vyslalo Vanna do Afghánistánu, aby vycvičil místní rebely bojující proti tálibánu. Jenže Vann přestal komunikovat a ke klíčovým útokům na významné cíle tálibánu nedošlo.

„OTŘESNĚ AUTENTICKÉ“

Britský spisovatel Chris Ryan (vlastním jménem Colin Armstrong) byl v minulosti seržantem speciálních britských jednotek SAS. Proslavil se během první války v Zálivu, kdy se mu jako jedinému z osmičlenné hlídky podařilo uprchnout (tři jeho spolubojovníci zahynuli, další čtyři padli do zajetí) a pěšky překonat 190 kilometrů do bezpečí, což je rekord slavných jednotek SAS.

Více o knize najdete zde