Zakladatelka kosmetické značky La Chèvre, Jitka Poláková

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
30. Září 2019

Kosmetika Capri je výrobce první a jediné české kosmetiky s vysokým obsahem přírodního kozího mléka. Kosmetické přípravky značek La Chèvre a Le Chaton se vyrábí dle vlastních originálních receptur a jsou celosvětovým unikátem. Příští rok oslaví firma již 25. výročí.

Nyní v červenci 2019 uvádí Kosmetika Capri na trh novou značku Capramedic s úplně novými přípravky, které výrazně zlepšují stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech, jako jsou bércové vředy, atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny a další.

Základem našich receptur jsou vzácné složky kozího mléka, doplněné surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty. „Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě,“ říká Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy a dodává: „Vysoký obsah kozího mléka, syrovátky a tedy i mléčných bakterií v kosmetických produktech reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky“.

Otázka
Proč další značka? Liší se Vaše nové produkty tak moc?
Odpověď
Vyvinuly jsme něco úplně nového. První přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin. Jejich cílem je výrazně zlepšit stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech, jako jsou bércové vředy, atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny a další.
Díky vysokému obsahu nativního kozího kolostra a dalších aktivních látek pomáhá pokožce rychleji regenerovat, upravuje kožní mikrobiom, zklidňuje projevy podráždění, podporuje ochrannou kožní bariéru a upravuje rovnováhu hydratace pokožky.

Otázka
Zajímavé. O co přesně jde?
Odpověď
Zatím o dva přípravky nové značky Capramedic.
DIADERM CREME, revitalizující krém s kozím kolostrem a máslem pro problematickou pokožku. Jedná se o nový, jedinečný a vůbec první krém na světě obsahující opravdu vysoký podíl biologického růstového faktoru a také antimikrobiálního proteinu. Díky této vzácné kombinaci se výrazně urychlí obnova pokožky, dojde k té správné hydrataci a také ke zpevnění pokožky kontur obličeje i ostatních partií těla. Tento krém funguje tak jako doposud žádný vyrobený kosmetický přípravek. Má hloubkový anti-aging omlazující efekt. Kromě toho krém řeší problémy po zhojených bércových vředech, atopickém ekzému, lupence (psoriázoa), rosacee, kuperóze, seboree či dermatitidě.
DIADERM GEL, gel s kozím kolostrem a máslem pro problematickou pokožku
Nový gel obsahující vysoký podíl biologického růstového faktoru a také antimikrobiálního proteinu. Zejména jde o gel určený pro péči o pokožku se zhojenými bércovými vředy, akné, mykózami, kandidózami, zhojenými jizvami, striemi a zhojenými popáleninami. Skvělý je pro podporu kožního mikrobiomu, regeneraci a revitalizaci pokožky.
Otázka
A co Vaše stávající produkty?
Odpověď
Ty samozřejmě nabízíme dále. Fungující kosmetické přípravky značek La Chèvre a Le Chaton si oblíbily ženy různých věkových skupin a různé kvality a kondice pleti. Na jednom se shodují všechny naše zákaznice, jejich pleť se při pravidelné a dlouhodobé péči výrazně zlepšuje.
Na trhu uvádíme stále nové a lepší přípravky, nejnovějším příkladem je Platine M. Jde o noční omlazující masku značky Le Chaton, která je mnohem výkonnější než klasická noční péče. Do jejího vývoje jsme vložili mnoho úsilí a energie a jejím výsledkem je okamžité vypnutí pleti s vyhlazujícím a sjednocujícím efektem.
Ať již pečujete o zdravou pleť, či řešíte nějaký problém, jsme tu pro Vás. Jsme lokální produkt vyráběný v obci Čím u Nového Knína. Nákupem a užíváním této kosmetiky podporujte chov kozích stád v Evropě a práci nás Čechů. Přípravky jsou vždy čerstvé, jeden týden se vyrobí pár kilometrů od Prahy a další týden je můžete v koupelně používat už Vy. Naše krémy nepotřebují letenku ani palubní líste, jsem prostě naší výroby.

Otázka
To je hezké! Vy letos spolupracujete s Mamma HELP centry, je to tak?
Odpověď
Ano. Zjistili jsme, že mléčné bakterie regulují blahodárně mikrobiom lidské pokožky a to i po úspěšné onkologické léčbě. Naše spolupráce začala již vloni a v letošním roce jsme navštívili celkem 6 měst v ČR a představili jsme jak správně o pleť pečovat více než 60 ženám. Ohlasy byly skvělé.
Zároveň se 20 vybraných žen zapojilo do testování přípravků Le Chaton. Testování jsme nazvali „Buďte krásná“. Každá z vybraných klientek Mamma HELP od nás dostala stejný balíček 7 produktů, se kterými o sebe, po dobu 1 měsíce, pečovala. Výsledky ještě vyhodnocujeme, ale už nyní víme, že došlo k výraznému zlepšení pleti všech žen. Především se narušená pleť klientek začala zlepšovat, zmizela spousta nesrovnalostí, šupinatých míst a zarudnutí.
V září 2019 budeme prezentovat závěrečné výsledky testování a bude nám ctí přivítat i zajímavé hosty. Přednášku pravděpodobně navštíví profesorka MUDr. Petra Tesařová, CSc., která vede Onkologickou kliniku 1. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy a působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Bude to již druhé setkání, kterého se zúčastní. Dalším očekávaným hostem je celostní lékařka MUDr. Danka Eklová, která Kosmetiku Capri používá, doporučuje ji a především je odbornicí na téma Mikrobiom střev, který s Mikrobiomem pokožky úzce souvisí.
Otázka
Kde můžeme Vaše přípravky získat?
Odpověď
Naše kosmetika je dostupná na www.kosmetikacapri.cz. Buď můžete nakupovat v e-shopu, nebo můžete využít služeb některé z našich profesionálních kosmetiček, které jsou zastoupeny nejen v Praze, ale i v různých městech ČR. Vše, včetně kontaktů, najdete na našem webu. Těšíme se na Vás.

Děkujeme za rozhovor

Kosmetika Capri

Galerie

  • 0
  • 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Kosmetika Capri

Soutěže společnosti